שתף קטע נבחר

צילום: שאול גולן

ישראלי ששוחרר מאשפוז ביפן וחזר לארץ - אובחן שוב עם קורונה

שמעון דהאן, שנדבק בנגיף הקורונה על האונייה "דיימונד פרינסס" ושב הבוקר לארץ לאחר שנמצא שלילי ביפן, אובחן שוב כנשא של הווירוס. הוא יועבר לאשפוז בבידוד בבית החולים שיבא בתל השומר. משרד הבריאות קרא לכל הנוסעים שהיו עימו בטיסה ארצה להיכנס לבידוד ביתי של 14 יום

שמעון דהאן, שאושפז ביפן לאחר שנדבק בנגיף הקורונה על האונייה "דיימונד פרינסס", שוחרר אתמול ושב הבוקר לארץ - נמצא היום (שישי) שוב חיובי לנגיף. ממשרד הבריאות נמסר כי הוא יועבר לאשפוז בבידוד בבית החולים שיבא בתל השומר.

 

עוד נמסר כי נפתחה חקירה אפידימיולוגית לבדיקת מגעים נוספים. דהאן טס בטיסה מסחרית של חברת "טורקיש איירליינס" מטוקיו דרך איסטנבול (טיסה TK53), ומאיסנטבול לארץ בטיסה TK784 שנחתה בישראל בשעה 08:55.

 

הקורונה בישראל - תמונת מצב:

3 ישראלים שחזרו מיפן אובחנו בארץ כנשאים.

ישראלי ששב לארץ מאיטליה אובחן כנשא, והדביק את אשתו.

כ-1,300 ישראלים שוהים בבידוד ביתי.

 

 

נערכים לקראת פינוי הישראלים מספינת
פינוי הישראלים מהאונייה "דיימונד פרינסס"(צילום: שגרירות ישראל בטוקיו)
 

משרד הבריאות הודיע כי על כל נוסעי הטיסה שנחתה הבוקר ושהיו עימו על המטוס להיכנס לבידוד בית באופן מידי ל-14 יום ולדווח על כך באתר משרד הבריאות או במוקד הטלפוני 5400*.

 

דהאן הוא אחד משלושה ישראלים שנדבקו בקורונה ושוחררו עד כה מבית חולים צבאי ליד טוקיו. אחרי שובה של רחל ביטון לישראל ביום רביעי, גם דהאן ורוחל'ה עופרים שוחררו מבתי החולים בטוקיו לאחר שנמצא שאינם נושאים את הנגיף. עודד, בעלה של רוחל'ה, עדיין מאושפז.

תרגיל מסכם בבית חולים שיבא תל השומר (צילום: טל שחר )
ההיערכות לקורונה בבית החולים שיבא(צילום: טל שחר )
 

מתחילת התפרצות הנגיף בספינת ה"דיימונד פרינסס" ביפן נדבקו שישה ישראלים ששהו בספינה, ארבעה אובחנו בתחילה ביפן טרם עזיבת הספינה ושניים אובחנו לראשונה כשהגיעו ארצה במרכז הרפואי שיבא.

 

אתמול דיווח משרד הבריאות כי ישראלי ששב מחופשה באיטליה אובחן בישראל כחולה בנגיף. הוא פונה לאשפוז בבידוד במתחם שהוקם בבית החולים שיבא בתל השומר. הבוקר נמסר כי גם אשתו נדבקה בנגיף, וכי מצבה מוגדר קל. השניים הם תושבי אירוס שליד נס ציונה.

ישוב אירוס נגיף קורונה הקורונה  (צילום: שמוליק דודפור)
היישוב אירוס שבו מתגוררים בני הזוג שנדבקו בקורונה(צילום: שמוליק דודפור)
 

החולה חזר ארצה בטיסת אל על LY381 שהמריאה מישראל לאיטליה ב-21 בפברואר בשעה 06:00. הוא שב לשגרת חייו לצד אשתו ושלושת ילדיו ולעבודתו בחנות הצעצועים "הפיראט האדום" באור יהודה. שלשום הוא החל לפתח תסמיני מחלה, וכשנבדק על-ידי חובשים ממגן דוד אדום נלקחו ממנו בדיקות, שמהן עלה כי הוא חולה בנגיף.

 

החולה היה בחנות הצעצועים שבה הוא עובד שלושה ימים - מיום ראשון ועד יום חמישי. בתקופה זו שלפני חג פורים החנות עמוסה מאוד בהורים וילדים שמגיעים לקנות תחפושות. משרד הבריאות הודיע כי כל מי שבא במגע קרוב עם האיש צריך להיכנס לבידוד בית. עוד ציינו כי אם במהלך הבידוד מופיעים סימפוטמים של חום או שיעול או קושי בנשימה יש להתקשר באופן מיידי למוקד 101 של מגן דוד אדום על מנת לברר צורך בבדיקת הנגיף.

אינפו קורונה תסמינים בידוד  ()
 

אשתו של החולה שנדבקה אף היא פנתה במכתב לשכניה ביישוב אירוס. היא השיבה להאשמות כי המשפחה הסתירה מידע, ולכן משרד הבריאות הודיע תחילה כי הגבר שהה בחנות הצעצועים רק שעה אחת. "כשבעלי העלה חום, למרות שהסימפטומים היו של בכלל של סינוזיטיס, לא לקחנו צ'אנס ודיווחנו מיידית למשרד הבריאות", אמרה האישה.

 

"בעקבות האשמות למיניהן, גם כלפי הילדים, אני רוצה להזכיר שאף אחד מאיתנו לא הזמין פיצה עם קורונה באיטליה", כתבה החולה. "בעלי היה באיטליה יומיים. כשחזר בדקנו את הוראות משרד הבריאות ונהגנו בדיוק על פיהן. לא מכירה אנשים שהיו מרגישים מצוין והיו מכניסים את עצמם לבידוד בלי הוראה מפורשת. סמכנו על ההנחיות של משרד הבריאות והתנהגנו כרגיל".

 

"מהרגע שנודע שהוא חולה לצערנו אנחנו נמצאים בבידוד. שוב, בדיוק כמו שהנחו אותנו ממשרד הבריאות. מסרנו את כל הפרטים, וכל מי שצריך ייבדק, אנחנו מתפללים כולנו כל הזמן שכולם יהיו בריאים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
היערכות לקורונה בשיבא
צילום: מוטי קמחי
מומלצים