שתף קטע נבחר

גנץ בנאום אחרי המדגמים: "שותף לאכזבה ולכאב"

יו"ר כחול לבן הודה בנאומו: "אנחנו לא מחרטטים, זה לא מה שרצינו". לצד זאת הבהיר כי התוצאות זהות במשמעותן הפוליטיות לאלו של בחירות מועד א'. לפי המדגמים, מפלגתו קיבלה בין 32 ל-34 מנדטים, לפחות 3 מנדטים פחות מהליכוד. חברי כנסת מכחול לבן מיהרו להכריז על כישלון

  

 

הנאום שאחרי ההפסד: יו"ר כחול לבן, בני גנץ, נשא דברים הלילה (בין שני לשלישי) בפני פעילי המפלגה, בהאנגר 11 בתל אביב - לאחר בחירות שבסיומן מפלגתו כבר אינה הגדולה ביותר. תוצאות המדגמים ניבאו לכחול לבן בין 32 ל-34 מנדטים, לפחות שלושה מנדטים פחות מהליכוד - שגוש הימין בראשותו השיג 59-60 מנדטים. כשעה אחרי פרסום המדגמים הודה גנץ לפעילים ואמר כי "אמשיך להיאבק על הדרך למענכם". צפו במשדר מיוחד מליל הבחירות.

 

"אנחנו עומדים בסיומה של מערכת בחירות מהקשות שהיו במדינת ישראל", אמר גנץ. "אנחנו לא מחרטטים, ואנחנו לא מספרים סיפורים. אני שותף לתחושת האכזבה והכאב, אבל בואו נסתכל על חצי הכוס המלאה – יצרנו דבר מדהים שקוראים לו כחול לבן. לא נוותר על העקרונות שלנו. נתקלנו בקמפיין הנמוך ביותר בתולדות מדינת ישראל, הפיצו עלינו ועליי שקרים. חשבו שאבהל, שאמצמץ – זה לא קרה".

 

כל מה שצריך לדעת על בחירות 2020 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

בני גנץ  (צילום: רויטרס)
"חשבו שאבהל, זה לא קרה". גנץ, הערב(צילום: רויטרס)

 

 

כחול לבן (צילום: מוטי קמחי)
יעלון, אשכנזי, גנץ ולפיד. הקוקפיט(צילום: מוטי קמחי)

 

"בסופו של דבר", ביקש גנץ להבהיר, "ככל שדברים מתנדנדים מפה לשם, התוצאות עלולות להיות זהות במשמעותן הפוליטיות לתוצאות הבחירות שהיו באפריל לפני שנה. גם אז נשארנו מאוחדים, ואני חוזר ואומר שנישאר חזקים. אני לא מפחד מדרך ארוכה, אני לא מפחד בכלל. לא ניתן לאיש להרוס את המדינה. יכול להיות באסה, אבל צריך כל אחד להסתכל על עצמו במראה ולדעת שהוא עשה את כל מה שאפשר היה על מנת לשכנע את הציבור".

 

למרות האופטימיות בדבריו, בכחול לבן לא בוששו מלהכריז על הפסד. "צריך להגיד את האמת, כישלון של כחול לבן", כתב עפר שלח מיד לאחר פרסום המדגמים. בד בבד, היועצים שעמדו מאחורי הקלעים, כבר החלו להחליף מסרים קשים ביניהם.

 

 

ח"כ משה (בוגי) יעלון בחר בטון פחות מובס,וצייץ כי "גם אחרי קמפיין נבזי, שקרי ושפל, נכון לעכשיו אין לנאשם נתניהו יכולת להקים קואליציה. כחול לבן קמה כדי להחזיר את המדינה לשפיות, לערכים שגדלנו וחינכנו לאורם. לכן, אנחנו מגובשים ונחושים להמשיך בדרך, עד להשגת מטרה, גם אם הדרך ארוכה היא".

 

יועצו האישי של גנץ, רונן צור, שמודר מהקמפיין בחלקו האחרון האשים: "הייתה חבלה מכוונת בקמפיין של המפלגה", ובכיר בכחול לבן אף אמר כי "ישראל בכר היה חפרפרת במטה הבחירות שלנו". בתגובה אמרו מקורבי בכר כי הוא "ישמח לעבור בדיקת פוליגרף שתבדוק אם חיבל בקמפיין, ומזמין את מר צור לעבור בדיקת פוליגרף שתברר את מקור העברת הקלטות בקמפיין הראשון של המפלגה". מנהל הקמפיין היה מנכ"ל קבוצת גיתם, עידו הר-טוב.

 

 

 

 
  ()
 
מטב כחול לבן אחרי תוצאות המדגמים (צילום: AFP)
מטה כחול לבן אחרי תוצאות המדגמים(צילום: AFP)

אכזבה אצל תומכי כחול לבן לאחר פרסום המדגמים (צילום: קובי ריכטר, TPS)
אכזבה אצל תומכי כחול לבן לאחר פרסום המדגמים(צילום: קובי ריכטר, TPS)

אכזבה אצל תומכי כחול לבן לאחר פרסום המדגמים (צילום: אחיה ראב
מאוכזבים מהמדגמים. מטה כחול לבן(צילום: אחיה ראב"ד)
 
בני גנץ (צילום: מוטי קמחי )
כישלון של כחול לבן? בני גנץ, ארכיון(צילום: מוטי קמחי )
  

באולפן ynet אמר ח"כ יועז הנדל מהמפלגה: "אני מציע לחכות לתוצאות האמת אבל אין ספק שלא הגענו ליעד, אז נכשלנו. יהיה זמן לחקור מה שקרה ואיך. אני חושב שמה שחשוב עכשיו לרפא את החברה הישראלית. היה קמפיין מכוער מלא שנאת חינם וצריך לרפא".

 

לדברי הנדל, "ממשלת אחדות זה אינטרס לאומי של ישראל. אני לא משוכנע שנתניהו יכול להרים כזה דבר, לא משוכנע שאנחנו יכולים, או שזה אפשרי בכלל לאור המציאות המשפטית של נתניהו. אבל הוא נחכה לתוצאות האמת ונלבן את הדברים". לגבי אפשרות של עריקה משורות כחול לבן, אמר הנדל: "זה לא יקרה. גדי יברקן היה מקרה נדיר. אני לא רואה דבר כזה קורה אצלנו".

 

 

כתבים ומגישים: מורן אזולאי, אטילה שומפלבי, אלכסנדרה לוקש, יובל קרני, יואב זיתון, אליאור לוי, אמיר אלון, איתי בלומנטל, רועי רובינשטיין, אדיר ינקו, קובי נחשוני, אחיה ראב"ד, חסן שעלאן, יעל פרידסון, אסף זגריזק, סיון חילאי, אלישע בן קימון, נינה פוקס, רענן בן צור, אסף קמר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים