שתף קטע נבחר

הפרקליטות מתנגדת לבקשת נתניהו לדחות את פתיחת המשפט

בהודעה לבית המשפט המחוזי בירושלים הודיעה הפרקליטות על התנגדותה לדחות את דיון הקראת כתב האישום הצפוי בשבוע הבא. פרקליטיו של ראש הממשלה הגישו את בקשת הדחייה בטענה שלא קיבלו את כלל חומרי החקירה

פרקליטות מיסוי וכלכלה הודיעה היום (שני) לבית המשפט המחוזי בירושלים, כי היא מתנגדת לבקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו לדחות את דיון הקראת כתב האישום בעניינו, שצפוי ב-17.3. בתגובה נאמר כי המדינה אינה עומדת על כך שהנאשמים ישיבו לאשמה במועד הדיון הקבוע, אך מבקשת כי יתקיים דיון בנוכחות הצדדים לצורך קביעת מועדי דיונים בתיק.

 

פרקליטיו של נתניהו פנו מוקדם יותר בבקשה רשמית לדחות את הדיון בהקראת כתב האישום בתיקים נגדו, בטענה שלא קיבלו את כלל חומרי החקירה. ההגנה ביקשה דחייה של 45 ימים.

 

כבר אתמול בצהריים הגיש צוות ההגנה של ראש הממשלה את הבקשה לדחיית מועד פתיחת המשפט שנקבע ל-17 במרץ. לטענת עורכי הדין, צוות ההגנה עדיין לא קיבל כאמור את כל חומרי החקירה של תיקי 1000, 2000 ו-4000 - ועל כן יש לדחות את הקראת כתב האישום.

 

בנימין נתניהו  (צילום: עמית שאבי)
בנימין נתניהו (צילום: עמית שאבי)

 

  

"לפני כמה חודשים הגישו כתב אישום נגד ראש הממשלה, רק שעד עכשיו לא קיבלנו את החומרים", נמסר אתמול מטעמו של נתניהו. "לכן פנינו לבית המשפט בבקשה טכנית לדחות את מועד הדיון, כך שקודם כל נקבל את חומרי החקירה ורק אחר כך נתייצב בבית המשפט".

 

אחרי הקראת כתב האישום יתחיל למעשה השלב הקדם-משפט, שבו הצדדים מנסים לצמצם את הדיונים, ולהסכים על עובדות ומסמכים שאינם שנויים במחלוקת. זה השלב בו רשימת העדים, שכוללת בתיקי נתניהו 333 עדים, בהם עשרות אנשי משטרה, צפויה להצטמצם באופן משמעותי.

 

בתגובה להגשת כתב האישום נגדו לפני כחודש וחצי מסר נתניהו כי "מדובר בניסיון של הפיכה שלטונית בעלילות שווא ובתהליך חקירות מזוהם ומגמתי", כדבריו. ראש הממשלה מתח ביקורת על רשויות אכיפת החוק במדינה והוסיף: "הציבור איבד בהם אמון, הוא מאבד בהם אמון כל הזמן, בצדק". בריאיון ל-ynet כמה ימים לפני הבחירות האחרונות אמר נתניהו כי הוא לא מתכוון לבקש חנינה או עסקת טיעון במסגרת ההליך המשפטי.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
בנימין נתניהו
צילום: עמית שאבי
מומלצים