שתף קטע נבחר

ברביבאי: "הרפז? בליכוד נואשים, ממחזרים מסמכים"

בריאיון לאולפן ynet הכחישה חברת כחול לבן כי מפלגתה תשב עם הרשימה המשותפת, לא פסלה את בנט ושקד, תקפה את הצהרת הנאמנות לנתניהו - והדפה את טענת בנו יאיר על מעורבותה בזיוף נתוני גיוס החרדים. "לפחות חלק מהחרדים ירצו מאוד להיות חלק מהקואליציה שנוביל", רמזה

 

  

13 יום לבחירות: ח"כית אורנה ברביבאי (כחול לבן) הכחישה היום (שלישי) בריאיון לאולפן ynet כי מפלגתה תשב עם הרשימה המשותפת, לא פסלה את בנט ושקד בממשלתו של בני גנץ, ותקפה את הצהרת הנאמנות של בלוק הימין לראש הממשלה נתניהו: "תעודת כשרות לנאשם". היא גם הדפה את הטענות מכיוונו של יאיר נתניהו אודות מעורבותה בזיוף נתוני גיוס החרדים וגיבתה את את אחד מבכירי מפלגתה, גבי אשכנזי, על רקע פרשת הרפז: "בליכוד נואשים, ממחזרים מסמכים".

 

כל העדכונים על בחירות 2020 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

"ברור לנו שזה ספין שהם מנסים להוביל", אמרה ברביבאי על השמועות הרצות במערכת הפוליטית אודות הסכם בין מפלגתה לבין הרשימה המשותפת. "ובזמן הזה שהם מסיתים נגד ציבור שלם, הם עושים כל מיני הסכמים וחותמים עוד פעם על הצהרת נאמנות.

 

-למה ספין? לא מדברים על ממשלת אחדות, ברור שאין ממשלה בלי המשותפת.

"אנחנו רואים את עדכון המסרים בצד שבו יש ניסיון להכפיש אוכלוסיה שלמה. אנחנו חוזרים ואומרים שאנחנו לא נשב איתם. נשב רק עם אלה שקווי הייסוד של כחול לבן, של מדינה יהודית ודמוקרטית, מקובלים עליהם".

 

ברביבאי לא נתנה את ההערכה שלה לגבי תוכניות הרשימה המשותפת - אם תמליץ על גנץ או שתימנע בהצבעה - אך ציינה כי "ככל שכחול לבן תהיה גדולה יותר, הגמישות שלה והיכולת לייצר קואליציה מול קווי הייסוד שהיא התוותה יוכלו לבוא לידי ביטוי". 

אורנה ברביבאי באולפן ynet (צילום: אבי מועלם)
ח"כ אורנה ברביבאי(צילום: אבי מועלם)

3082 ()
"לא נשב עם המשותפת". גנץ בפגישתו בעבר עם עודה וטיבי

-ליברמן אתכם? הוא הפך להיות שותף טבעי שלכם.

"הוא בהחלט יכול להיות שותף, ולא רק הוא. אני מסתכלת גם ימינה, על נפתלי בנט, איילת שקד, אנשים שהצהירו שהם מדברים לכלל האוכלוסיה ולכל המגזרים. לצערי, החיבור שלהם לא מעיד על זה כי הם חברו למי שמסית". על יו"ר ישראל ביתנו היא הוסיפה: "ליברמן יעמוד בפני מבחן גדול במערכת הבחירות הזאת. תידרש פה הכרעה, וגם ליברמן יצטרך להחליט מי הוא רוצה שיהיה ראש הממשלה הבא. אני מקווה שהוא יתמוך בבני גנץ".

 

-את רואה את בנט ושקד בממשלה שגנץ יקים?

"אני לא פוסלת את זה לחלוטין. אני חושבת שכל מי שיעמוד בקווי היסוד של כחול לבן, שירצה להיות שותף בעשייה ושינוי המציאות בכל כך הרבה נושאים, ברוך הבא בצל קורתנו. על בנט אמרה ברביבאי: "כולם רואים מה שביבי עושה לו. הוא מינה אותו לתפקיד שר הביטחון מטעמים פוליטיים. ברמה הערכית אני חושבת שזה לא ראוי, מה שהוא עושה לשר ביטחון שאמור לעסוק בנושאים הכי רגישים במדינה".

 

-את אומרת שבנט ושקד חברו לפרץ וסמוטריץ', את רואה אותם מצרפים אותם לממשלה?

"אני מקווה שלא. אני ראיתי אתמול את סמוטריץ' עומד על דוכן תוקף את גנץ - על מה? אתמול הייתה הצבעת חוק על נהגי המוניות, וראינו את טובת העניין והרמנו יד עבור הצעת חוק בעוד שהקואליציה עצמה לא ישבה במליאה. זה הגיע מתוך הבנה שאנחנו מסתכלים מעל שיקולים פוליטיים על הצורך של אזרחי המדינה - והאזרחים משוועים לשינוי".

אביגדור ליברמן באולפן ynet (צילום: שאול גולן)
"יעמוד בפני מבחן ויצטרך להכריע". אביגדור ליברמן(צילום: שאול גולן)

נפתלי בנט איילת שקד מסיבת עיתונאים עם חברי מפגת זהות לשעבר (צילום: טל שחר)
"לא פוסלת את בנט ושקד"(צילום: טל שחר)
  

כאמור, ברביבאי יצאה נגד הצהרת הנאמנות לנתניהו שעליה חתמו ראשי בלוק הימין. "זה הרי לא שווה את הנייר שהם חתמו עליו. מחר בבוקר, כשגנץ יוביל את המפלגה הגדולה ביותר, הם ירצו להיות חלק מהקואליציה. אני משוכנעת שגם החרדים, חלקם לפחות, ירצו מאוד להיות חלק מהקואליציה שאנחנו נוביל. המשחק הפוליטי ישתנה בכללותו כשנהיה המפלגה הגדולה ביותר".

 

"הליכוד נואש, ממחזר טקסטים ישנים"

בימים האחרונים שוב עלה לכותרות מסמך הרפז, תוך אזכור שמו של אחד מבכירי המפלגה - גבי אשכנזי. "אני חושבת שהליכוד נואשים אם הם לוקחים טקסטים מלפני עשור וממחזרים אותם עד דק, בעוד שהגורמים המשפטיים במדינת ישראל לא מצאו בהם שום עניין. זה אפילו מגוחך להתייחס לאמירות שהוקלטו לפני עשר שנים, שלמעשה לא נמצאה שום אמירה".

 

-אהוד ברק, התומך מספר 1, מטיל בו דופי.

"אני לא מצליחה להבין למה ברק, בחלוף עשור, ממחזר אמירות לגבי גבי אשכנזי. אני רואה את התרומה היומיומית של אשכנזי להנהגה שלנו, אין לי ספק שההרכב הזה מביא בשורה לעם ישראל".

 

-יאיר נתניהו מאשים אותך בהטיית מספרי הגיוס של החרדים. מה דעתך?

"יש ועדת בדיקה, אתמול פורסמו רק חלק מהדברים ואני מחכה כמו כולם להמשך. אני חושבת שכל האשמה שנוגעת לי ברמה האישית היא שקר גס, חלק מקמפיין פוליטי. שירתתי בצבא 34 שנים, וחד משמעית אני אומרת: מעולם לא ידעתי ולא הייתי שותפה. אני חושבת שזה בכלל לא היה בתקופת השנים הזו, אבל נמתין לתוצאות הדו"ח, בראשו עומד אלוף שאני מאוד סומכת עליו. אני בטוחה שאם נפל פגם יפיקו את הלקחים, הרמטכ"ל מתייחס מאוד בחומרה לדברים הקשורים באמינות - היא נשמת אפו של צה"ל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
ח"כ אורנה ברביבאי
צילום: אבי מועלם
מומלצים