שתף קטע נבחר

בליכוד נאבקים בעוצמה יהודית

משלחת מטעם מפלגת השלטון הגיע לרב דב ליאור, המזוהה עם מפלגתו של בן גביר, ובקמפיין אנונימי נכתב "הצבעת עוצמה - הפלת את ממשלת הימין". רק אחרי פנייה נוסף לו סמל הליכוד

פחות משבועיים ליום הבוחר, בעוצמה יהודית לא מתכוונים לפרוש, למרות הסקרים הגבוליים. בימים האחרונים החליטו בליכוד להיאבק במפלגה בכל הכוח, כדי לגרום לה בכל זאת לפרוש מהמרוץ. משלחת מטעם מפלגת השלטון הגיעה לרב דב ליאור המזוהה עם עוצמה, וקמפיין אנונימי נגד הריצה עלה לרשת.

 

בשבוע שעבר פורסמו ב"ידיעות אחרונות" וב-ynet מגעים שניהל נתן אשל, מקורבו של ראש הממשלה נתניהו, עם יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן־גביר. בתחילה ניסה אשל לשכנע את בן־גביר שלא להתמודד, אך כשהבין שבן־גביר מתעקש לרוץ עד הסוף, הוא ניסה לייצר מתווה שבמסגרתו הליכוד ינסה לסייע לעוצמה לעבור את אחוז החסימה. אלא שהמתווה של אשל ככל הנראה לא יבשיל, ובליכוד נפלה ההחלטה לתקוף את עוצמה.

 

 

לפני כמה ימים הגיעה משלחת מטעם המפלגה אל הרב דב ליאור, שנחשב לרב המזוהה ביותר עם עוצמה יהודית. נציגי הליכוד ניסו לשכנע אותו שיורה למפלגה לפרוש מהמרוץ, בתמורה לכמה דברים, כמו שמירת הסטטוס־קוו בנושאי דת ומדינה והגדלת תקציב הישיבות. לצד זאת גם ניסו נציגי הליכוד לברר עם הרב ליאור האם בנייה באזורים מוקפאים בירושלים, דוגמת גבעת המטוס, יכולה לדרבן את בן־גביר לפרוש. הרב ליאור דחה את הפנייה וטען כי שעל עוצמה לרוץ עד הסוף.

 

נראה שבליכוד לא הסתפקו רק בפגישה הזו. אתמול התברר כי המפלגה הפעילה קמפיין אנונימי נגד עוצמה יהודית, בניגוד לחוק. בימים האחרונים הופיעו בכמה אתרי אינטרנט המזוהים עם הימין מודעות נגד עוצמה יהודית שבהן נכתב "הצבעת עוצמה - הפלת את ממשלת הימין". על המודעות לא הופיע זיהוי של הגוף שהזמין אותן, זאת בניגוד לחוק תעמולת הבחירות המחייב זיהוי מפלגתי של חומר תעמולה שהוזמן בידי מפלגה כלשהי.

 

על רקע החשד של עוצמה יהודית שלפיו הליכוד הוא שעומד מאחורי הקמפיין, פנה עו"ד חנמאל דורפמן, היועמ"ש של עוצמה יהודית, לעו"ד אבי הלוי, יועמ"ש הליכוד, ודרש לדעת האם הליכוד עומד מאחורי המודעות. מהליכוד לא התקבלה תשובה, אך זמן קצר לאחר שליחת המכתב נוסף סמל הליכוד למודעות האנונימיות, ובכך נחשף כי הליכוד הוא שעומד מאחוריהן.

 

מעוצמה יהודית נמסר אמש: "מצער שהליכוד ממשיך לנסות לפגוע בעוצמה יהודית, למרות שבליכוד יודעים היטב כי בלי ארבעה מנדטים של עוצמה יהודית לא יכולה לקום ממשלת ימין ומדינת ישראל תלך למערכת בחירות רביעית".

 

מהליכוד סירבו להגיב לידיעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
איתמר בן גביר
צילום: אבי מועלם
מומלצים