שתף קטע נבחר

צילום: שאול גולן

הישראלי ה-16 שאובחן כחולה בקורונה: נהג אוטובוס התיירים מיוון

הישראלי הנוסף שנמצא חיובי לנגיף הוא נהג אוטובוס הצליינים מיוון - בן 38 ממזרח ירושלים. הוא אושפז בבידוד בביה"ח פוריה. במקביל, המשטרה פתחה בחקירה פלילית נגד שמונה חשודים בהפרת צווי בידוד

 

ארכיון בית חולים פוריה טבריה (צילום: שרון צור)
בית החולים פוריה(צילום: שרון צור)

משרד הבריאות הודיע בצהריים (חמישי) על ישראלי נוסף שאובחן כחולה בקורונה. מדובר בחולה ה-16 שאובחן מאז שהנגיף הגיע לישראל. החולה, כך נודע ל-ynet, הוא נהג אוטובוס הצליינים מיוון. מהמשרד נמסר כי החולה מאושפז בבידוד בבית החולים פוריה, וכי פרטים נוספים על אודותיו יפורסמו בהמשך.

 

בצהריים עדכן משרד הבריאות כי צליינים מיוון ששהו בישראל וברשות הפלסטינית אובחנו כנשאי קורונה. במשרד הבריאות היווני אמרו כי מדובר בקבוצה שמנתה 21 תיירים. בכך עלה מספר המקרים במדינה ל-31. במקביל, עדכן בית החולים בילינסון בפתח תקווה כי מצבו של אחד החולים שאושפז במוסד הרפואי אמש - קל.

 

ההנחיות החדשות שינו לכם את החיים? יש לכם סיפור מעניין שקשור לקורונה? כתבו לנו במייל האדום

 

 

 
קורונה בישראל ()

לפי הודעת המשרד, "דווח על תיירים מיוון ששהו בישראל וברשות הפלסטינית בין 19 ל-27 בפברואר ולאחר חזרתם ליוון חלו ונמצא כי הם חיוביים לנגיף קורונה. אנו עורכים חקירה אפידמיולוגית בשיתוף הרשות הפלסטינית והמידע הרלוונטי יועבר לציבור בהקדם".

 

צוות מד
פינוי חולה בקורונה. ארכיון(צילום: שאול גולן)
 

החולה ה-16 הוא גבר בן 38, תושב מזרח ירושלים, שבא במגע עם תיירים מספרד, גרמניה ויוון. הוא הגיע למרכז הרפואי לאחר שחש ברע ואובחן כחולה בדלקת ריאות. מצבו יציב והוא בהכרה מלאה. מבית החולים נמסר כי "ד"ר היבה אבו זיד, מנהלת היחידה למניעת זיהומים הדריכה אותו והסבירה לו את מצבו. הוא מטופל לפי כל ההנחיות של משרד הבריאות".

 

במקביל, המשטרה הודיעה כי "בהמשך להתפשטות נגיף הקורונה בישראל, ובעקבות מספר אירועים שהתרחשו בימים האחרונים מאז התפרץ הנגיף שבהם התעלמו אזרחים ביודעין מהנחיות משרד הבריאות אשר קראו להם לשהות בבידוד, או שביצעו עבירות נגד פקחי משרד הבריאות או שהטעו את פקחי משרד הבריאות בשעת תשאולם - החליטה משטרת ישראל לפתוח בשמונה חקירות פליליות בהתאם למדיניות ולהנחיות נגד אותם מפרי צווים.  נבהיר כי הטיפול באירוע התפשטות נגיף הקורונה, כמו גם האחריות על פיקוחם של הנקראים לבידוד, הינם באחריות משרד הבריאות.

 

 

 
יוון קורונה נגיף וירוס תיירים אתונה (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
 
יוון קורונה נגיף וירוס תיירים אתונה (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

יוון קורונה נגיף וירוס תיירים סלוניקי (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 

"נושא הפרות בידוד של אזרחים יועברו לידיעת וטיפול המשטרה, בהתאם לדיווחים ולנתוני משרד הבריאות, רק בהפרות מצד אזרחים שהמשרד אינו יכול לפקח עליהם מסיבות שונות, בהן עזיבת המפוקח את מתחם הבידוד בו הוא אמור לשהות. חקירה פלילית תיפתח נגד אזרחים שבחרו להתעלם מההנחיות כאמור ביודעין, כשהם רואים לנגד עיניהם את תועלתם האישית, או כלפי אזרחים שעשו מעשה שיש בעשייתו להפיץ את הנגיף ולפגוע בעובדי ציבור, מתוך כוונה להדביקם או להטעות את הפקחים בשעת תחקורם על מנת למפות את החשודים בהידבקות.

 

"אנו פונים לציבור האזרחים ומבקשים להישמע להנחיות והוראות משרד הבריאות בנושא, שכן התעלמות מהן וזלזול בהן משבשים את המאמץ הלאומי במאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל. מפרי צווי הבידוד של משרד הבריאות אף עלולים להפיץ את הנגיף, להדביק ולסכן את חייהם של אזרחים נוספים ללא ידיעתם. משטרת ישראל תפעל בשיתוף פרקליטות המדינה על מנת למצות את הדין עם כל מי שיבחר להתעלם מהוראות משרד הבריאות ויגרום במעשיו, ברשלנות או במתכוון, לסיכון של התפשטות נגיף הקורונה".

 

רענן בן צור השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים