שתף קטע נבחר

מחאה נגד נתניהו מחוץ לכנס בטמרה: "בא להפיץ שקרים"

80 בני אדם הגיעו לכנס היחיד שערך ראש הממשלה למגזר הערבי במערכת הבחירות הנוכחית. נתניהו: "מה עשתה הרשימה המשותפת בשבילכם? וואלה אישי". עודה: "מתחנף לערבים"

 

 


חמישה ימים לפני הבחירות, ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע בצהריים (רביעי) לכנס בחירות ראשון במגזר הערבי שנערך בטמרה. עשרות מפגינים עם דגלי פלסטין קיבלו את פניו והביעו את מורת רוחם על הגעתו לאזור.

 

  (צילום: נחום סגל)
המפגינים מחוץ לכנס של נתניהו(צילום: נחום סגל)

נתניהו הבטיח ל-80 באי הכנס שבכוונתו לפתוח עוד 10 תחנות משטרה ביישובים הערביים. "לא יכול שיהיו פה שתי חברות, חברה אחת של מערב פרוע, וחברה אחרת שיש בה סדר", אמר נתניהו והוסיף כי כשליש מהתקציב שאושר לצמצום הפערים כבר הועבר: "שוויון לא מתבטא במילים, הוא מתבטא בסוף במעשים. קודם כל במשאבים".

 

ראש הממשלה תקף את הרשימה המשותפת ואמר כי "הם כל הזמן מדברים על אבו מאזן ומדינה פלסטינית, אבל מה הם עשו בשבילכם? וואלה אישי".

 

ראש הוועד העממי בטמרה, מוחמד סבח, התרעם על הגעתו של ראש הממשלה. "נתניהו הגיע כדי להפיץ את השקרים שלו לפני הבחירות ולנגוס בקולות החברה הערבית", אמר. "באנו להגיד לנתניהו הגזען והמסית שאין לו מקום בחברה שלנו. הוא חוקק חוקים גזעניים כמו חוק הלאום וחוק קמיניץ, ביצע מבצעים נגד הפלסטינים וממשיך במצור על עזה. המקום היחידי שהוא צריך להעביר בו את שארית חייו זה הכלא", אמר.

 

  (צילום: נחום סגל)
נתניהו מגיע לכנס(צילום: נחום סגל)

  (צילום: נחום סגל)
(צילום: נחום סגל)
 

סבח הוסיף כי הוא מקווה שהמגזר יצא להצביע ביום הבחירות ויעלה את אחוז ההצבעה ל-70% על מנת שהרשימה המשותפת תקבל 15, ואף 16 מנדטים, כדבריו.

 

פתחי היבי, מהוועד העממי במועצה המקומית כאבול, הוסיף כי "כל הערבים במדינה מתנגדים להגעה של נתניהו. זה ביקור גזעני, ביקור של בחירות. גם אם יש לו תומכים כאן, הם נמצאים בשוליים של המגזר". לדבריו, מי שהגיע לכנס של נתניהו הם בעלי אינטרס. "אין להם שום אישיות או מצפון", טען היבי. "אנחנו לא חייבים שום דבר לאף אחד. לא חייבים לנתניהו ולא לגנץ".

 

יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה הצטרף לדבריהם ואמר: "נתניהו למד את הלקח מהבחירות האחרונות, ועכשיו הוא חוזר על ארבע כדי להתחנף אל האזרחים הערבים. אני שמח שהייתה לו את ההזדמנות להסתכל לערבים בעיניים רגע לפני שהוא מסיים את הקריירה הפוליטית שלו".

 

קודם לכן ביקר נתניהו בקריית אתא עם שר הבריאות יעקב ליצמן, שר האוצר משה כחלון ושרת השיכון יפעת שאשא ביטון וחנך אבן פינה לבית החולים בקריית אתא, שתכנונו החל לפני 27 שנים. לפי השר ליצמן, בית החולים ייקרא על שם ראש הממשלה המנוח מנחם בגין.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נחום סגל
המפגינים מחוץ לכנס של נתניהו
צילום: נחום סגל
מומלצים