שתף קטע נבחר

מאמן הכדוריד בנו ריינהורן הורשע בשורת עבירות מין

ריינהורן הורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירות שביצע באמצעות האינסטגרם ב-57 קטינות ושמונה נשים. ההסדר לא כלל הסכמה על העונש

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (ג') את מאמן הכדוריד בנו ריינהרון בשורה ארוכה של עבירות מין שביצע באמצעות האינטרנט ב-57 קטינות ושמונה נשים. ההרשעה ניתנה במסגרת הסדר טיעון, שאינו כולל הסכמה על עונש.

בהגשת כתב אישום נגד בנו ריינהורן (צילום: מוטי קמחי)
בנו ריינהורן(צילום: מוטי קמחי)
 

נמסר כי בין השיקולים שהובילו להסדר טיעון, הרצון לחסוך מעשרות קטינות את העדות בבית המשפט וכן הודאת הנאשם במרבית האישומים שיוחסו לו בכתב האישום המקורי. כמו כן, צוין כי יש רצון לחסוך בזמן שיפוטי, מאחר שכתב האישום כולל כ-160 עדים. את התיק מנהלות עורכות הדין שירי רום ונלי מאני ממחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה.

 

כתב האישום נגד ריינהורן הוגש ב-2018, ימים ספורים לאחר סיום החקירה ביחידת מוקד 105 בלהב 433, ובו צויין כי פנה באמצעות האינסטגרם למתלוננות, תוך שהוא משתמש בזהויות בדויות.

 

הוא השתמש בין היתר בתמונה של צעירה גרמנייה והציג בפני הנפגעות מצג שווא שלפיו הוא סוכנת דוגמנות, ובחלק מן המקרים מעצבת בגדי ים או מלהקת שחקנים, המציעה להן לדגמן עבורה. כשהביעו עניין, הציע להן ריינהורן לעבור אודישן מצולם, שבמסגרתו ביקש מהן לצלם עצמן לרבות בווידאו, תחילה בלבוש מלא, בהמשך בלבוש חלקי או בבגד ים, ולבסוף בעירום, ולשלוח אליו את התמונות ואת סרטוני הווידאו בוואטסאפ, הכל תוך הבטחה שימחק את התמונות. בחלק מהמקרים, ביקש ריינהורן מהנפגעות לגעת בגופן ולבצע מעשים קשים ביותר תוך הצגת מצג שווא כי צילומים אלו חיוניים לצורך האודישן.

 

במקרה אחד, פנה ריינהורן לילדה בת 11 והציג את עצמו כסוכנת דוגמנות בשם ענבל. ריינהורן הציע ללהק אותה להפקות שונות, וכתב לה שעליה לעבור אודישן מצולם. הילדה ביקשה לשתף את הוריה אך הנאשם השיב לה בתגובה: "אני קודם עושה אודישן ואם תתאימי נערב את ההורים".

 

סנגוריו של ריינהורן, עורכי הדין חיים יצחקי ויגאל דותן, מסרו בתגובה: "התיק הוגש לבית המשפט כאחד מתיקי הסייבר המורכבים של השנים האחרונות, ועימת את הצדדים עם שאלות ראייתיות תקדימיות. במהלך שלב ההוכחות חקרו הסניגורים את ראש צוות החקירה ואת מומחי הסייבר מיחידה 105, וחשפו קשיים ראייתיים בתיק. בעקבות כך הפנה בית המשפט את הצדדים להליך גישור שבמסגרתו תוקן כתב האישום כך שנמחקו כשליש מהעבירות שיוחסו לנאשם בתחילת המשפט. במהלך הדיון היום הביע הנאשם חרטה עמוקה על מעשיו".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
בנו ריינהורן
צילום: מוטי קמחי
מומלצים