שתף קטע נבחר

אמו של חולה הקורונה שהיה בדרבי: "בדקו אותו רק 5 ימים אחרי שפיתח תסמינים"

"הודענו למד"א ביום חמישי וכנראה שבגלל העומס הם המתינו להחלטת רופא ובאו רק ביום שלישי", אמרה האם, שבנה שנדבק בנגיף היה בשער 8 במשחק הכדורגל. "הוא קצת משתעל, אבל מצב רוחו מעולה. הוא נמצא בקומה נפרדת מאיתנו ואנחנו משאירים לו אוכל מדי פעם". משדר מיוחד

 

 

אתי, אמו של תלמיד כיתה ט' מבית הספר ברנר שנדבק בנגיף הקורונה ןשהה בדרבי התל-אביבי אמרה הבוקר (יום ד') ל-ynet כי רק חמישה ימים לאחר שהודיעו למד"א כי בנה פיתח תסמינים הגיעו לבדוק אותו: "הילד גילה תסמינים ביום חמישי. הודענו למד"א וכנראה שבגלל העומס הם המתינו להחלטת רופא עד יום שני בערב, וביום שלישי בבוקר הגיע פראמדיק לבדוק אותו. נאמר לנו שהפנייה נמצאת במאגר וממתינה לבדיקת רופא".

 

היא הוסיפה: "אף אחד לא בחר להידבק. זו לא בחירה של אף אחד. מי שרוצה להאשים יכול להאשים, אנחנו לא אשמים".

 

 

בית הספר בברנר (צילום: נדב אבס)
בית הספר בברנר(צילום: נדב אבס)

אוהדי מכבי תל אביב (צילום: עוז מועלם)
אוהדי מכבי תל אביב בדרבי(צילום: עוז מועלם)

 

התפרצות הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

 

"הילד קצת משתעל ומנוזל, אבל בסך הכל מצב הרוח מעולה והוא ללא חום", אמרה האם, שבנה לומד בבית הספר "ברנר" במועצה האזורית ברנר שבשפלה והיה בשער 8 באצטדיון בלומפילד, בדרבי בשבוע שעבר. "קצת נלחצתי בנוגע לאיך הוא יגיב, אבל הבנתי שזה כמו שפעת קלה שעוברת. הסברנו לו והוא לקח את זה ממש בסדר".

 

האם סיפרה כי בנה "הלך לעזור לחבר בחנות הפיראט האדום ושם נדבק ככל הנראה. אנחנו לא יודעים בוודאות, אבל כך אנחנו משערים. דיברו אותנו גם מבית הספר וגם ממשרד הבריאות וכולם מתעניינים ושואלים. כרגע הוא בבית. בגלל שהוא ילד אז לא כל כך מהר מפנים אותו. חושבים אולי על בידוד בית ואנחנו מחכים לתשובות. כרגע הוא בבידוד בחדר שלו ולא בא במגע עם שאר בני הבית".

 

היא אמרה כי הבן "נמצא בקומה נפרדת מאיתנו ואנחנו משאירים לו אוכל מדי פעם. לגבי ההמשך, אנחנו לא יודעים". על הטענות נגד המשפחה אמרה: "ברגע שקיבלנו הנחייה הוא נכנס לבידוד ואני לא חושבת שיש פה את מי להאשים. זה היה עניין של זמן עד שזה היה מגיע לארץ. אין לי שום טענה לאף אחד ואני מאחלת החלמה מהירה לכל החולים".

 

 

משרד הבריאות עדכן כי הנער שהה בחנות בין ה-23 ל-26 בפברואר, ואחר כך בבית ספר ברנר בין 24 ל-26 בחודש. הוא הגיע לדרבי התל-אביבי ב-24 בפברואר, ושהה בשער 8, שמאכלס את אוהדי מכבי תל אביב.

 

בין השוהים ביציע בדרבי היו גם כעשרה תלמידי הגימנסיה בתל אביב, מכל השכבות. אף אחד מהם הוא לא בין 77 האוהדים שחויבו בבידוד על פי ההנחיות המעודכנות של משרד הבריאות, אך הם בכל זאת לא יגיעו לבית הספר בחמשת הימים הקרובים. המנהל זאב דגני: "אנחנו ממשיכים את היומיום. שחררנו תלמידים שעה אחת לפני הזמן. הכל בסדר. הוצאנו הודעה להורים ואנחנו מקווים שזה יעבוד בשקט יחסי ובבריאות שלמה".

 

חוץ מהנער, משרד הבריאות הודיע על שני ישראלים נוספים שחלו בנגיף הקורונה. עד כה אובחנו בישראל 15 חולים, כאשר שניים מהם החלימו.

 

לפי ההנחיה, כל תלמידי בית ספר ברנר, כולל מורים, אנשי צוות וצוות ההסעות שהיו במגע עם הילד, מתבקשים להכנס לבידוד ביתי לפי הוראת משרד הבריאות ולדווח על כך באתר משרד הבריאות או במוקד הטלפוני. בנוסף, כל מי שהיה באיצטדיון בלומפילד במהלך הדרבי בין הפועל תל אביב למכבי תל אביב וישב בשער 8 שער 7-8, גוש 425, בין השורות 43-49 כולל, בכל השורות, בכיסאות 169-179 כולל, צריך להכנס לבידוד עד יום ראשון, ולדווח על כך באתר משרד הבריאות או במוקד משרד הבריאות בטלפון *5400 או במוקדי קופות החולים. יש לציין כי בהודעה הראשונה של המשרד נאמר כי אלפי האוהדים ששהו בשער 8 מחויבים בבידוד והדבר יצר בהלה.

 

במשרד הבריאות ציינו כי אם במהלך הבידוד מופיעים סימפוטמים של חום או שיעול או קושי בנשימה יש להתקשר באופן מיידי למוקד 101 של מד"א על מנת לברר צורך בבדיקת הנגיף. בעקבות הפרסום כי הנער החולה שהה בבלומפילד, קרס מוקד מד"א ובשלב מסוים היו 99 שיחות בהמתנה. זמן המענה לפרמדיק, שעומד בממוצע על 4 שניות, התארך לשתי דקות לפחות. בנוסף, קרס גם מוקד משרד הבריאות.

 

בעקבות הקריסה, במד"א ביקשו להבהיר כי רק במקרים בהם מופיעים סימפטומים של חום, שיעול או קשיי נשימה, יש להתקשר למוקד 101 של מד"א, ופרסמו מדריך של שאלות ותשובות בעניין ההדבקה בדרבי:

 

אם הייתי במשחק באצטדיון בלומפילד בתאריך 24.2, בין השעות 20:00-22:00 האם עלי להיכנס לבידוד?

"אם היית באצטדיון בשעות הללו ובשער 7-8, גוש 425, בין השורות 43-49 (כולל) מכיסאות 169-179 (כולל) התשובה היא כן, עליך להיכנס מיד לבידוד". 

 

אם היית במשחק באצטדיון בלומפילד בתאריך 24.2. בין השעות המפורטות אך לא ישבתי במקומות המדוברים – האם אני צריך להיכנס לבידוד?

"לא. עם זאת, יש להמשיך להתעדכן בהנחיות משרד הבריאות וייתכן שינויים בהנחיות למי ששהה במשחק זה.

 

אחד מבני המשפחה שלי היה במשחק ואנו גרים יחד. האם אני צריך להיכנס לבידוד?

"המעגל הראשון הוא מי שהיה במשחק עצמו. אם לא היית במשחק באצטדיון בלומפילד בתאריך 24.2. בין השעות 20:00-22:00 , אינך צריך להיכנס לבידוד".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עוז מועלם
אוהדי מכבי בדרבי התל אביבי
צילום: עוז מועלם
מומלצים