שתף קטע נבחר

נתניהו הכחיש, אך הקלטה חושפת את מעורבותו ב"הפלת" יועצו של גנץ

לאחר שראש הממשלה הכחיש בריאיון ל-ynet מעורבות בבישול הקלטת השיחה שבה אמר יועצו של בני גנץ, ישראל בכר, כי הוא "מסוכן לישראל", נחשפה הקלטת שיחה בין נתניהו לרב גיא חבורה. בסוף השבוע התייחס נתניהו לטענות שעמד מאחורי הפרסום: "מה פתאום, זה שטויות"

בניגוד להכחשותיו, ראש הממשלה בנימין נתניהו מעורב בפרסום הקלטת שבה נשמע יועצו של יו"ר כחול לבן, בני גנץ, אומר כי הרמטכ"ל לשעבר הוא "סכנה לישראל". כך עולה משיחה בין נתניהו לרב גיא חבורה ואנשיו, שבה החליטו המעורבים לפרסם את הקלטת היועץ "ללא טשטוש". את הקלטת השיחה בין נתניהו לרב פרסמה אמש (יום א') אילנה דיין.  

 

 

בכר התייחס בשיחה עם הרב חבורה גם לח"כ עומר ינקלביץ' מכחול לבן, ואמר כי "היא אומרת שגנץ הוא טיפש והוא אפס מאופס, והיא אומרת שאסור שהוא יהיה ראש ממשלה". בעקבות ההקלטה פוטר בכר מהקמפיין.

 

לפי הדיווח, שיחת נתניהו והרב עסקה לכאורה באופן שבו תפורסם הקלטת השיחה בין הרב לבין בכר. אחד הנוכחים הגיב על הדברים שהוא שומע מנתניהו והבטיח לו שהיועץ יישמע בהקלטה בקולו. בתחילה דיבר הרב עצמו, ככל הנראה על ההצדקה לפרסום.

ישיבת תורה והוראה תל אביב בנימין נתניהו הרב גיא חבורה ()
נתניהו והרב גיא חבורה
 

הרב גיא חבורה: "ראש הממשלה, ראש הממשלה, מאי נפקא מינא, מה ההבדל בין מה שמתגלה שהתקשורת יודעת המון, יותר ממנו - ולא עושה עם זה כלום. מה ההבדל למקרה שלנו?". 

 

דובר 2: "זה ברור, אנחנו לא מדברים על טשטוש, לא מדברים על טשטוש".

 

נתניהו: ...

 

דובר 2: "לא, לא מדברים על טשטוש של ישראל. ברור שישראל צריך להיות בקולו, אוקיי ברור".

 

המשתתפים בשיחה, כולל הרב, מבטיחים לראש הממשלה שהם ידאגו שקולו של בכר יישמע בבירור, בלי עיוות קול, בהקלטה שתועבר לפרסום. השיחה נמשכה דקות ארוכות. הנוכחים אמרו לראש הממשלה שישמחו לקיים "סעודת הודיה", ודיברו גם על תאריך אפשרי. לקראת סוף השיחה סיכמו לשוב ולדבר.  

 

דובר 2: "טוב תשמע, תשמע, ראש הממשלה שמענו אותך. תן לי לחזור אליך עוד כמה דקות. בכל מקרה קיבלנו. ראש הממשלה, אנחנו נעשה את זה".

בני גנץ (צילום: מוטי קמחי )
"נתניהו ממשיך לשקר לאזרחי ישראל". בני גנץ(צילום: מוטי קמחי )

ישראל בכר (צילום: דנה קופל)
"מעשה בזוי". ישראל בכר(צילום: דנה קופל)

נתניהו עצמו התבקש להתייחס לנושא ביום שישי בריאיון ל-ynet. כתבתנו מורן אזולאי שאלה אם בישל את ההקלטה של יועצו של גנץ ואם הוא אחראי למארב, ונתניהו השיב כי "גנץ בישל לעצמו את הדייסה הזו". נתניהו נשאל שוב אם אין לליכוד שום קשר להקלטה, והשיב: "מה פתאום, זה שטויות. אף אחד לא בא עם אקדח לרקה של ישראל בכר. מתוך החדר, עדות מבפנים, הוא אומר דבר מזעזע - האיש שאני מנסה למכור לכם כראש ממשלת ישראל הוא סכנה לעם ישראל. הוא מצטט את עומר ינקלביץ', חברת כנסת קרובה מאוד לגנץ, שאומרת שאסור שגנץ יהיה ראש ממשלה". 

 

"תארי לך שסמנכ"ל השיווק של תנובה היה אומר בשיחות סגורות שהחלב של תנובה הוא סכנה לחיים, סכנה לבריאות, היית אומרת משהו על טיב המוצר", הוסיף נתניהו. "זה מה שאומרים בפנים ופתאום זה יוצא החוצה, ועכשיו הם מנסים להגיד שזו קלטת מבושלת, אם זה לא היה למה גנץ פיטר את ישראל בכר?".

 

גנץ: "קמפיין שנאה מתמשך, מאורגן ונבזי"

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, אמר בתגובה לפרסום: "נתניהו, אתה ממשיך לשקר לאזרחי ישראל. ההקלטות חושפות קמפיין שנאה מתמשך, מאורגן ונבזי שנועץ סכין בלב החברה הישראלית. מחר חייבים להצביע כחול לבן ולרפא את החברה הישראלית". גנץ ימסור הבוקר בשעה 09:00 הצהרה מיוחדת בנושא לאחר שיצביע בקלפי בראש העין.

 

פרקליטו של ישראל בכר אמר בתגובה: "רב שמקליט אדם שמאמין בו מבצע עבירה דתית, גם מעשה נקלה בין אדם לחברו. מי שעושה שימוש בהקלטה כזאת, ביודעו שהושגה במניפולציה רגשית-אמונית, עושה מעשה בזוי עוד יותר".

בנימין נתניהו (צילום: עמית שאבי)
נתניהו בריאיון ל-ynet. הכחיש מעורבות בהקלטה(צילום: עמית שאבי)

מהליכוד נמסר: "אף אחד לא הכריח את יועצו הבכיר של גנץ לחשוף את האמת ש'גנץ מפחד לתקוף באיראן ומהווה סכנה לעם ישראל'. כל הקשקושים מסביב הם ניסיון להסיח את הדעת מהסיפור המטלטל הזה".

 

חבר הכנסת יאיר לפיד מסר: "יותר מכל דבר אחר, התביישתי הערב בשביל ביבי. גם בשביל כולנו. ראש ממשלת ישראל הפך לנוכל קטן שאינו בוחל בדבר. זה לא לכבודו, זה לא לכבודנו. מחר שמים לזה סוף".

 

מכחול לבן נמסר: "נתניהו - שיקרת לכל אזרחי ישראל בשידור חי ואמרת שלא היה לך חלק בהקלטות הרב. אתה אדם ללא גבולות וללא קווים אדומים שפועל בשיטות של מאפיה. אסור שתהיה ראש ממשלה עוד דקה אחת. דרדרת את ישראל לשפל שלא ייאמן. לא ניתן לך לרסק את החברה הישראלית".

 

השיחה בין בכר לרב חבורה התקיימה ביום רביעי שעבר סמוך ל-22:00 בלילה במשרדו של הרב במרכז תל אביב. בשיחה נכחו כמה אנשים, בהם הרב עצמו. הרב ניהל שתי שיחות ממושכות בחודש שעבר עם ישראל בכר, ששימש כסוקר בכיר בקמפיין של כחול לבן. בכר הגיע לשתי הפגישות עם הרב כדי להתייעץ איתו בעניינים אישיים. הוא לא ידע שהרב מקליט את הפגישות. במהלך אחת מהן - כשהרב מדובב אותו - בכר אמר לרב שאין לבני גנץ אומץ לתקוף באיראן וש"זאת סכנה לעם ישראל".


פורסם לראשונה 01/03/2020 20:24

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: gettyimages
ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: gettyimages
מומלצים