שתף קטע נבחר
צילום:  AFP, EPA

ארגון הבריאות העולמי: שיעור התמותה מקורונה – גבוה ממה שחשבנו

שיעור התמותה מהקורונה על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי, עלה מ-2% ל-3.4%. בארגון מזהירים כי הנגיף אלים יותר מהשפעת. מספר הנדבקים מתקרב למאה אלף איש, וכבר הגיע ל-81 ארצות

שיעור התמותה מקורונה נמצא בעלייה וגבוה מכפי שסברו מומחים: כך פורסם אתמול (ג') על ידי ארגון הבריאות העולמי, החושף כי שיעור התמותה הכולל מגיע ל-3.4% ולא ל-2% כפי שפורסם בעבר.

 

התפרצות הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

 

יו"ר הארגון, טדרוס אדהאנום גבריזוס, אמר כי בעוד ששיעור התמותה משפעת הוא נמוך מ-1%, שיעור התמותה מקורונה ברחבי העולם הגיע ל-3.4%, שיעור תמותה שייתכן ויעלה, ככל שיותר מקרי קורונה יאובחנו.

 

טדרוס עוד ציין כי קיימים הבדלים בין נגיף הקורונה החדש, לבין נגיפים קרובים שלו כמו ה-MERS וה-SARS. על פי הנתונים, וירוס הקורונה הוא בעל פוטנציאל הדבקה שונה מזה של השפעת: בעוד שבמחלת השפעת ההדבקה עלולה להתרחש כבר בימים הראשונים להדבקה, וירוס הקורונה ככל הנראה מדבק רק בשלבים מתקדמים יותר.

 

מנגד, וירוס הקורונה גורם למחלה חמורה הרבה יותר משפעת. הוא הוסיף כי חולי קורונה קלים, מחלימים בתוך כשבועיים, אולם אלה הסובלים ממחלה קשה, מחלימים רק תוך 3 עד 6 שבועות.

 

דרום קוריאה נגיף קורונה סיאול (צילום: AFP)
התפשט כבר ל-80 מדינות. וירוס הקורונה(צילום: AFP)

 

סיכון התמותה מהקורונה משתנה בהתאם למספר גורמים, כולל זמן האבחון שלהם, הזמן בו החלו בטיפול תומך, גילם ומצבם הרפואי. על פי נתונים שנאספו בסין, שיעור התמותה הגבוה ביותר הוא בקרב בני 80 ומעלה, ומגיע ל-14.8%. שיעור התמותה אצל בני 70 ומעלה עומד על כ-8%, התמותה בגילאי 60 עד 69 היא כ-3.6%, שיעור התמותה בגילאי 50 עד 59 עומדת על כ-1.3%, שיעור התמותה בגיל 40 הוא 0.4%, ושיעורי התמותה אצל צעירים יותר עומד על 0.2%. אין דיווחים על תחלואה קשה או תמותה בקרב ילדים בני 9 ומטה.

 

  ( )

 

בינתיים הווירוס ממשיך להתפשט בקצב מדאיג ומתקרב ל-100 אלף נדבקים: עד כה דווח על 93,217 נשאים של הווירוס, 3,203 מקרי תמותה, ו-51,006 אנשים שהחלימו. הווירוס התפשט כבר ב-81 מדינות, כשמרבית המקרים נרשמו בסין, דרום קוריאה, איטליה, איראן, יפן, צרפת, גרמניה, ספרד, סינגפור, הונג קונג וארה"ב.

 

בתוך כך, גם ארה"ב נערכת להתפשטות הנגיף, מגבירה את מערך המעבדות לבדיקת הנגיף. בני יורק, הודיעה חברת התחבורה הציבורית MTA כי מעתה ועד להיעלמות המגפה, יחוטאו כל קרונות הרכבת התחתית והאוטובוסים אחת לשלושה ימים במהלך שעות הלילה.

 

מה אתם יודעים על נגיף הקורונה:

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
קורונה. שיעור התמותה בעלייה
צילום: EPA
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים