שתף קטע נבחר

טריף: בחירתי לשר - רגע היסטורי לערביי ישראל

מרכז העבודה בחר בסלאח טריף לתפקיד שר בלי תיק. טריף: "לראשונה נבחר שר בן מיעוטים במדינת ישראל. בחירתי חשובה גם לאיחוי הקרעים במדינה בין יהודים לערבים". ערפאת התקשר לברך את טריף והזמין אותו לבקר בעזה

יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, התקשר לח"כ סאלח טריף ובירך אותו על בחירתו כשר הערבי הראשון בממשלות ישראל. ערפאת הזמין את טריף לבקר בעזה, והשניים סיכמו כי יש להמשיך ולעשות כל מאמץ לקדם את תהליך השלום. גם ממלאי מקום שגרירי ירדן ומצרים בישראל בירכו את טריף על בחירתו.
לאחר שמרכז העבודה בחר בו אתמול לשר בלי תיק בממשלת האחדות, אמר טריף: "אני מאוד נרגש. בחירתי היא רגע היסטורי - שר מיעוטים ראשון במדינת ישראל. זהו גם הרגע לאיחוי הקרעים במדינה בין יהודים לערבים".
הוא הוסיף: "זאת הפתעה גדולה עבורי. הבחירה שלי היא זכות היסטורית וחשובה מאוד לכל ערביי ישראל".
בתשובה לשאלה אם הוא לא מודאג מכך שהוא נכנס לממשלה ימנית בראשות אריאל שרון, ענה טריף: "אני ללא ספק נכנס לממשלה בדחילו ורחימו. אני רוצה לנסות ולמתן את הממשלה ולהוציא אותה ואת ראש הממשלה לעשיית צדק היסטורי וכדי שאנחנו נוכל להרגיש שאנחנו שותפים אמיתיים".
בהתייחסו לשאלה אם אינו חושש מתגובה נזעמת בקרב הציבור הערבי על כך שהוא עומד להצטרף לממשלה ימנית, הוא עונה: "אני לא רוצה לחשוב מי כועס עלי, אני מאוד מקווה שרבים מאוד שמחים. התמודדתי וזכיתי באופן דמוקרטי, וזה מחמם את הלב. זו החלטה ערכית, הגיע רגע האמת".
ח"כ טריף שימש בעבר כראש המועצה המקומית ג'וליס ויו"ר הרשויות הדרוזיות והצ'רקסיות. הוא חבר כנסת מטעם מפלגת העבודה משנת 1991. בכנסת ה-12 היה חבר בוועדת הכספים ובוועדת הפנים ואיכות הסביבה. בכנסת ה-13 היה סגן יו"ר הכנסת עד נובמבר 1995 וכן כיהן כסגן שר הפנים.
בכנסת ה-14 היה חבר בוועדת הפנים ואיכות הסביבה ובוועדת החוקה, חוק ומשפט והיה יו"ר ועדת המשנה לביטחון פנים, חבר בשדולה למען הדרוזים והצ'רקסים. בכנסת ה-15 הוא מכהן כיו"ר ועדת הכנסת, חבר בוועדת החוץ והביטחון (ממלא מקום) ובוועדה המיוחדת לעניין החקיקה הנלווית לאי-חידוש ההכרזה על מצב חירום.
טריף הוא בין חברי הכנסת הערבים הראשונים בתולדות המדינה שצורפו לוועדות המשנה של ועדת החוץ והביטחון של הכנסת.
הוא בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה ובפילוסופיה מאוניברסיטת חיפה. שירת בצנחנים והשתחרר מצה"ל בדרגת רס"ן. נשוי ואב לארבעה, מתגורר בג'וליס.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
טריף. אני נכנס לממשלה בדחילו ורחימו
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים