שתף קטע נבחר

ג'ורדן בכה: "כשקובי מת חתיכה ממני מתה"

בסטייפלס סנטר התקיים הטקס המרגש לזכרו של הכדורסלן האגדי שנהרג בתאונת מסוק לפני כחודש, יחד עם בתו ג'יאנה. ונסה בראיינט: "קובי היה האהוב הראשון, המגן שלי והבעל הכי טוב". ג'ורדן: "תנוח בשלום, אחי הקטן"

כחודש לאחר מותו הטראגי של קובי בראיינט, בתו ג'יאנה ושבעה אנשים נוספים בהתרסקות מסוק, התקיים טקס האשכבה בסטייפלס סנטר, האולם בו הכדורסלן האגדי העביר את כל קריירת ה-NBA שלו, במדי לוס אנג'לס לייקרס כמובן. התאריך 24 בפברואר נבחר בגלל מספר הגופייה של קובי, ו-2 היה מספר גופייתה של ג'יאנה. בלייקרס מכנים את האירוע "חגיגת החיים של קובי וג'יאנה בראיינט".

 

שאקיל התפרק: "קובי ואני מחוברים לנצח"

במסוק של קובי לא הייתה מערכת לזיהוי קרקע

תיעוד חדש: זירת התרסקות המסוק בו נהרגו בראיינט ובתו

לברון נפרד: "מבטיח שאמשיך את המורשת שלך"

דיווח מיוחד מזירת מותו של בראיינט

ג'יאנה בראיינט בת ה-13 נהרגה יחד עם אביה קובי

"הטייס איבד שליטה, המסוק התרסק על צלע ההר"

פסיכופת של כדורסל / טור   

  

ונסה בראיינט, שקיבלה תשואות מהקהל והייתה נרגשת מאוד, דיברה לראשונה מאז האסון: "תודה לכולם שהגעתם. קובי היה ידוע בתור ספורטאי ענק, הטוב בכל הזמנים, ה"בלאק ממבה" וכזוכה באוסקר, אבל בשבילי היה משהו אחר - האהוב הראשון שלי, המגן שלי, הבעל הכי טוב. איזנו אחד את השני, זכיתי לאהבתו, הוא היה רומנטיקן והרעיף עליי מתנות, רצינו להזדקן ביחד כמו בסרט "היומן".

 

ונסה בראיינט מתקשה לעצור את הדמעות (צילום: AFP)
ונסה בראיינט מתקשה לעצור את הדמעות(צילום: AFP)

 

מייקל ג'ורדן עם ונסה (צילום: רויטרס)
מייקל ג'ורדן עם ונסה(צילום: רויטרס)

 

קובי בראיינט (צילום: AP)
מספר 24 לנצח. בראיינט(צילום: AP)

 

קובי בראיינט ג'יאנה בראיינט (צילום: רויטרס)
קובי עם ג'יאנה (צילום: רויטרס)

 

קובי וג'יג'י על המסך הגדול בסטייפלס סנטר (צילום: AFP)
קובי וג'יג'י על המסך הגדול בסטייפלס סנטר(צילום: AFP)

 

"קובי היה אבא מושלם לארבע בנות, תמיד הוריד את מושב האסלה", המשיכה ונסה וגרמה לקהל לצחוק. "לאחר הפרישה הקפיד לאסוף את הבנות מבית הספר. הוא עזר לי עם גידולן באופן יומיומי וקילח אותן. המשפחה הייתה בעדיפות ראשונה אצלו והוא לא מיהר עם האוטו גם כשהיה צריך להגיע למשחק. אני שמחה לפחות שקובי שמע את קוקו (הבת הקטנה) אומרת 'אבא'. ג'יג'י הייתה אוהבת חיים כמו קובי, אלוהים יודע שהם לא יכלו להיות בנפרד. קובי, תדאג לג'יג'י. תנוחו על משכבכם בשלום, כבר מתגעגעת".

 

על בתה אמרה: "ג'יאנה הייתה ילדה של אבא, היא אהבה לראות משחקי NBA והיא הייתה תחרותית כמו אביה. קובי תמיד אמר שהיא נראית כמוני, אותו חיוך מאוזן לאוזן, היא הייתה רכה ועדינה. היא הייתה ספורטאית מצטיינת וגם רקדנית נהדרת. היא הייתה הופכת כנראה לשחקנית הטובה ביותר ב-WNBA".


למאר אודום הגיע לחלוק כבוד אחרון (צילום: רויטרס)
למאר אודום הגיע לחלוק כבוד אחרון(צילום: רויטרס)

 

שלטים לזכר קובי וג'יג'י (צילום: AP)
שלטים לזכר קובי וג'יג'י(צילום: AP)

 

מייקל ג'ורדן אמר בדמעות: "קובי לא השאיר שום דבר במיכל - הוא נתן הכל. היינו קרובים מאוד, הוא היה כמו אחי הקטן. הוא היה מתקשר אליי בשעות הקטנות של הלילה לדבר על כדורסל, על התקפת המשולש. בהתחלה זה הציק, אבל הבנתי כמה נחוש הוא היה. הוא רצה להיות שחקן הכדורסל הטוב ביותר שהוא יכול להיות. רציתי להיות עבורו האח הגדול הטוב ביותר שיכולתי להיות. דיברנו על הכול, על עסקים, על החיים".

 

"לפני כמה חודשים הוא שלח לי הודעת טקסט בשתיים בלילה כדי לשאול על כדורסל. כשפגשתי אותו עם פיל ג'קסון ב-1999 הוא שאל אותי אם הבאתי את הנעליים שלי, זה גרם לי לאהוב את הילד, הערכתי את התשוקה שלו להשתפר בכל יום, כשחקן, כבעל, כאבא".

 

בהמשך פנה אל ונסה ואמר: "אישתי ואני תמיד נהיה כאן עבורכם. לאחר הפרישה הוא נראה כל כך שמח. יותר חשוב מזה, הוא היה אבא ובעל מדהים. אי אפשר לדעת כמה זמן יש לנו בחיים, צריך לבלות כמה שיותר עם המשפחה והאהובים שלנו. כשקובי בראיינט מת, חתיכה ממני מתה. תנוח בשלום, אח קטן", סיכם ג'ורדן.

 

שאקיל אוניל השווה את היחסים בינו לבין קובי בלייקרס לאלו שבין ג'ון לנון לפול מקרת'ני בביטלס, ודיבר על התחרותיות החיובית שדחפה כל אחד מהם לקצה היכולת שלו. "אמרתי לו פעם שבאנגלית אין "I" (אני) במילה "Team", אז הוא אמר "כן, אבל יש 'M-E' במילה המז***נת הזאת".

 

ג'ורדן מתרגש (צילום: גטי אימג'ס)
ג'ורדן מתרגש(צילום: גטי אימג'ס)

 

אוהדי קובי בראיינט ליד סטייפלס סנטר (צילום: AFP)
אוהדים ליד סטייפלס סנטר(צילום: AFP)

אוהדי קובי בראיינט מתאספים ליד סטייפלס סנטר (צילום: AP)
פוסטרים של קובי(צילום: AP)

 

אוהדי קובי בראיינט מתאספים ליד סטייפלס סנטר (צילום: AP)
אוהדי קובי בראיינט מתאספים ליד סטייפלס סנטר(צילום: AP)

 

הטקס נפתח עם ביצוע מרגש של הזמרת ביונסה שלבשה חליפה מוזהבת כהוקרה לצבעי הלייקרס. לאחר מכן הוקרן קליפ ביצועים של בראיינט, בסיומו המצלמה התמקדה בפניה של אישתו ונסה. מנחה הטוק שואו ג'ימי קימל, אוהד לייקרס מושבע, עלה ראשון לדבר ואמר בדמעות: "זה יום עצוב אבל גם חגיגה לחיים".

 

בקהל היו אגדות הלייקרס ג'רי ווסט, קארים עבדול ג'באר וכמובן גם מג'יק ג'ונסון. שאקיל אוניל, פאו גאסול, למאר אודום, ריק פוקס ושחקנים נוספים ששיתפו איתו פעולה גם הגיעו כדי לחלוק לו כבוד אחרון, כולל מאמנו בלייקרס פיל ג'קסון. אל שחקני אל.איי לברון ג'יימס, אנתוני דייויס, דווייט הווארד ואחרים הצטרפו סטף קרי, קיירי ארווינג, ג'יימס הארדן וראסל ווסטברוק.

 

באתר TMZ, שדיווח לראשונה על ההתרסקות, טוענים כי ונסה הגישה תביעה נגד חברת המסוקים על גרימת מוות ברשלנות. התביעה התייחסה לרשלנותו לכאורה של הטייס שהחליט להמריא למרות מזג אוויר קשה.

 

  

דייויס: "קובי? לא יכול להיות שזה קובי בראיינט"

ב-ESPN חשפו היום מה אירע באותה טיסה שבה נודע לשחקני הלייקרס ויתר אנשי הקבוצה על התאונה הקטלנית של קובי בראיינט. המאמן פרנק ווגל צפה בקטעים מההפסד האחרון של אל.איי בפילדלפיה, ואז ניגשה אליו אליסון בוגלי, מנהלת יחסי הציבור, עם הבשורה המרה - קובי בראיינט הלך לעולמו בהתרסקות מסוק.

 

"הרגשתי לא נוח, זה היה דיווח מטורף", אמר ווגל. "לא האמנתי שזה אמיתי, אין סיכוי. ציפיתי לשמוע שהדיווח לא נכון". בוגלי ניסתה לאסוף מידע נוסף כששלחה הודעה לאיש צוות בקליפורניה. לא לקח זמן לבעלי הקבוצה ג'יני באס לענות: הדיווח נכון, קובי איננו.

 

ווגל סיפר שבאותה נקודה החליט לבשר לשחקנים: "הרגשתי שבתור המאמן שלהם, בתור המנהיג, הם צריכים לשמוע זאת ממני באופן מיידי".

 

אנתוני דייויס (צילום: רויטרס)
לא האמין. אנתוני דייויס(צילום: רויטרס)

 

אנתוני דייויס, בניגוד ליתר השחקנים, היה ער וצפה באחד מסרטי "הנוקמים". גם הבהוב של אחד הפלאפונים לידו לא תפס את תשומת ליבו. במבט נוסף ראה את דווייט הווארד ודמרקוס קאזנס קוראים לו לבוא לכיוונם. "הורדתי את האוזניות שלי ואז דווייט אמר לי 'קובי מת'. עניתי 'איזה קובי?' כי לא יכול להיות שמדובר בקובי בראיינט", סיפר דייויס.

 

"הוא אמר 'קובי בראיינט'. שאלתי 'אבל איך זה קרה? אני צריך מידע', והוא אמר 'התרסקות מסוק'". באותו זמן לברון ג'יימס ישן ודייויס העיר אותו כדי לבשר לו, לאחר מכן יתר השחקנים כבר היו ערים וניסו להתחבר לוויי-פיי כדי לאסוף מידע נוסף.

 

כמו ווגל ודייויס, גם לברון סירב להאמין לידיעה. "אני זוכר את הדבר הראשון שלברון אמר לי, 'אל תעבוד עליי'", אמר דייויס והמשיך, "ניסיתי להתחבר לאינטרנט ואז ראיתי את הווארד מתחיל לבכות. הוא אמר לי 'זה נכון'". הווארד, שלא הסתדר עם בראיינט בקדנציה הראשונה בלייקרס, הוסיף: "זה היה כמו סצנה מסרט כשזה קרה, הכאב היה חזק מאוד".


פורסם לראשונה 24/02/2020 18:55

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גטי אימג'ס
מייקל ג'ורדן
צילום: גטי אימג'ס
מומלצים