שתף קטע נבחר

"מגיע לכם, תאכלו את הלב": במטה הליכוד הרגישו שהמטרה הושגה

המתח והשקט בגני התערוכה אקספו התחלפו בשעה 22:00 באנרגיות של מסיבת טראנס. "השמאל האשכנזי העליב והשפיל את הפריפריה, ולא נשכח להם את זה בחיים", הבהיר אחד הפעילים הוותיקים. אחר הוסיף: "בני אכל אותה, הפרקליטות יכולה לקפוץ ולחזור למגירות"

 

 

אמש (שני), דקות ספורות לפני השעה עשר בלילה ורגע לפני פרסום תוצאות המדגמים השונים של בחירות 2020, מרכז הליכוד בגני התערוכה אקספו תל אביב היה כמעט שומם - למעט עשרות עיתונאים וצלמים חסרי סבלנות מגופי תקשורת ישראליים ומכול העולם שהמתינו במתח רב לתוצאות.

 

בשעה 22:00 בדיוק השתרר לפתע שקט מלחיץ באולם. כולם מתרכזים במסכי הטלפון, מנסים להבין את התוצאות ולחבר את המנדטים לממשלה החדשה. לפתע מתחילות קריאות שמחה וצרחות של אושר, קומץ מצומצם מאוד של חברי מרכז, הגרעין הקשה של הליכוד, מתחילים לקפוץ ולרקוד ולהעיף את פתקי הצבעה של מחל באוויר.

שמחת תומכי הליכוד לאחר פרסום המדגמים (צילום: AFP)
"ביבי זה הלב שלי". פעיל הליכוד איציק זרקא חוגג, אמש(צילום: AFP)

תומכי הליכוד בגני בתערוכה בערב בחירות 2020 (צילום: אסף קמר)
"השמאל האשכנזי השפיל את המשפחות של כל מי שגר בפריפריה". אתמול במטה הליכוד(צילום: אסף קמר)

בנימין נתניהו נאום ניצחון אחרי תוצאות מדגמים ליכוד הליכוד גני התערוכה בחירות 2020 (צילום: gettyimages)
ראש הממשלה נתניהו ורעייתו, אמש במטה הליכוד(צילום: gettyimages)

בנימין נתניהו (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

אמיר אוחנה לאחר פרסום המדגמים (צילום:AFP)
(צילום:AFP)

אחד הפעילים המוכרים של הליכוד, שבאותו מקום ושעה ובאותה סיטואציה לפני כשלושה חודשים - מירר בבכי, היום נראה בהתרוממות רוח אדירה והוא מבסוט עד הגג. "ביבי, ביבי, רק ביבי, אנחנו ניצחנו ואני מאושר", הוא אומר. "עברנו יום קשה מאוד בשטח, של עבודה מדלת לדלת ולא רק בפייסבוק - והתוצאות המדהימות מתאימות להשקעה שלנו".

 

צוותי התקשורת הרבים מקיפים במעגל צמוד וצפוף את קומץ החוגגים שרוקדים ושרים, והתקליטן מתחיל להפציץ את האולם בשירי ניצחון ושמחה. תוך פחות משעה, אולם הכנסים הגדול התמלא במאות פעילי ליכוד נרגשים, שהגיעו למסיבה הכי טובה בעיר - מסיבת הניצחון של נתניהו.

 

אנחנו מבקשים מאיציק זרקא, פעיל הליכוד הוותיק, לשתף אותנו בתחושותיו - והוא מיד מחבק אותי בכל הכוח וטוען שהוא מאושר: "ביבי זה הלב שלי, בשביל הבן אדם הזה אני אעשה הכול".

 

לפתע מתחילות קריאות שמחה נרגשות וריצה מהירה של כל הנוכחים לכיוון דלת הכניסה. שר המשפטים אמיר אוחנה נכנס לאולם עם חיוך ענק, קורן מאושר - והפעילים הנרגשים מיד מרימים אותו על הידיים ועל הכתפיים, כמו בכבוד השמור לשחקני כדורגל ברמה הגבוהה ביותר. הקהל המשולהב מחבק ומנשק את אוחנה ללא הפסקה. כולם צועקים "אוווו - חנה, אווו - חנה!", ומסיבת הריקודים ותהלוכת הניצחון מתחדשת בשיא המרץ.

אמיר אוחנה לאחר פרסום המדגמים (צילום: טל שחר)
"אוווו - חנה, אוווו - חנה!". שר המשפטים מתקבל בכבוד בגני התערוכה(צילום: טל שחר)

שמחת תומכי הליכוד לאחר פרסום המדגמים (צילום: gettyimages)
(צילום: gettyimages)

הליכוד  (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

שמחת תומכי הליכוד לאחר פרסום המדגמים (צילום: טל שחר)
(צילום: טל שחר)

שמחת תומכי הליכוד לאחר פרסום המדגמים (צילום: טל שחר)
(צילום: טל שחר)

תומכי הליכוד בגני בתערוכה בערב בחירות 2020 (צילום: אסף קמר)
(צילום: אסף קמר)

וכמו בטקס דתי עם ריטואל קבוע, כל כמה דקות מגיעים באופן ספונטני פעילי ליכוד במצב של אטרף לגדר שחוצצת בין החוגגים באקסטזה לבין עמדות השידור של העיתונאים - והקללות והנאצות מתחילות: "מגיע לכם, תאכלו את הלב שלכם, רשעים. אין לכם לב, רדפתם אחרי ביבי, רדפתם אחרי שרה, ועכשיו קיבלתם מה שמגיע לכם", אחד מחברי מרכז הליכוד הוותיקים, שמעדיף להישאר בעילום שם, נותן לנו פרשנות בגובה העיניים.

 

"השמאל האשכנזי העליב והשפיל את ההורים שלי ואת המשפחות של כל מי שגר בפריפריה, ולא נשכח להם את זה בחיים. אנחנו אנשי הדרבוקות והקמעות, הצ'חצ'חים וחובבי הרבנים, ואנחנו לא מתביישים. כל מי שצחק עלינו וזלזל בנו - קיבל את התשובה לפנים. אנחנו שולטים על המדינה וזה לא הולך להשתנות".

 

פעיל ליכוד נוסף, שנראה בסוג של אקסטזה, קורא ל"אויביו בנפש" - השמאלנים, המשטרה, היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט ומערכת המשפט השנואה - לבלוע את הכובע ולהבין שנתניהו יישאר איתנו לנצח, בלי קשר לתוצאות המשפט הפלילי המתקרב: "הבאנו ביבי עליכם, בני אכל אותה וכחול לבן זה חניה. העם החליט, העם אמר את דברו, כל השמאלנים והפרקליטות יכולים לקפוץ ולחזור למגירות שלכם - ולראות את ביבי ואותנו לעוד הרבה שנים בשלטון".

 

 


 


 

שמחת תומכי הליכוד לאחר פרסום המדגמים (צילום: gettyimages)
(צילום: gettyimages)

חגיגות הליכוד  (צילום:  AFP)
(צילום: AFP)

שמחת תומכי הליכוד לאחר פרסום המדגמים (צילום: טל שחר)
(צילום: טל שחר)

לקראת השעה 1:00 בלילה, חגיגות הניצחון עולות שלב, נהיה חם והצפיפות מתגברת. חלק מפעילי הליכוד שחוגגים הם מאד פיזיים, מחבקים אותנו בכוח ובהתלהבות ומושכים אותנו כמעט באלימות לרקוד איתם מחובקים בתוך ההמון הצוהל - ואז מתחיל הריטואל הקבוע של "אירוע חניבעל" - חטיפת המיקרופון: פעיל משולהב חוטף אותו ממני בכוח ומתחיל לצרוח ולגדף את השמאל ואת התקשורת הישראלית, פעיל ליכוד אגרסיבי אחר מיד חוטף ממנו בכוח את המכשיר וחוזר על טקס הקללות וההשפלות.

 

אנחנו מחליטים לצאת ממעגל הרוקדים כדי לנוח ולאגור כוחות לקראת בואו של נתניהו, ואוכלים סנדוויץ' בצד - אבל איריס, פעילת ליכוד ותיקה וחדת לשון בלבוש חרדי, עוקבת אחרינו זועמת ומלאת שנאה, צועקת ומנאצת ולא נותנת לנו לאכול בשקט: "למה אתם לא מברכים על המזון? איזה יהודים אתם? תתביישו לכם, זאת מדינת יהודים! כמה שתלכלכו על ביבי - הוא נשאר ויוציא את העיניים לכם, לתשקורת המזופטת".

 

בחזרה למעגל החוגגים ההיסטרי שמתנהל כמו באנרגיות של מסיבת טראנס מטורפת, כולם מחכים לביבי שלפי השמועה אמור להגיע בקרוב. פעילת הליכוד איריס חן רוקדת על כיסא במרץ. "ביבי הוא המנהיג שלנו והוא יגיע מתי שהוא יראה לנכון - ואני אחכה לו אם צריך גם עד הבוקר", היא מבהירה.

שמחת תומכי הליכוד לאחר פרסום המדגמים (צילום: AP)
(צילום: AP)

שמחת תומכי הליכוד לאחר פרסום המדגמים (צילום: טל שחר)
(צילום: טל שחר)

תומכי הליכוד בגני בתערוכה בערב בחירות 2020 (צילום: אסף קמר)
אסף קמר עם החוגגים במטה הליכוד(צילום: אסף קמר)

ההתרחשות והתנועות העצבניות של המשטרה ושב"כ מכניסות את מסיבת הניצחון של הליכוד לשיאה. מנהיג הליכוד, בנימין נתניהו, ורעייתו שרה עולים לבמה נרגשים והקהל המשולהב שר בהתלהבות: "מי שמאמין לא מפחד".

 

נתניהו על הבמה נראה חזק ומאושר. הוא מודה למשפחתו ולאוהדי הליכוד על התמיכה ונותן לאשתו נשיקה: "זה לילה של ניצחון ענק, תודה רבה לכם".

 

האם מדובר בניצחון ענק לליכוד או בטלטלה פוליטית ותחילתה של מערכת בחירות נוספת? זאת נדע רק בשבועות הקרובים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
חגיגות במטה הליכוד
צילום: AFP
מומלצים