שתף קטע נבחר

פעיל השמאל יונתן פולק ייחקר בחשד להסתה לטרור

אחרי שהקובלנה הפלילית שהוגשה מצד ארגון הימין "עד כאן" עוכבה, הודיע ממלא מקום היועמ"ש כי פולק ייחקר בחשד להסתה בשל מאמר שפרסם. בין הדברים שכתב פולק: "עלינו להצטרף אל ילדי האבנים ובקבוקי התבערה"

 

יונתן פולק (צילום: אלכס קולומויסקי)
יונתן פולק בבית המשפט(צילום: אלכס קולומויסקי)
אחרי שהמשנה ליועמ"ש עמית מררי הודיעה אתמול (רביעי) על עיכוב ההליכים האזרחיים נגד פעיל השמאל יונתן פולק, תיפתח נגדו חקירה פלילית בחשד להסתה לטרור ולאלימות.

 

ממלא מקום היועמ"ש, רז נזרי, הודיע כי ההחלטה התקבלה לאחר בחינת התלונות על מאמרו של פולק ב"הארץ", שבו כתב בין היתר "עלינו לחצות את הקווים ולהפר את החוק. למרות המחיר, עלינו להצטרף אל ילדי האבנים ובקבוקי התבערה. עלינו לצעוד בעקבותיהם".

 

הפגנה מחוץ לדיון (צילום: אלכס קולומויסקי)
ההפגנה מחוץ לדיון בעניינו של פולק(צילום: אלכס קולומויסקי)

ממשרד המשפטים נמסר כי "בהנחיה שהועברה התבקשה המשטרה לבדוק במסגרת החקירה גם את פעילותו של פולק בנוגע להפרות סדר סביב גדר ההפרדה, כעולה מפרסומים בתקשורת בעניין". נזרי ציין כי אין מקום לחקור את העיתון שבו פורסם המאמר או את עובדיו.

 

מררי אמרה אתמול כי "אין מקום כי האכיפה בעניינו תעשה בידי גוף פרטי. האחריות לנקוט הליכים פליליים בגין פעולות אלימות נגד צה"ל ומג"ב היא של רשויות המדינה".

 

אמש הגיבה עורכת דינו של פולק, גבי לסקי, להחלטה לעכב את הקובלנה הפלילית, אותה כינתה "שימוש לרעה בהליך המשפטי". לסקי אמרה כי בכוונתה לבקש היום מבית המשפט לבטל את צו המעצר של פולק.

 

ארגון "עד כאן" בירך על ההחלטה ומסר: "לא ייתכן שאדם בישראל יקרא להצטרף לזורקי בקבוקי התבערה (לעבר חיילי צה"ל והמתיישבים ביו"ש) ולא לתת את הדין על ההסתה החמורה הזאת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
יונתן פולק
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים