שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  צפו: זה הרובוט שיטפל בנפגעי קורונה ישראלים בביה"ח שיבא

  בית החולים בתל השומר שהקים את המרכז הלאומי לנפגעי הקורונה, רכש את הרובוט הרפואי הראשון בישראל שיבדוק ישראלים החשודים שנדבקו בנגיף. זה מה שהוא יודע לעשות

  העתיד הרפואי כבר כאן בצל מגפת הקורונה: המרכז הרפואי שיבא בתל השומר רכש רובוט רפואי שיטפל בישראלים שימצאו כנשאים של נגיף הקורונה.

   

  התפרצות הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

   

   

   

  המרכז החדש לנפגעי הקורונה שהוקם בשיבא כולל מחלקה מבודדת ובה מיטות אשפוז ומערכות אוורור הגורמות לסירקולציה מתמדת של האוויר, כדי להפחית למינימום את סכנת ההדבקה דרך רסיסי הרוק. כל הצוות הרפואי המטפל בנפגעים מצויד בחליפת גוף מבודדת.

   

  על פי התוכנית, הישראלים הנצורים בספינת התענוגות, שלא אובחנו כחולים בקורונה ומאושפזים בבית חולים ביפן, ינחתו ביום חמישי בנמל התעופה בן גוריון, משם יישלחו ישירות לבידוד במשך כשבועיים כשהם מובלים באמבולנסי מד"א ממוגנים.

   

  כדי לצמצם את המגע בין אנשי הצוות למטופלים למינימום האפשרי, הצטיידו בשיבא במערכת רובוטית של חברת InTouch. המדובר למעשה במערכת רפואה מרחוק, באמצעותה יכול הרופא לצפות במטופל שרואה בעצמו את הרופא על גבי המוניטור ולתקשר עמו.

   

  צפו: המרכז לנפגעי קורונה שהוקם בשיבא

   

   

  המתקן מאפשר גם לבדוק את החולה מרחוק: ניתן לחבר אליו סטטוסקופ, מכשירי ניטור לחץ דם, דופק, סטורציה וחום, ואפילו לבצע בדיקות אוזן, גרון, לצלם ממצאים באיכות גבוהה כשהרופא מחובר אל המכשיר בשידור ישיר. עלותו של הרובוט מוערכת באלפי דולרים.

   

  אין זו הפעם הראשונה בה המרכז הרפואי שיבא נעזר ברובוטים: ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים, כבר הצטיידו ברובוט דומה, משוכלל יותר, שנגע בעצמו בין המטופלים כשהוא נשלט מרחוק על ידי הרופא. באופן זה, מתחבר הכונן הבכיר מביתו למערכת, ויכול לשוטט במחלקה ולבצע ביקורי חולים מרחוק. עלותו של הרובוט הזה מוערכת בכ-80 אלף דולרים.

   

  בבית החולים מתכוונים בעתיד להצטייד ברובוטים נוספים, שיאפשרו לרופאים הכוננים לייעץ מרחוק למתמחים שבמחלקה, כשהם מתחברים מהבית או למעשה מכל מקום בעולם.

   

  צפו: הרובוט המשוטט

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רובוט לטיפול בחולי קורונה
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים