שתף קטע נבחר

צילום: שאול גולן

אחרי חודש בבידוד: נוסעי "ספינת הקורונה" שוחררו לבתיהם

תשעה מנוסעי הספינה "דיימונד פרינסס" שוחררו משיבא אחרי שבדיקות לאיתור נגיף הקורונה יצאו שליליות. "שמחים שהצלחנו לעמוד במשימה". בינתיים, זינוק במספר המתים והנדבקים באיטליה

 

 

תשעה מנוסעי ספינת התענוגות "דיימונד פרינסס" שאושפזו בבידוד בבית החולים שיבא בתל השומר שוחררו הערב (יום ה') לבתיהם. הם נבדקו כמה פעמים ונמצאו שליליים להימצאות נגיף הקורונה בגופם.

 

התפרצות הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

 

בית חולים שיבא תל השומר (צילום: יאיר שגיא )
"שמחים שהצלחנו לעמוד במשימה". נוסעי "ספינת הקורונה" יוצאים מהבידוד(צילום: יאיר שגיא )

"אנחנו שמחים שהצלחנו לעמוד במשימה ובדרישות המחמירות של משרד הבריאות", אמרה הערב ניקול בן דוד בצאתה מהבידוד. היא הוסיפה כי בידוד נוסף אחרי שכבר שהתה בבידוד בספינה היה קשה, אבל "בירכנו על כך כל העת בגלל שהיה חשוב לנו לצאת נקיים ובטוחים ועל כך אנחנו מודים למשרד הבריאות ולמרכז הרפואי שיבא על הסיוע". היא הוסיפה כי "בספינה עבדנו יותר בלהרגיע את ההיסטריה של המשפחות ושל התקשורת. אתם הייתם יותר בהיסטריה מאיתנו".

 

ברוריה לוי אמרה שהיא מקווה לחזור לשגרה כמה שיותר מהר. "הנכדים שיגעו אותי, הם רגילים לבוא אליי בצהריים, ערב שבת כל הילדים והנכדים אצלי. זה חסר להם כמעט חודשיים", היא אמרה.

בית חולים שיבא תל השומר (צילום: יאיר שגיא )
(צילום: יאיר שגיא )

בית חולים שיבא תל השומר (צילום: יאיר שגיא )
(צילום: יאיר שגיא )

בית חולים שיבא תל השומר (צילום: יאיר שגיא )
(צילום: יאיר שגיא )

בית חולים שיבא תל השומר (צילום: יאיר שגיא )
(צילום: יאיר שגיא )

התשעה היו על הספינה ששטה לחופי יפן כאשר התגלו חולי קורונה על סיפונה לפני כחודש. בהתאם להוראות קפטן הספינה הוכנסו הנוסעים לבידוד בחדרים. במשך שבועיים הם לא הורשו להסתובב בספינה מלבד בזמנים שתואמו עם הצוות.

 

ארבעה מתוך 15 הישראלים שהיו על הספינה נדבקו בנגיף ופונו לבתי חולים צבאיים בטוקיו. שניים מהם כבר שוחררו וחזרו לארץ ושניים נוספים עדיין מאושפזים שם. 11 הישראלים שלא נדבקו בנגיף שבו לישראל לפני כשבועיים והוכנסו לבידוד בשיבא. שלושה מהם כבר שוחררו מאז והיום שוחררו לביתם כל היתר.

 

 

אתמול שוחרר משיבא לביתו גם שמעון דהאן, אחד מארבעת הישראלים שנדבקו על הספינה, אחרי שבדיקתו יצאה שלילית. דהאן אושפז בבידוד בטוקיו ושב לישראל אחרי שהחלים. כשהגיע לארץ התגלה ששוב נדבק בנגיף. אתמול אמר דהאן כי הוא חוזר לביתו "בתחושות מעורבות, אני משאיר פה את החצי השני שלי".

 

רעייתו של דהאן, שלווה, תמשיך לשהות בשיבא עד להשלמת ימי הבידוד ועד שבדיקות הקורונה שלה ייצאו תקינות. עודד עופרים מקיבוץ גבעת השלושה מאושפז ביפן כבר 29 ימים. רעייתו רוחל'ה כבר שוחררה מבית החולים אך נותרה ביפן. עדיין לא ידוע מתי הם ישובו לארץ.

 

 

בשיבא הבהירו הערב כי מעתה לא ישהו במתחם אנשים שאינם חולים בקורונה, כפי שנעשה עם הישראלים ששבו מיפן ולא נדבקו בנגיף. פרופ' יצחק קרייס, מנהל המרכז הרפואי שיבא, אמר כי "אנחנו צריכים להשלים את ההיערכות לקליטת הנחשפים לקורונה שיהיו יותר קשים. זה אתגר אחר לגמרי, נהפוך את כל המתחם שלנו רק לנשאי קורונה חיוביים".

 

פרופ' אלחנן בר און, מנהל המרכז לרפואה במצבי חירום בשיבא, אמר כי "יש לנו טפטוף מתמיד של אנשים. יש הרבה אנשים בחו"ל שעדיין שנמצאים אולי באיטליה או במקומות אחרים שנגועים. מי יגיע יותר חולה ומי פחות, אנחנו לא יודעים, אנחנו צריכים להיערך לאפשרות שהם כן יגיעו חולים ויזדקקו לטיפול משמעותי".

 

בינתיים, נגיף הקורונה ממשיך להתפשט בעולם, ובאיטליה נרשם היום זינוק במספר המתים מהנגיף והחולים בו. הרשויות במדינה מסרו כי 148 בני אדם מתו מהנגיף. אתמול עמד נתון זה על 107 איש. עד כה נדבקו בנגיף בארץ המגף 3,858 בני אדם - עלייה של כמעט 800 נדבקים מאז אתמול.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
נוסעי הספינה משתחררים מהבידוד
צילום: יאיר שגיא
מומלצים