שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום: טל שחר , דובורת מדא

  פרסום ראשון: נגיפי קורונה הובאו בחשאי לארץ במטרה לייצר חיסון

  ל-ynet נודע כי נגיפי הקורונה הוכנסו לארץ בצידניות כשהם מוקפאים בטמפרטורה של מינוס 80 מעלות דרך שווייץ ואיטליה - בחמישה משלוחים שונים בשבועיים האחרונים. המטרה - ייצור חיסון ישראלי לנגיף

  חשיפה: כדי ללמוד על ההתנהגות של נגיף הקורונה הובאו לארץ בשבועיים האחרונים חמישה משלוחים של נגיף הקורונה מיפן, איטליה וממדינות נוספות - והועברו בבלדרות מאובטחת של משרד הבטחון למכון הביולוגי בנס ציונה. המטרה - לנסות ולמצוא חיסון כחול-לבן לנגיף.

   

  נגיפי הקורונה הוכנסו לארץ בצידניות כשהם מוקפאים בטמפרטורה של מינוס 80 מעלות. המשלוח האחרון הגיע היום לארץ דרך שווייץ וכלל נגיפי קורונה מוקפאים ממספר מדינות ובהן איטליה. הכנסתו של משלוח רגיש כזה לארץ מחייבת בלדרות מאובטחת של משרד הבטחון שאמון על הכנסה לארץ של חומרים רגישים בעלי משמעות אסטרטגית. 

   

  התפרצות הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

   

  המשלוח התאפשר לאחר שמשרד הביטחון אישר באופן חריג את הכנסתם של נגיפי הקורונה בבלדרות מאובטחת זו. זאת בשל העובדה, שבמדינת ישראל, הבאה של חומרים רגישים כמו כסף, נשק, חומרים ביולוגיים (כמו וירוסים) נמצאים באחריותו של משרד הביטחון לצורך אבטחה והובלה.

   

  מומחי הבריאות של ישראל משיבים על השאלות הבוערות בנושא וירוס הקורונה:

    

   

  ההעברה יצאה לפועל לאחר אישור ועד עובדי משרד הביטחון למבצע. לאחרונה התגלע סכסוך בין הוועד, שאחראי על הבלדרות במבצעים מסוג זה, לבין משרד האוצר, דבר שכמעט ושיבש את המבצע. בסופו של דבר בוועד הסכימו לשתף פעולה והבלדרות יצאה אל הפועל.

    

  "ועד עובדי משרד הביטחון בראשותו של ששון פרץ אישר באופן חריג את כניסתם של מספר נגיפי קורונה מוקפאים לישראל לטובת המאמץ המדעי למציאת חיסון לנגיף", נמסר ל-ynet. "ועד העובדים נמצא בעיצומו של סכסוך מול האוצר בשורה של נושאים, אולם לא נפגע בבריאות הציבור ואנו מקווים שגופי המחקר בישראל ימצאו חיסון לנגיף שפוגע בבריאותם של תושבי העולם כולו.

   

  גם במשרד הביטחון אישרו את דבר משלוח הנגיפים לישראל: "המכון הביולוגי הוא גוף מחקר ופיתוח בעל שם עולמי, הנישען על חוקרים ומדענים בעלי ניסיון, ידע רב ותשתיות אכותיות. בימים אלו עומלים במכון למעלה מ-50 מדענים מנוסים, על מחקר ופיתוח המענה הרפואי לנגיף. מדובר בקבוצה מהמובילות בעולם בהיבטי ידע ומחקר ביולוגי. בכל הנוגע לייצור החיסון והנוגדנים כנגד נגיף הקורונה מסתמך המכון בעבודתו על מוקדי ידע יחודיים שפיתח, ולאור יכולותיו המקצועיות לאורך השנים. כחלק מהמאמצים, במסגרת שיתוף הפעולה של משרד הביטחון עם מערכת הביטחון ומערכת הבריאות בגרמניה, אכן הובא לארץ נגיף לצרכי מחקר".

   

  ראש קשרי החוץ במשרד הבריאות, ד"ר אשר סלומון, חשף גם הוא פרטים על המירוץ הישראלי למציאת חיסון לקורונה בתדרוך לדיפלומטים הזרים בישראל בנושא הנגיף העולמי, שנערך במשרד החוץ: "נכון לעכשיו עובדים במדינת ישראל על חיסון כחלק מהמאמץ הבינלאומי. הליך ייצור כזה אורך זמן רב וכולנו תקווה שהוא יסתיים בהצלחה בהמשך השנה".

   

  מה שידוע על הנגיף:

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  קורונה הובאה לישראל
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים