שתף קטע נבחר

הצעירה שיאיר נתניהו פרסם רמיזות לגביה: "נתן לאחרים לעשות את העבודה"

דנה כשדי, שתמונתה נחשפה על ידי נתניהו הבן בטוויטר תוך רמיזה על קשר רומנטי עם יו"ר כחול לבן, אמרה באולפן ynet כי תגיש תביעה נגדו ונגד מגיבים נוספים: "שמו אותי בעמדה של 'תגידי שלא היה'. איך עושים את זה? איך אני יכולה לתת אליבי?"

 

 

 

דנה כשדי נמצאת בימים האחרונים במרכזו של עימות עם יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, שפרסם את תמונתה בחשבון הטוויטר שלו תוך רמיזה לכאורה על קשר רומנטי בינה להין יו"ר כחול לבן בני גנץ. הבוקר (יום א') סיפרה כשדי באולפן ynet על השתלשלות האירועים, ואמרה שהיא מתכוונת להגיש היום תביעה נגד נתניהו הבן ומגיבים נוספים לפוסט.

 

דנה כשדי (צילום: אבי מועלם)
דנה כשדי באולפן ynet(צילום: אבי מועלם)

דנה קסידי (מתוך דף הטוויטר של יאיר נתניהו)
הפוסט שפרסם בנו של ראש הממשלה(מתוך דף הטוויטר של יאיר נתניהו)

 

-איך זה הגיע אלייך בפעם הראשונה?

"הוא עשה פרומואים. הוא העלה כמה פוסטים על מאהבות כביכול של בני גנץ ואז הגיע הפוסט הזה. יאיר בחור חכם, לא צריך להגיד יותר מזה, מספיק שהוא ישאל מי זאת. זה הגיע אלי כשמישהי שאני אפילו לא מכירה שולחת לי הודעה בפייסבוק וכותבת לי 'תגידי, ראית שיאיר צייץ עלייך בטוויטר?', נכנסתי לראות, וגיליתי שהוא חסם אותי לפני שהוא עשה את זה".

 

-הוא חסם אותך כדי שלא תראי שהוא מצייץ עלייך?

"קיבלתי צילומי מסך, נכנסתי מפרופיל של חבר, ראיתי את התגובות, ראיתי שחוץ מהציוץ הזה יש עוד ציוץ".

 

-למה בעצם לא אפשרת לזה לעבור וחשפת את עצמך?

"אני לא חשפתי את עצמי, מישהו שם תמונה שלי מבלי להגיד, נתן לאחרים לעשות את העבודה, ועכשיו אני צריכה להתמודד עם זה. שמו אותי בעמדה של 'בואי, תגידי שלא היה'. איך עושים את זה? איך אני יכולה לתת אליבי?".

 

יאיר נתניהו בבית המשפט (צילום: יאיר שגיא)
יאיר נתניהו(צילום: יאיר שגיא)

יאיר נתניהו שלח ביום שישי מכתב התראה לפני תביעה לקובי כשדי, אביה של דנה, שהגיב לציוץ של נתניהו הבן והעלה פוסט בפייסבוק שבו פנה אישית לראש הממשלה: "אני רוצה לפנות אליך מכאן, אישית, לא כאזרח הפונה לראש הממשלה, אני רוצה לפנות אליך כאבא לאבא. הבן שלך, יאיר, מר נתניהו, אנס את הבת שלי. לא. לא אונס כהגדרתו בחוק העונשין. לא כזה הנעשה בסתר. במחשכים. אלא אונס לאור יום, ברבים. בכיכר העיר. הבן שלך, מר נתניהו, לקח את הילדה שלי, ואנס את כבודה. תוך ניצול מעמדו כבנו של ראש הממשלה, וכחלק מקמפיין דוחה בשבילך, מר נתניהו, בשבילך ולמענך, הוא הפך את הבת שלי למוניקה לוינסקי הישראלית".

 

-יכול להיות שזאת הייתה טעות להשתמש במונח אונס?

"אבא שלי כתב מדם לבו אחרי שהוא ראה מה כותבים על הבת שלו. אני לא נכנסת עכשיו למינוח עצמו, הוא לא אמר שהוא אנס אותי, הוא אמר שזה אונס רגשי, הוא גם כתב את זה בצורה מפורשת שאונס הוא לא רק האקט הפיזי אלא גם האקט הנפשי ועל זה הוא שם דגש".

 

בני גנץ עצמו התייחס לפרשה בריאיון הבוקר לאולפן ynet ואמר: "שמעתי שיאיר תוקף בחורות צעירות רק משום שהן הצטלמו איתי באיזשהו מקום ומספר סיפורים. האבא שלהן צריך עכשיו ללכת ולהגן עליהן, זה נשמע לי דבר מטורף לחלוטין".

 

כשדי סיפרה על התגובות שקיבלה: "יש איומים ויש נאצות. אבל זה התחיל מאיזשהו שיימינג מכוער ומגעיל אבל זה הפך לאיזשהו מפגן תמיכה בסדר גודל לאומי, מי כמוהו יכול היה ליצור איזשהי אמירה כזאת מאוד מאחדת. מכל הקשת הפוליטית אני מקבלת הודעות בלי סוף של "די כבר". זה כבר לא הסתה נגד אנשי ציבור. זה כבר יורד לרזולוציות של אדם פרטי, התחושה היא שיש איזשהו מישהו שעלה על אוטובוס והוא דוהר".

 

היא הוסיפה: "אתה לא יכול לייצר שיח כזה, לשלוח את כלבי התקיפה שלך ולהגיד זה לא הייתי אני, אלה היו הכלבים שלי".

 

-מה השלב הבא?

"היום תהיה מוכנה התביעה שלי נגדו ונגד מגיבים אחרים שהגיבו שם, אנחנו לא מסתפקים בו".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים