שתף קטע נבחר

החרדים שמרו על כוחם: "ליברמן הרים יד על התורה, והובס"

בש"ס צהלו עם פרסום המדגמים. "נקים מיד ממשלה ונאשר את תקציב המדינה", נאם דרעי. בגבעתיים התאספו תומכי יהדות התורה בראשות ליצמן שאמר: "המסר לליברמן וללפיד - לא פוסלים ציבור שלם"

אריה דרעי  (צילום: יואב דודקביץ)
אריה דרעי במטה ש"ס (צילום: יואב דודקביץ)

עם פרסום תוצאות מדגמי הטלוויזיה אמש (ב') בשעה 22:00, מאות פעילי ש"ס שהתקהלו מחוץ לאולם "ויאמר יצחק" בשכונת מעלות דפנה ירושלים פרצו בשאגות שמחה. תחילה הם קראו "ביבי, ביבי", לאחר מכן קראו "אריה, אריה", ובהמשך צעקו - "ליברמן הביתה".

 

כל מה שצריך לדעת על בחירות 2020 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

ליברמן: "לא אצטרף לממשלה בראשות נתניהו עם החרדים"

 

מי שליווה את מערכת הבחירות של ש"ס בחודשים האחרונים, הבין היטב את המשמעות של ביטויי השמחה, וגם של השמחה לאיד. למעשה, הם מספרים על ההישג המרשים והמשולש של היו"ר אריה דרעי, לפחות על פי התוצאות המדגמים המקוריות: הוא יזם את הקמת בלוק הימין ואת מסמך הנאמנות לנתניהו - והצליח בגדול. הוא נאבק לשמור על כוחה של ש"ס נגד כל הסיכויים ואחוזי ההצבעה - וניצח. הוא התפלל למפלתו של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן - ונענה.

 


 

 

 


"מזל טוב ש"ס", קרא דרעי מעל בימת הנואמים, ובירך "שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה". הקהל קטע אותו לאורך הנאום, כנהוג במגזר החרדי להפריע לדבריו של חתן שמחה גדולה, אבל דרעי התעקש. "זו הפעם השלישית שאנחנו נפגשים כאן, אבל היום אנחנו יכולים לברך על המוגמר", בישר לפעילים. "בעזרת השם ניישם את הכרעת העם הברורה, נקים ממשלה מיידית, נאשר את תקציב המדינה - ואחר כך נראה איך להרחיב את הממשלה".

יעקב ליצמן יהדות התורה  (צילום: אבי מועלם)
השר יעקב ליצמן לאחר פרסום תוצאות המדגמים(צילום: אבי מועלם)

בנימין נתניהו שרה פרסום תוצאות מדגם מדגמים בחירות 2020 ניצחון ליכוד הליכוד  ()
"ביבי, ביבי". תמונת הניצחון

בינתיים, בגבעת שמואל חגגה גם מפלגת האחות-האשכנזית, יהדות התורה, את מה שנראה באותה שעה כניצחון הגדול של הגוש, וגם את ההישג הפרטי שלה על פי המדגמים - שמירה על שבעת המנדטים הקיימים עם אפשרות לשמונה. בשיחה עם ynet, לאחר פרסום מדגמי הטלוויזיה, אמר היו"ר, השר יעקב ליצמן, כי מדובר ב"תוצאות טובות ולא שלמות", והעריך כי עד הבוקר גוש הימין יגיע "אפילו ל-62".

 

בנאומו קרא ליצמן את הפסוק מספר תהילים "הודו לה' כי טוב", כהכרת הטוב כלפי אלוקים על ההישג, אך לא הסתיר גם את השמחה לאידו של יריב החרדים הגדול. "ליברמן נכשל הערב", אמר, "הוכח שמי שמרים יד נגד השבת ונגד התורה - סופו להיכשל". לדברי ליצמן, "זכינו גם להישג גדול וגם ל'סור מרע' מאלה שחיפשו לפגוע בנו".

 

על יו"ר כחול לבן בני גנץ אמר ליצמן: "אני מניח שהוא עושה חשבון נפש לעצמו. דבר אחד ברור: 'זיגזג' לא משרת שום מטרה. לא יכול להיות שבבוקר הוא ייתן לנו דף לבן, שנמלא מה שאנחנו רוצים, ובערב הוא יגיד שהוא רוצה ממשלה ליברלית. אחר כך בסקרים הוא רואה שהוא צריך אותנו - אז פתאום הוא לא פוסל אותנו. המסר לליברמן, ללפיד ולכולם, צריך להיות שלא פוסלים ציבורים שלמים. הם קיבלו תבוסה, הם נכשלו בדרך הזו שהם הלכו, בצורה אנטישמית - בעיקר ליברמן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים