שתף קטע נבחר

טיולים בטבע ושיר נוסף שכתבה: מציינים שנה לרצח אורי אנסבכר

משפחתה וחבריה של הנערה בת ה-19 שנרצחה בידי מחבל קוראים להנציח אותה בטיולים ביום שישי. בשיר שכתבה ומתפרסם כאן, מתוארת צעידה ברגליים יחפות ביער - המקום שבו נמצאה גם ביום האחרון לחייה

 

אורי אנסבכר (צילום: באדיבות המשפחה)
"הזיכרונות ממנה צצים בכל פינה". אורי אנסבכר ז"ל(צילום: באדיבות המשפחה)

אורי אנסבכר ז"ל, שנרצחה באכזריות על ידי מחבל במהלך טיול בעין יעל בדרום ירושלים, הייתה ילדה של טבע. הצעירה בת ה-19 מתקוע, שכל מכריה תיארו כ"יפה מבפנים ומבחוץ", גם התנדבה במסגרת השירות הלאומי במרכז מיוחד לטיפול בנוער בסיכון, באמצעות מסעות ובילוי במרחב הפתוח. לכן החליטו בני משפחתה והחברים, לציין את יום השנה הראשון למותה, שיחול ביום חמישי הקרוב, בקריאה לצאת בעקבותיה לשבילי ארץ ישראל. הם מקווים לפתוח בכך במסורת חדשה של טיולים לזכרה.

 

"השנה האחרונה הייתה מלאה בכאב עבורנו", מספר יונתן צוברי, אחד מהחברים שגדלו עם אנסבכר בתקוע. "הזיכרונות ממנה צצים פתאום מכל פינה ביישוב, והחגים והשבתות בלעדיה מציפים את הגעגוע. כחברי הילדות שלה היה לנו חשוב ליזום פעילות לזכרה, שתהיה גם ברוחה של אורי וגם תיגע בשתיים מהאהבות הגדולות שלה: אהבת הטבע ואהבת הזולת. אנחנו מציעים לצאת לטייל עם החברים או המשפחה בלי פחד, בשישי הקרוב, 28 בפברואר, ג' באדר, יום אחרי האזכרה. כדי להנציח אותה, אפשר גם להצטלם ולהעלות לפייסבוק תחת התגית #מאיריםאתהאורשלאורי".

 

 

צעדה לזכרה של אורי אנסבכר (צילום: עמית שאבי)
צעדה לזכרה של אורי אנסבכר בעין יעל(צילום: עמית שאבי)

במסגרת מיזם ההנצחה הוציאו החברים גם חוברת מיוחדת, "מאירים את האור של אורי", הכוללת שירים שאהבה ושירים שכתבה בעצמה, וביניהם גם "בראי לך שלום" שפורסם ב-ynet. שיר נוסף שאת מילותיו כתבה, "שהייה ביער" (מופיע במלואו בסוף הכתבה), מתאר באופן מצמרר טיול ברגליים יחפות בין העצים. ממש כמו זה שיצאה אליו לפני שנרצחה. "המיזם שלנו נועד לעזור לנו לזכור את האישיות הגדולה שהייתה אורי, ולא את הרוע שחווינו לפני שנה", מסביר צוברי.

 

לפני כשנה, בבוקר 7 בפברואר 2019, יצאה אורי אנסבכר מהמרכז שבו התנדבה בשירות הלאומי לכיוון עין יעל. היא נתקלה שם בערפאת ארפאעיה, פלסטיני בן 29 תושב חברון, שהתנפל עליה ודקר אותה בסכין. בהמשך גרר אותה המחבל, דקר אותה שוב, אנס אותה ונמלט מן המקום. גופתה של אנסבכר נמצאה בערב, כשעליה סימני אלימות קשים. המחבל נתפס למחרת, והואשם באונס ורצח.

 

שהייה ביער / אורי אנסבכר

להיות בתוך הרוגע

השמש מעליי מנשקת

האדמה תחתיי מחזיקה

המים מתערסלים בתוכי

והאוויר מאפשר לעצום עיניים

ולנשום.

 

 

ללכת יחפה, חשופה

לתת לאבנים לדקור

להתחכך.

 

 

לעטוף אותן בכף רגלי

כמו מהמורות היומיום

לנכס אותן אליי בחמלה

להסתכל על אורן שמושיט יד

לאורן שעל ידו

שמושיט יד לעוד אורן

שמושיט יד לעוד אורן

ולצחוק בקול

 

 

להביט בשמיים - לחפש את אלוהים

להסתכל קרוב קרוב אליי

ולמצוא אותו

להניח לאלפי העלעלים

להוריק בעיניי

למרק את חלונות נשמתי

לשמוע ציפור מצייצת

ולצייץ לה בחזרה

טוב תודה ומה שלומך?

ולהסכים לחכות לתשובה

לתת לראש לשאול ולשאול ולשאול

לברר ולהסתקרן

לתת ללב מנוחה,

מגיע לו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים