שתף קטע נבחר

עונש כבד לבית"ר ירושלים: שני משחקי רדיוס בפועל

בית הדין של ההתאחדות החמיר עם הקבוצה של משה חוגג בשל עבירות של השלכת חפצים לעבר צוות השיפוט, בתוספת לקנס של 30 אלף שקל. "זו ההרשעה ה-13 של המועדון, הגיע הזמן לשים קץ להתנהגות פרועה זו", נאמר בהחלטה. בית"ר ערכה סקר לאוהדיה: באיזה אצטדיון תעדיפו ששני המשחקים ישוחקו?

הקרדיט נגמר: לאחר שספגה השבוע עונש קל יחסית של קנס כספי,  נענשה היום (רביעי) בית"ר ירושלים בחומרה על ידי בית הדין של ההתאחדות לכדורגל, כשספגה שני עונשי רדיוס בפועל בתוספת לקנס של 30 אלף שקלים, בגין השלכת חפצים על ידי אוהדיה לעבר צוות השיפוט במשחק מול הפועל תל אביב.

 

"זוהי ההרשעה ה-13 במספר העונה של המועדון והגיע הזמן לשים קץ להתנהגות פרועה זו של האוהדים", נכתב בנימוקים להחלטה. נגד בית"ר עמד עונש על תנאי בגין עבירות דומות עליהן עמדה לדין והורשעה במקרים קודמים העונה, והדיין הדגיש כי אין מדובר בהפעלתו אלא בעונש נפרד, אותו היא תרצה במשחקי הליגה מול מ.ס אשדוד ורבע גמר הגביע מול מכבי פתח תקווה. העונש על תנאי עומד בעינו.

 

אוהדי בית
אוהדי בית"ר ירושלים. עלו ביוקר(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

ההאשמה הפעם הייתה חמורה במיוחד מפני שמדובר בחמישה מקרים שונים של השלכת חפצים, כאשר בשניים מהם פגעו מציתים בעוזר השופט רמי בן יצחק. בבית"ר לא הכחישו את ההאשמות ואף אמרו מראש: "נקבל כל עונש שיינתן".

 

עו"ד מוסזון שייצג את המועדון אמר: "מדובר במספר משמעותי של מקרים. לא תפסנו איש, מערכת הטלוויזיה במעגל סגור באצטדיון טדי לא עומדת בקריטריונים הנדרשים, ועיריית ירושלים הוציאה מכרז להתקנת מערכת חדשה. אנו מוסיפים בינתייים ארבע מצלמות מטעמנו. נבקש להתחשב במאמצים שבית הדין יודע שאנו עושים השנה", אך לשווא. אגב, לאחר פרסום החלטת בית הדין ערכה בית"ר סקר באתר הרשמי שלה עם הכותרת: "באיזה אצטדיון תעדיפו ששני המשחקים ישוחקו?". האופציות שניתנו: בלומפילד, טרנר, המושבה ונתניה.

 

גם מכבי תל אביב עמדה לדין על אירוע בודד דומה, אך ספגה עונש זניח ביחס לזה של בית"ר - 2,000 ש"ח בלבד. הדיין נימק את ההחלטה בכך שמדובר באירוע בודד, ובכך שבמכבי איתרו את האוהד, שלחו לו מכתב הרחקה ומתכוונים לתבוע אותו אזרחית. "הנאשמת עמדה ברף הגבוה ביותר של מעשים נדרשים לשם מלחמה באותה תופעה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
אוהדי בית"ר
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים