שתף קטע נבחר

איום על שחקני ליגת יוצאי אתיופיה: "תיענשו אם לא תגיעו לאירוע עם נתניהו"

לקראת אירוע לציון 20 שנה לליגת הקט רגל של יוצאי אתיופיה בהשתתפות ראש הממשלה, הוזהרו השחקנים: "מי שרשום ולא יגיע לטקס יסיים את העונה". הליכוד: "אין לנו קשר להודעות שנשלחו מהעמותה"

שחקני קט רגל מליגת הקהילה האתיופית (א.י.פ.ל) קיבלו בימים האחרונים הודעה עם מסר מאיים שלפיה הם מחויבים להשתתף באירוע בנוכחות ראש הממשלה בנימין נתניהו, ח"כ לשעבר גדי יברקן וראש מועצת גדרה יואל גמליאל (חבר הליכוד ואח של השרה גילה גמליאל) לציון 20 שנה להקמת הליגה האתיופית. "שחקן אשר רשום ולא יגיע לטקס - יסיים את העונה", נמסר לשחקנים.

כדורגל הזמנה אתיופים איום איומים בנימין נתניהו גדי יברקן   ()
ההזמנה והאיומים

כדורגל הזמנה אתיופים איום איומים בנימין נתניהו גדי יברקן   ()
ההזמנה
 

מדובר לכאורה באירוע ספורטיבי לציון 20 שנה להקמת הליגה, אולם כמה שחקנים וגורמים הקשורים למנהלת הליגה התרעמו כי נתניהו ויברקן "ניצלו" את האירוע והחליטו להשתתף בו בגלל הבחירות בעוד פחות משבועיים. ראש הממשלה נתניהו לא אמור היה להשתתף באירוע, אך הוזמן אליו ברגע האחרון בעקבות בקשה של גדי יברקן.

 

בהודעה לשחקני הליגה פורסמו שורה של צעדי ענישה שיוטלו על מי שלא יגיע להשתתף באירוע. תחת הכותרת "עונשים" נכתב:

  1. שחקן אשר רשום ולא יגיע לטקס יסיים את העונה.
  2. על כל שחקן שלא יגיע לטקס יופחת לקבוצתו נקודה. 
  3. קבוצה אשר תגיע לטקס בפחות מ- 50% מהסגל שלה תודח מהליגה.

 

האירוע עם נתניהו ויברקן מתקיים הערב בגדרה סמוך מאוד לאירוע מקביל של כחול לבן עם יוצאי אתיופיה בעיר רחובות הסמוכה בהשתתפות יו"ר המפלגה בני גנץ וח"כ פנינה תמנו שטה.

 

יו"ר ליגת הקהילה האתיופית, צחי עזריה, מסר בתגובה כי נתניהו לא היה אמור להשתתף תחילה באירוע והוא הוזמן בעקבות מגעים שהיו למנהלת הליגה עם גדי יברקן. "הודענו לכל שחקני הליגה שהנוכחות בכל האירועים שלנו היא נוכחות חובה ולא רק במשחקי הכדורגל", מסר עזריה. "אנחנו מחייבים את השחקנים להגיע לאירועים אחרים וההודעה שלנו נעשתה עוד לפני שידענו שראש הממשלה נתניהו אישר את השתתפותו. כל מי שפעיל בליגה - חייב להגיע. אין לאירוע שום קשר לפוליטיקה או לליכוד".

 

מהליכוד נמסר: "יובהר כי אין קשר בין ההודעות שהועברו לשחקנים על-ידי העמותה המארגנת לבין השתתפות ראש הממשלה כאורח באירוע".

 

ח"כ תמנו שטה אמרה בתגובה: "זו סחיטה באיומים בתקופת בחירות".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים