שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם

  ניסוי מצולם במעלית: מה יגידו רוסים על פוטין?

  היוטיובר באשיר דוחוב תלה במעלית במוסקבה דיוקן של פוטין, כבוד השמור לדיקטטורים. כיצד הגיבו התושבים ההמומים?

  גם בימים אלה, שבהם התמיכה בו נמצאת בשפל של יותר מחמש שנים, זוכה נשיא רוסיה ולדימיר פוטין לאהדה מכ-70% מהרוסים. אבל מה הם חושבים עליו באמת, כשהם לא צריכים להשיב ישירות לשאלות של סוקרים?

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

   

  נשיא רוסיה ולדימיר פוטין דיוקן מעלית ()
  באשיר דוחוב תולה את הדיוקן במצלמות ומתקין את המצלמה

  נשיא רוסיה ולדימיר פוטין דיוקן מעלית ()
  "מה לעזאזל". המומות מהתמונה במעלית

  זו בדיוק השאלה שביקש לברר פעיל הרשת באשיר דוחוב. בסרטון שהעלה ליוטיוב בשבוע שעבר הוא נראה תולה דיוקן גדול של הנשיא בתוך מעלית בבניין מגורים במוסקבה – כבוד השמור בדרך כלל לדיקטטורים מובהקים – ומתעד את תגובותיהם של האנשים הנדהמים.

   

  בסרטון מתועד בין השאר גבר שנכנס, רואה את הדיוקן ופולט "מה לעזאזל" ו"הם ירדו מהפסים?". בהמשך נכנסות כמה נשים, והן נשמעות אומרות בין השאר "מה לעזאזל" ו"אני לא רוצה לראות את זה".

   

  חלק מנוסעי המעלית נראים בודקים אם דבר-מה מוחבא מאחורי התמונה, ונוסעת אחת חושדת שבתמונה מוטמנת מצלמת ריגול.

  נשיא רוסיה ולדימיר פוטין דיוקן מעלית ()
  משתחווה וצוחקת. אחת הנוסעות

  נשיא רוסיה ולדימיר פוטין דיוקן מעלית ()

  כששתי צעירות נכנסות למעלית, אחת מהן שואלת "מה זה החרא הזה?" ואז מכסה את פיה ואומרת "אסור להגיד את זה". לבסוף היא כורעת מול התמונה, כאילו משתחווה לנשיא, בעוד חברתה מצלמת אותה, והשתיים מתפקעות מצחוק.

   

   

  צעירה אחרת נשמעת אומרת: "זה הדבר הכי גרוע שיכול היה לקרות לבניין שלנו אחרי השיפוץ". עוד אישה נשמעת פולטת: "הם צוחקים? זה ברצינות עכשיו?".

  נשיא רוסיה ולדימיר פוטין דיוקן מעלית ()

  כשאישה זקנה שואלת אם היא יכולה להסיר את התמונה, אישה צעירה יותר הנמצאת איתה משיבה לה: "לא, אמא" – ומצביעה על המצלמה. האישה המבוגרת אומרת בתגובה אל הדיוקן "אנחנו אוהבים אותך כל כך" וצוחקת.

   

  הסרטון שפרסם דוחוב זכה לכתבות בכלי תקשורת במערב, אבל דוחוב עצמו אמר לתקשורת הזרה שהוא אינו חושש לשלומו: "אני לא מאמין שיהיו לי בעיות". דוחוב טוען שדעת הקהל הרוסית על פוטין שלילית בעיקרה. יצוין כי ככל הידוע, במוסקבה ההתנגדות לפוטין רבה יותר מאשר באזורים אחרים של רוסיה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים