שתף קטע נבחר

נתניהו מחפש עריקים, ח"כ עומר ינקלביץ' ל-ynet: "הכול שמועות, זה לא יקרה"

ח"כ עומר ינקלביץ' ש"כיכבה" בהקלטות היועץ נגד בני גנץ שללה בתגובה ראשונה ל-ynet אפשרות שתעבור לשורות הקואליציה שעשוי להקים נתניהו

 

עומר ינקלביץ חברת הכנסת ממפלגת כחול לבן (צילום: אלכס קולומויסקי)
ח"כ עומר ינקלביץ' מכחול לבן(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

האם ח"כ עומר ינקלביץ' מכחול לבן היא המועמדת של נתניהו לערוק לשורות הליכוד ובכך להעניק רוב לגוש הימין להרכבת הממשלה? שמה של ח"כ ינקלביץ הוזכר כמה פעמים בשנה האחרונה כמי שעשויה לחצות את הקווים ולעבור לליכוד. בתגובה ראשונה ל-ynet שללה הבוקר ח"כ ינקלביץ' את הדברים, ואמרה: "הכול שמועות, זה לא יקרה".

 

ח"כ ינקלביץ' נמנית עם רשימת כחול לבן מטעם מפלגת "חוסן לישראל" שאותה הקים בני גנץ והיא נחשבת למינוי אישי של גנץ ברשימה. שמה נקשר באחרונה לפרשת ההקלטות של ישראל בכר, יועצו לשעבר של יו"ר המפלגה בני גנץ. ינקלביץ' פרסמה לאחר חשיפת ההקלטה הודעה חריפה והכחישה כי מתחה ביקורת על בני גנץ במהלך שיחות פרטיות שניהלה עם היועץ בכר.

 

באותה הקלטה, אמר בכר כי "היא (עומר ינקלביץ') אומרת שהוא טיפש והוא אפס מאופס, והיא אומרת שאסור שהוא יהיה ראש ממשלה".

 


 

 


 

אין זו הפעם הראשונה ששמה של ינקלביץ' נקשר במעבר לליכוד. לאחר מערכת הבחירות באפריל ניסה מקורבו של נתניהו, נתן אשל, להביא לעריקתם של ח"כים מסיעת כחול לבן מהאופוזיציה לשורות הליכוד - כשהיעד החם שהציב לעצמו הייתה ינקלביץ'. אשל פנה לגורמים שונים בעולם החרדי, כדי לבדוק אפשרות להשפיע על ינקלביץ' במטרה להעבירה לליכוד, וגם ביקש לבדוק עבורו מיהי הדמות התורנית הקרובה לה שיכולה להשפיע על מהלך כזה. הוא גם הבטיח תמורה מכובדת עבור העריקה - ראשות ועדה בכנסת - כשהמטרה העומדת לנגד עיניו היא הקמת קואליציה צרה של 61 ח"כים לפחות, בלי ליברמן.

 

לידי ynet ו"ידיעות אחרונות" הגיע במאי תוכן השיחות שקיים אשל עם גורמים חרדים שונים. "אין לנו ממשלה בלי הקול שלה", הוא מסביר בשיחות הללו את הצורך בפנייה לינקלביץ'. "עם הקול הזה יש לביבי ממשלה גם בלי איווט. אנשי קשר כבר דיברו איתה. אבל פה זה כבר לא יילך רק עם אנשי קשר. חברה שלה כבר דיברה איתה ועוד מישהו כבר דיבר איתה. זה לא רק אנשי קשר. אנחנו רוצים שהיא תעזוב את כחול לבן ותעבור לליכוד. היא תקבל ראשות ועדה חשובה שתטפל בנושא חרדים. היא לא תהיה סתם ח"כית בלי משמעות בכחול לבן".

 

בשיחה אחרת גילה אשל כי המטרה שלו היא להשפיע על החלטתה של ינקלביץ' ואפילו על בעלה - באמצעות רבנים ואדמו"רים. "אני לא יודע אם היא שייכת לליטאים או לחסידים", הוא מודה בשיחות הללו. "אני לא מכיר אותה. נגיד שהיא ליטאית ויבוא הרב חיים קנייבסקי ויגיד שאסור לפגוע ביהדות החרדית, וזה יהיה תלוי רק בה היא לא תעמוד בזה. ואם יבוא אליה הרב מגור, אם בעלה חסיד גור - היא לא תעמוד בזה".

 

גם חברי הכנסת יועז הנדל וצבי האוזר הכחישו שמועות שהם עשויים לערוק לקואליציית נתניהו: "לכבוד רב סרן שמועתי, באשר הוא שם. 1. לא פנו אלינו, 2. לא יפנו אלינו, 3. הם יודעים למה. בהצדעה, יועז וצבי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
ח"כ עומר ינקלביץ' מכחול לבן
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים