שתף קטע נבחר

"להיות טובים לעולם כולו": תפילה המונית לעצירת הקורונה

נגיף הקורונה הסיני ממשיך לייצר כותרות מבהילות ברחבי העולם. בישראל, הרב עמיחי אליהו קורא להצטרף לתפילה המונית בכותל לרפואת החולים בעולם. "אברהם אבינו ונביאים אחרים לא עסקו רק בעם ישראל. אנחנו מאמינים גם במדע וגם בכוחה של התפילה", הוא אומר

 

"עתה ידעתי כי הושיע ה' מקורונה": נגיף הקורונה הסיני ממשיך לייצר בהלה עולמית ואי-ודאות. התמותה הגבוהה, ומספר הנדבקים העולה מדי יום מבשרים על מגמה מדאיגה. משרד הבריאות בישראל הודיע הבוקר (א') גם על נדבקים ישראלים ששהו על ספינת התענוגות "דיימונד פרינסס". הרב עמיחי אליהו, יו"ר איגוד רבני קהילות קורא לציבור להגיע לתפילה המונית לרפואת הנדבקים שתתרחש ברחבת כותל, בשעות אחר הצהריים.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

"אנחנו רואים שאברהם אבינו וגם נביאים אחרים עוסקים לא בעם ישראל אלא גם עסוקים בלהיות טובים לעולם כולו", הוא מסביר את הסיבה לגיוס ההמוני באולפן ynet וסובר כי לעם היהודי ישנה חובה לדאוג לכלל העולם וכוח תפילה עצום. הוא נותן כדוגמא את התפילה ההמונית לירידת הגשמים שהוביל שר החקלאות דאז, אורי אריאל. "כל הציבור שאל אם התפילות יעזרו וברוך ה' אנחנו רואים שכן".

  

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

הרב מזמין כל אחד להצטרף לתפילה . לדבריו, "נכון שיש ציבור בישראל שלא נוהג ללכת לבית הכנסת אבל כל אחד יכול להתפלל את התפילה האישית שלו".

 

להיות טובים לעולם כולו

יו"ר ארגון רבני קהילות גורס כי כוח תפילתו של העם היהודי עצום ומחולל שינויים ברי- קיימא. הציווי שנתן אלוהים לאברהם המקראי בספר בראשית "ונברכו בך כל משפחות האדמה" הוא אומר, מסביר את האחריות היהודית כלפי העולם כולו ולא רק כלפי היהודים.

 

סליחות של ערב יום כיפור בכותל (צילום: אלי מנדלבאום)
כוח תפילה עצום(צילום: אלי מנדלבאום)

 

"אנחנו רואים שאברהם אבינו וגם נביאים אחרים עסוקים לא בעם ישראל אלא גם עסוקים בלהיות טובים לעולם כולו, גם האר"י הקדוש מדבר על זה, אנחנו יכולים לראות את זה שאלישע שהוא היה הנשיא אחרי אליהו הנביא התפלל על נעמן שהיה נשיא ואנחנו רואים את זה לאורך ההיסטוריה בהרבה מאוד מקומות, ובפסוקים של תהילים ואפילו בראש השנה".

 

לכל אחד יש את הדרך שלו להתפלל

לפני כ-20 שנה, במלחמת המפרץ צברו הסטיקרים "תהילים במקום טילים" פופולריות רבה, אולם המתקפות על ישראל וחוסר הביטחון שחשו תושבי הדרום, נמשכו למרות זאת. על כך עונה יו"ר איגוד רבני קהילות: "חוסיין נמצא איתנו? לא, הטילים פגעו בנו? לא פגעו בנו". הוא מדגיש כי הוא אינו רופא וכי היהדות עצמה לא שוללת את המדע או הרפואה, "להפך. כתוב "רפוא ירפא" - מכאן שניתנה רשות לרופא לרפא. אנחנו מאמינים ברופאים, אנחנו מאמינים שהמדע צריך למצוא לזה תרופה".

 

הרב ממשיך ומסביר כי התפילה נועדה לייצר אכפתיות ואמפתיה - "וגם בפועל אנחנו רואים שזה פועל, רוב הציבור בישראל הוא מתפלל, לכל אחד יש את התפילה שלו ואת הדרך שלו להתפלל", הוא אומר.

 

אתה באמת חושב שהתפילה יכולה להציל? איך עוצרים וירוס? 

"מניסיון אישי, כשאשתי לא הרגישה טוב, התפללנו עליה והתפילה עבדה. ולא רק אני, הרבה מאוד אנשים התפללו וראו ניסים. אז זה נכון שיש ציבור בישראל שלא הולך לבית כנסת, אבל לכל אחד יש את התפילה שלו".

 

הרב אליהו גורס כי עם מעט אמונה, הכול אפשרי: "אם היית אומר לפני מאה שנה לאנשים שעם ישראל יחזור לארץ שלו - הם היו אומרים שאיבדת איזה בורג. ובכל זאת עם ישראל התפלל על זה כל כך הרבה שנים. לא פחות הזוי מלעצור את פעילות הקורונה היה להקים את מדינת ישראל כאן, ומדינת ישראל היום היא פאר. אני חושב שהיא התופעה הכי מיוחדת שקמה באנושות מאה השנים האחרונות וסקרים מראים ש-83% מתושבי מדינת ישראל מאמינים בבורא עולם ובתפילה".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים