שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  שותפו של אראל סג"ל להנחיה: "לא אגיש כל עוד הוא מושעה"

  קלמן ליבסקינד מבקר בחריפות את מקום עבודתו, תאגיד השידור הציבורי, על התנהלותו מול אראל סג"ל, שהושעה בעקבות השתתפות בסרטון עם ראש הממשלה. "התנהגות מבישה", אמר בתגובה, והוסיף כי לא ישוב להגיש עד אשר יוחזר סג"ל לעבודתו

  סערת הסרטון של העיתונאי אראל סג"ל עם ראש הממשלה נתניהו מסרבת לשכוך: אחרי שבתאגיד השידור הודיעו כי הם משעים את סג"ל מתוכנית הטלוויזיה שלו עד לקיום בירור - הצהיר חברו לתוכנית, העיתונאי קלמן ליבסקינד, כי לא ישתתף בתוכנית עד שסג"ל ישוב לתפקיד.

  "כל עוד התכנית 'קלמן וסג"ל', תהיה בלי סג"ל - היא תהיה גם בלי קלמן. אחזור לשדר בטלוויזיה כשסג"ל יחזור", כתב ליבסקינד בעמוד הפייסבוק שלו. "כשראיתי את ההודעה ששלח תאגיד השידור הציבורי 'כאן' לאראל סג"ל - אותה הודעה המבשרת לו על השעייתו, נוכח הפרת 'כללי האתיקה החלים על עובדי התאגיד' - נזכרתי בימים שבהם נולד התאגיד, ולהזמנה שקיבלתי אז לשמש כחבר בוועדה שגיבשה את תקנון האתיקה שלו. כבר בדיון הראשון, היחיד שבו נכחתי, הבעתי את עמדתי המתנגדת לתקנוני אתיקה, באשר הם, בצירוף הצעה להסתפק במשפט קצר שידרוש מעיתונאי התאגיד לשמור על הגינות".

   

   ליבסקינד ביקש לדבר על הסרטון המדובר ואף הודיע על הסתייגותו ממנו. "אומר זאת באופן הכי ברור: לא אהבתי אותו, אני עצמי לא הייתי משתתף בו ואם היינו חיים במציאות נורמלית - עם תקשורת הוגנת ומאוזנת, ועם אמות מידה שחלות באופן שוויוני על כולם - לא הייתי נזעק גם לו האירוע הזה היה גורר אחריו בירור כזה או אחר. אבל זה בדיוק העניין. המציאות אינה נורמלית. התקשורת אינה הוגנת ומאוזנת. ואמות המידה אינן חלות באופן שוויוני על כולם".

  העיתונאי, שמגיש גם את התוכנית "קלמן וליברמן" ברשת ב', המשיך להעביר ביקורת חריפה על מקום עבודתו. "אני כבר לא מדבר על כך שמארגון שכזה הייתי מצפה להזמין עובד לבירור, ולאפשר לו לשטוח את טענותיו באופן מסודר לפני שמשעים אותו ופוגעים בפרנסתו. אני מדבר על מה שנעשה רגע אחרי ההשעיה. אני מדבר על אותו ציוץ בטוויטר הרשמי של 'כאן', שבו נראה סג"ל מנגן בגיטרה כשמאחוריו לוגו של 'הכוכב הבא לאירוויזיון', עם הכותרת 'לפחות דילמה אחת נחסכה לנו'. השעיה של עובד איננה משחק ילדים בגן השעשועים של אגף הדיגיטל של התאגיד.

  "סג"ל אולי איננו רעב ללחם אבל הוא מפרנס משפחה, וכל יום השעיה פוגע בשכרו ובהכנסתו. להודיע לעובד שלך על השעייתו ואז לדרוך עליו בלעג ברשתות החברתיות - זו התנהגות מבישה. והעובדה שגם אחרי הביקורת הציבורית הציוץ הזה נמצא באוויר כבר שלושה ימים, ואיש בהנהלת התאגיד או במועצת המנהלים שלו לא עושה משהו כדי להסיר אותו, היא כתם על מצחו של התאגיד. אתם מדברים על תקנונים? קודם תהיו בני אדם. אתם דורשים מאיתנו, העובדים, לכבד את מקום העבודה? קודם תכבדו אתם אותנו. וזה לא שהתאגיד לא היה ער לביקורת הציבורית. רגע אחרי שזו נשמעה, הנפיק התאגיד תגובה נוספת, כאילו מבחינתו העולם כולו הוא בדיחה אחת גדולה, וכתב: 'הציוץ מבטא את ההערכה העצומה שחטיבת הדיגיטל של 'כאן' חשה כלפי יכולות הזמרה של אראל'. איזה כיעור. איזה זלזול. איזה חוסר רגישות.

   

  כאן אראל סג
  הציוץ שהכעיס את ליבסקינד. מתוך הטוויטר של כאן

   

  "מאז שהתכנית שלנו באוויר היו לי ויש לי רק מילים טובות להגיד על כל מי שעובד מולנו ומעלינו ב'כאן'. לזכותו של ברוך שי, מנהל חטיבת החדשות, ייאמר שהוא לא התערב לנו מעולם בתכנים, ולא העיר לנו מעולם על שום דבר שנאמר בתכנית. קיבלנו ואנחנו מקבלים חופש מלא לומר מה שבא לנו. ובכל זאת, אחרי אירועי הימים האחרונים, ונוכח כל מה שכתבתי לעיל, אני מרגיש שאני לא יכול לשדר כשאראל מושעה".

  השעיית סג"ל מהתאגיד עוררה ביקורת רבה, כשאפילו ראש הממשלה עצמו התייחס אליה ואמר שזו "בושה". גם מתחרו הפוליטי, יאיר לפיד גינה את ההשעיה ואמר כי "אסור להשעות עיתונאי בגלל שניגן בגיטרה".

  מכאן נמסר בתגובה: "שוקלים את צעדינו".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים