שתף קטע נבחר

סוף טוב לפרשת הפונדקאות בגיאורגיה: התינוק הישראלי יובא לארץ

הסיוט של משפחת אליה הסתיים חמישה חודשים לאחר לידת עמית בפונדקאות. בית המשפט אישר להנפיק לו תעודת לידה והוא יובא לישראל לאחר הנפקת דרכון בשגרירות בטביליסי. "מאושרים לחזור", אמר אביו שרון

עמית ()
התינוק עמית אליה

בית משפט בגיאורגיה אישר היום (שני) להנפיק תעודת לידה לעמית אליה, תינוק ישראלי בן חמישה חודשים. אליה נולד בגיאורגיה בהליך פונדקאות לשרון וקרן, תושבי גבעתיים, ומאז לידתו היה תקוע במדינה ללא יכולת לחזור לישראל עם משפחתו. התביעה התנגדה לבקשה ואולם השופטת השתכנעה וקבעה שיש להנפיק לתינוק תעודת לידה וכי החלטתה אינה ניתנת לערעור. הפרשה פורסמה לראשונה ב-ynet

 

מאז לידתו עמית לא עבר ברית מילה ולא קיבל חיסונים. למשפחת אליה ניסו לסייע גורמים רבים, בהם איש העסקים הישראלי איציק משה, שעומד בראש "בית ישראל" בטביליסי ושגרירות ישראל בגיאורגיה. כמו כן סייעו למשפחה שר התחבורה בצלאל סמוטריץ, חברי הכנסת אלכס קושניר ויואל רזבוזוב. גם מזכיר הממשלה צחי ברוורמן פעל בנושא מול שר המשפטים של גיאורגיה.

קמפיין השבת עמית ()
הקמפיין להשבתו של עמית

עיריית גבעתיים נרתמה גם היא לסייע למשפחת אליה בקמפיין שכותרתו "השיבו את עמית לישראל". עם החלטת בית המשפט בגיאורגיה תוכל משפחת אליה להנפיק תעודת לידה לעמית ומיד לאחר מכן שגרירות ישראל בטביליסי תוכל להנפיק לו דרכון שאיתו יוכל לחזור לארץ ביחד עם הוריו.

 

שרון אליה אמר: "לאחר 4 חודשים קשים מנשוא, ולאחר מספר סירובים ממשרד הפנים הגאורגי, היום לאחר דיון משפטי שני נאות בית המשפט לענייני משפחה בטביליסי לאשר הנפקת תעודת לידה. אנחנו מאושרים ומקווים שתוך שבוע נחזור לארץ עם עמית".

 

איציק משה, יו"ר "בית ישראל" התייחס גם הוא להחלטה: "שלושה עשורים ביחסים לימדו אותי שהבעיה העיקרית הנה חוסר הכרת הצד השני במכלול התחומים. זה נכון בפונדקאות, דרך חוקים בסיסיים בקרב התיירים עד לשוני בתרבות העסקית והפוליטית. 'בית ישראל' תמשיך לתת שירות לכל ישראל שנתקל בבעיות בגאורגיה. נפיץ הוראות כתובות על סמך הבעיות שהיו עד היום ללא תשלום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים