שתף קטע נבחר

שוברת את תקרת הזכוכית: הצוערת החרדית הראשונה

הדסה אייזנשטרק בת ה-28 עבדה במשרד החוץ כשהייתה סטודנטית ולדבריה, התאהבה במקום. משם המסלול היה ברור: היא עברה הכשרה ארוכה שבסופה נרשמה כצוערת החרדית הראשונה בתולדות הקורס הנועד להכשיר את המשתתפים כדיפלומטים בשירות המדינה

בין הנמנים על מחזור ל"ו של קורס הצוערים במשרד החוץ בירושלים שנפתח ביום חמישי האחרון, נמצאת גם הצוערת החרדית הראשונה בתולדותיו: הדסה אייזנשטרק בת 28 מירושלים. 

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>    

 

בלימודי ההכשרה ניתן למנות בוגר לימודי רפואה שעלה לארץ מוונצואלה, עולה חדשה מרוסיה, שני משתתפים נוספים מקהילת יוצאי אתיופיה, ולראשונה – גם אישה חרדית. הדיפלומטית אייזנשטרק, אמא ל-4 ילדים שעבדה במשרד החוץ כסטודנטית, טוענת כי היא התאהבה בשירות החוץ. אייזנשטרק מצטרפת לעוד 2 דיפלומטים חרדים שמשרתים כיום במשרד החוץ: הרב יואל ליאון משמש כשגריר ישראל בקייב ויפה אוליבצקי קונסולית ישראל במוסקבה.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

המסלול שנועד להכשיר את הצוערים כדיפלומטים שישרתו את המדינה בנציגויות ישראל בחו"ל, נחשב לאחד מהאטרקטיביים בשירות המדינה. הוא ייארך כחצי שנה, ובו יקחו חלק 21 צוערים שנבחרו בקפידה מתוך כ-1,500 מועמדים. ביניהם 12 נשים ו-9 גברים, שגילם הממוצע עומד על 32.

 

  (צילום: משרד החוץ )
גיוון משמעותי וחשוב(צילום: משרד החוץ )

 

בקרב הנבחרים דוברי ערבית, רוסית, ספרדית וסינית. לשישה מהם תואר ראשון, ל-13 תואר שני ולשניים דוקטורט. במהלך הקורס יוכשרו הצוערים במגוון רחב של תכנים, החל מתחומי הפוליטיקה, הממשל והיחסים הבינלאומיים וכלה בדיפלומטיה דיגיטלית ושימוש בשיטות חדשניות לייצור השפעה בקרב ציבורים ומובילי דעה בחו"ל.

 

בין היתר, יעברו סדנאות של עמידה בפני קהל, הופעה בתקשורת וניהול משא ומתן. בתום הקורס המפרך יישובץ כל צוער לשירות מדיני באחת מ-103 נציגויותיה של מדינת ישראל בחו"ל.

 

טקס פתיחת הקורס יתקיים השבוע אך כבר בשבוע שעבר בירך שר החוץ ישראל כ"ץ את הצוערים ואיחל להם הצלחה: "היום אתם מתחילים את הליך הכשרתכם בדרך להפוך לדיפלומטים מן המניין בשירות מדינת ישראל. המלאכה והאתגרים הצפויים לכם אינם פשוטים וקרוב היום בו תישלחו לחזית המדינית. נבחרתם לייצג את מדינת ישראל בחו"ל ואני מאחל לכם, ולכל אזרחי ישראל, כי תעשו זאת על הצד הטוב ביותר."

  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משרד החוץ
עושה היסטוריה
צילום: משרד החוץ
מומלצים