שתף קטע נבחר

אישום: ראש ארגון פשע חטף, הכה ואיים "אני חותך אותך"

סגירת חשבון בעולם התחתון: העבריין בני שלמה הואשם בסחיטה אלימה של אדם. לפי כתב האישום, שלמה הסיע את הנסחט לביתו בדרום - ושם בעט בבטנו ובצלעותיו. רק אחרי כמה שעות "אפשר" שלמה לקורבן לעזוב

 

בני שלמה בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי)
בני שלמה(צילום: מוטי קמחי)

ראש ארגון הפשע מהדרום תקף את המתלונן במכות אגרוף חזקות לפניו, בעט בו בבטנו ובצלעותיו, הצמיד לפניו סכין יפנית גדולה ואמר לו: "עכשיו אני חותך אותך". כך מתואר בכתב אישום שהוגש היום (א') נגד בני שלמה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע.

 

מכתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד הילה דרימר-יאיר מפרקליטות מחוז דרום, עולה כי בין השנים 2016-2017 החליט שלמה לגרום למתלונן לשלם לו כסף על ידי שימוש באיומים ובאלימות. במועד שאינו ידוע נפגש שלמה עם המתלונן ואמר לו שהוא חייב מיליון שקל. המתלונן שאל את שלמה עבור מה הוא חייב לו את הכסף, ושלמה פירט כי החוב ששייך לשלושה אנשים אחרים עובר אליו ושהוא מוסיף לו על החובות שלהם 350 אלף שקל.

 

המתלונן אמר לשלמה כי אין לו חובות לשניים מהאנשים שאת שמותיהם הנאשם ציין, ושהוא מבקש לקבוע איתו פגישה נוספת שאליה יביא מסמכים שמוכיחים זאת. לאחר מכן מסר המתלונן לשלמה או מי מטעמו שלוש המחאות דחויות על סך 50 אלף שקל כל אחת עבור החוב.

 

לפי כתב האישום, כששלמה הבין שהמתלונן לא מתכוון לשלם לו את דמי הסחיטה שדרש ממנו - הוא התקשר בסוף 2017 למתלונן ואמר לו שהם צריכים להיפגש. השניים קבעו להיפגש למחרת בבית קפה סמוך לצומת לטרון.

 

שלמה נעל את דלתות הג'יפ 

שלמה הגיע למחרת עם שלושה אנשים שזהותם אינה ידועה למפגש, ובמהלכו דרש מהמתלונן להיכנס לג'יפ שלו ולהתיישב בכיסא הקדמי. המתלונן עשה כדרישת הנאשם, ושלמה נעל את דלתות הג'יפ. בהמשך דרש שלמה מהמתלונן למסור לו את מפתחות הרכב שלו ואת הטלפון הנייד שהיה ברשותו. המתלונן עשה זאת ואז העביר שלמה את הטלפון ואת מפתחות הרכב.

 

בשלב זה נסעו השניים בג'יפ של שלמה, ובמהלך הנסיעה שאל המתלונן את שלמה לאן מועדות פניהם. שלמה השיב לו "עוד מעט תראה" או משהו דומה לכך. בהגיעם למושב חלץ בדרום, יצאו השניים מהג'יפ. שלמה נכנס לביתו והמתלונן המתין לו בחצר הבית. כעבור זמן קצר תקף שלמה את המתלונן. הבעיטות לצלעות הקורבן היו בעת שהוא שכב על האדמה כאוב ומדמם.

 

 

המתלונן, שחשש לחייו, תפס את ידיו של שלמה ואמר לו שלא יעשה מעשה בלתי הפיך ושהוא ידאג שמישהו יביא את הכסף לביתו באופן מיידי. בהמשך, כך נטען בכתב האישום, ביקש המתלונן משלמה שייתן לו ללכת ובמקביל הבטיח שידאג להביא לו בימים הקרובים את יתרת החוב. שלמה לא נענה לבקשה, והמתלונן המפוחד נותר במתחם ביתו של הנאשם במשך שעות ארוכות. כעבור כשש שעות, בעוד המתלונן עדיין שהה בחצר ביתו של הנאשם, ניגש שלמה למתלונן ודרש ממנו להיכנס לתוך ביתו.

 

המתלונן המפוחד נענה לדרישת הנאשם ונכנס לביתו. בתוך הבית המתלונן שב וחזר על בקשתו מהנאשם שישחרר אותו וייתן לו ללכת. המתלונן הסביר לשלמה כי הוא חייב לשוב לביתו וליטול תרופות. בתגובה לכך אמר שלמה כי עד שהוא לא יביא את הכסף - הוא לא משחרר אותו.

 

רק בין 01:00 ל-02:00 לפנות בוקר, החזיר שלמה למתלונן את הטלפון שלו ואת מפתחות רכבו, לאחר שהקורבן הבטיח שתוך יום-יומיים הוא יביא לו בין 50 ל-100 אלף שקל. המתלונן עזב את מקום מגורי הנאשם כאוב, חבול ומדמם. בשל החשש משלמה, הוא עזב את ביתו ועבר להתגורר בדירת מסתור.

 

עוד צוין בכתב האישום כי כחודש לאחר אירוע התקיפה, יצר הנאשם קשר מחו"ל עם המתלונן באמצעות שיחת וואטסאפ ובה אמר שהוא במצוקה כלכלית ולכן הוא מבקש שיביא לאשתו 50 אלף שקל במזומן. המתלונן הלך למחרת לבית הנאשם ומסר לאשתו של הנאשם את הכסף במזומן.

 

שלמה מואשם בחטיפה לשם סחיטה וסחיטה באיומים ובכוח. הפרקליטות מבקשת לעצור אותו עד תום ההליכים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בראל אפרים
בני שלמה
צילום: בראל אפרים
מומלצים