שתף קטע נבחר

אין לימודים באשקלון, בנתיבות ובשדרות; תנועת הרכבות הופסקה | הנחיות פיקוד העורף

צה"ל סגר כבישים בעוטף עזה והודיע על הפסקת תנועת הרכבות בין אשקלון לבאר שבע מחשש לירי נ"ט. הנהגים מתבקשים שלא לעצור בשולי הדרך. הפעילות החינוכית באזור נאסרה, ואירועים יתקיימו רק במקומות סגורים

 

 

 

פיקוד העורף פרסם הבוקר (יום ב') עדכונים להנחיות לתושבי הדרום בעקבות המשך ירי הרקטות ומחשש לירי נ"ט, ואסר לקיים לימודים באשקלון, נתיבות, שדרות וביישובי המועצות האזוריות חוף אשקלון, אשכול, שדות נגב ושער הנגב. בעקבות ההנחיות יישארו בבית 65,000 תלמידים. במכללת ספיר, מכללת אשקלון ובמכללת חמדת דרום לא יתקיימו בחינות.

 

תנועת הרכבות בין אשקלון לבאר שבע הופסקה, והתחנות בשדרות, אופקים ונתיבות לא ייפתחו לנוסעים. כמו כן, הרכבות מרעננה לבאר שבע יסתיימו בתחנת אשקלון. נוסעים לבאר שבע יצטרכו להשתמש בקו המזרחי שעובר דרך לוד, קריית גת ולהבים-רהט.

 

בנוסף נסגרו כבישים באזור עוטף עזה והצבא אסר על הנהגים לעצור בשולי הדרך. כביש 4 נחסם מצומת זיקים ועד הכניסה לנתיב העשרה, כביש 34 נחסם מצומת יד מרדכי לאיבים, וכביש 232 מצומת מפלסים ועד צומת כפר עזה. כמו כן, הוחלט על סגירת חוף זיקים למבקרים.

 

 

בצה"ל עדכנו כי הכניסה לגבעת קובי בשדרות אסורה, כמו גם לאנדרטת חץ שחור, גבעת הפעמונים, גבעת נזמית וגבעת הפרש הבודד. גם לשכות רשות האוכלוסין בנתיבות ובשדרות יישארו סגורות, והלשכות ברהט ובאשקלון יקבלו רק מוזמנים.

 

בהנחיית פיקוד העורף, אירועים יוכלו להתקיים במבנים סגורים בלבד ובהגבלה של עד 300 איש. ניתן לצאת לעבודה רק אם יש מרחב מוגן תקני שאליו ניתן להגיע לפי זמן ההתגוננות. ביתר אזורי הארץ אין כל מגבלות.

 

צה"ל תקף לפני חצות שורת יעדי טרור של הג'יהאד האיסלאמי בסוריה וברחבי רצועת עזה בתגובה לירי מטחי הרקטות לעבר יישובי הדרום. בתקיפה בסוריה נהרגו שני פעילים של הג'יהאד האיסלאמי, בני 23 ו-24, והוא הבטיח "לנקום על הפשע המכוער". 

 

בין היתר, הותקף בסוריה אתר לפיתוח אמצעי לחימה, לייצור דלק רקטות ולהכשרת פעילי טרור. בעזה הותקפו בין היתר אתרים לאחסון ולייצור רקטות. צה"ל מסר כי "נגיב בתקיפות לפעולות הטרור של הג'יהאד האיסלאמי, המסכנות את אזרחי ישראל ופוגעות בריבונותה. צה"ל רואה בחומרה רבה את מתקפת הרקטות לעבר שטח ישראל, נמצא במוכנות גבוהה וימשיך לפעול ככל שיידרש נגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל".

 

הנחיות פיקוד העורף התפרסמו עוד לפני התקיפה בסוריה, במקביל לתקיפת צה"ל ברצועת עזה. בצה"ל ציינו כי התקיפות בעזה התמקדו ביעדי טרור של הג'יהאד האיסלאמי. במסגרת התקיפות זיהה כלי טיס של צה"ל כמה מחבלים שנערכים לשיגור רקטות - ותקף אותם. בצה"ל ציינו כי זוהתה פגיעה במחבלים, שערכו הכנות לשיגור רקטות בסמוך לבית ספר שבשכונת תופאח שבמזרח העיר עזה. הפלסטינים דיווחו כי שלושה מחבלים נפגעו בתקיפה.

עזה תקיפות תקיפה צה
תקיפת צה"ל ברצועת עזה(צילום: רויטרס)

בזמן האזעקה באשקלון (צילום: אלכס בורטמן)
נשכבים על הקרקע בזמן אזעקה באשקלון(צילום: אלכס בורטמן)

נפץ התגלה בחצר בית בניר עם (צילום: רועי עידן)
נפל רקטה בחצר בית בניר עם(צילום: רועי עידן)

מקור ברצועת עזה מסר ל-ynet מוקדם יותר כי במצרים ובאו"ם מנסים לייצר משוואת הפסקת אש, לפיה עזה תספוג בשקט את התגובה הישראלית הצבאית הצפויה בזמן הקרוב, ואם כך יהיה - לאחריה ישוב השקט כששני הצדדים יהיו מחויבים אליו. המקור ציין כי לא ברור לפי שעה אם הג'יהאד האיסלאמי יקבל את המשוואה המוצעת.

 

לאחר מטח כבד לעבר יישובי הדרום אתמול אחר הצהריים, נשמעו שוב אזעקות באשקלון ובכיסופים בשעה 19:53, בשעה 21:00 בשדרות, ובשעה 21:15 בנחל עוז. מעיריית שדרות נמסר כי רסיסי מיירט נפלו בכביש באחת השכונות וגרמו נזק קל לבית מגורים. לא היו נפגעים בגוף. לפי צה"ל 21 רקטות נורו לעבר יישובי הדרום, 13 מהן יורטו. לאחר המטח הראשון שבמהלכו יירטו לוחמי כיפת ברזל לפחות 10 רקטות, הובאו לבית החולים ברזילי באשקלון שתי נפגעות במצב קל - בת 64 שנפלה ונחבלה בראשה בזמן הליכה לאיזור ממוגן, ונפגעת חרדה בת 20.


פורסם לראשונה 23/02/2020 22:50

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים