שתף קטע נבחר

הרופא הראשי בארה"ב: מסיכות פנים נגד קורונה - לא יעילות ואף מזיקות

מומחים טוענים כבר זמן מה כי מסיכות הפנים אינן מגינות בפני נגיף הקורונה. כעת, הרופא הראשי האמריקני, ד"ר ג'רום אדמס, מזהיר כי המסיכות עלולות אף להגביר את סיכון ההדבקה

אזהרה חמורה מפני השימוש במסיכות פנים להגנה בפני קורונה: הרופא הראשי בארה"ב קורא לציבור להפסיק לרכוש את המסיכות, שלדבריו לא יעצרו את התפשטות הנגיף.

 

התפרצות הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

 

ד"ר ג'רום אדמס, שהוא הרופא הראשי בארה"ב (מקביל לראש שרותי בריאות הציבור) קרא לציבור האמריקני להימנע מרכישת המסיכות, זאת משום שאנשים שאינם עובדי בריאות אינם משתמשים בהם באופן נכון. יתרה מזאת, הוא מזהיר כי הן אף עלולות להגביר את סיכון ההדבקה.

 

בציוץ שפרסם בטוויטר, אמר ד"ר אדמס כי הדרך למנוע הדבקה היא באמצעות הקפדה על היגיינת ידיים, הכוללת רחיצה נכונה או שימוש בחומר חיטוי, והימנעות ממגע של הידיים בעיניים, באף ובפה.

 

  ( )
הציוץ שפרסם הרופא

אדמס הזהיר עוד, כי אם תימשך "בהלת רכישת מסיכות הפנים" על ידי הציבור, לא יישארו מספיק מסיכות לשימוש צוותי הבריאות.

 

מוקדם יותר הבהיר גם ארגון הבריאות העולמי, כי אין עדות לכך שמסיכות פנים מגינות בפני הדבקה בקורונה. ההשערה המרכזית היא שהנגיף עובר ברסיסים קטנים מאוד בגודל 0.1 מיקרון, בעוד שהמסיכה המשוכללת מסוג N95 חוסמת מעבר חלקיקים עד גודל 0.3 מיקרון.

 

  (צילום: אוניברסיטת פורדו)
ד"ר ג'רום אדמס. לא יישארו מספיק מסיכות לצוות הרפואי(צילום: אוניברסיטת פורדו)

סיבה נוספת להערכות כי המסיכה אינה יעילה בהגנה מפני קורונה, כוללת איטום לא נכון של המסיכה, שגם אינה מתאימה לכל גדלי הפנים, והסרת המסיכה בעת שיעול או עיטוש – המצב בו רוב ההדבקות מתרחשות.

 

נכון להיום דווחו ברחבי העולם 89,868 מקרי הדבקה ו- 3,069 מקרי תמותה. מתוך כלל ההדבקות, 45,636 איש החלימו מהמחלה. בישראל דווח עד כה על 12 נשאי קורונה. האחרונים, תושבת רמת גן ותושב אשדוד, שבו בשבוע שעבר מאיטליה, והועברו לבידוד בית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
מסיכה נגד קורונה. לא יעילה
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים