שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום: טל שחר , דובורת מדא

  "מי שלא מפחד משפעת - שלא יפחד מקורונה"

  הציבור נכנס לפאניקה מיותרת, הצעדים של משרד הבריאות נכונים אבל צריכים להיות רפואיים ולא כלכליים. כך אומר פרופ' יהודה אדלר מהמרכז האקדמי רמת גן, שמתארח באולפן ynet ומנסה להרגיע את ההיסטריה לגבי הקורונה

    

   

  מספרי החולים בקורונה בעולם בעלייה מתמדת, גם מספר המתים, אבל פרופ' יהודה אדלר, דיקאן הפקולטה למקצועות הבריאות והרפואה, המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ויו"ר האיגוד הקרדיולוגי האירופאי למחלות קרום ושריר הלב, אומר כי הצעדים למיגור הקורונה בארץ מוגזמים. "ברור שאחוזי התמותה לא מגיעים למספרים שפורסמו", הוא מסביר היום (ב') באולפן ynet.

   

  התפרצות הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

   

  "אמנם ארגון הבריאות העולמי פרסם כי יש 3.4% אחוזי תמותה מהמחלה, אבל ברור לי וברור לכולנו שזה לא מגיע לכאלה מספרים. הרי יכול להיות שגם פה בין היושבים בשולחן יש מישהו שנושא את נגיף הקורונה וכלל לא מרגיש אותו.

   

  "צריך לזכור שרוב החולים הם חולים קלים. גם החולה הזה שנמצא כרגע באיכילוב לא צריך להיות שם, הוא יכול להיות בבית. אם מצבו מידרדר, אז צריך לפנות אותו לבית החולים", הוא מסביר.

   

  הוא מוסיף ואומר כי מבחינתו יש משפט אחד שמסכם את המצב: "מי שלא פוחד משפעת לא צריך לפחד מקורונה".

   

  הוא מוסיף ואומר כי "אנחנו מגזימים וללא צורך. אני חושב שמשרד הבריאות נוקט בצעדים שאני חושב שרובם מאוד נכונים, אבל אני צריך להרגיע את הציבור. מדובר במחלה שברובם האדיר של הלוקים בנגיף היא מחלה קלה.

   

  "צריך לשנות גישה. כך למשל בעניין הקשישים כקבוצת סיכון. צריך לעשות כאן שיקול וחישוב מחדש אולי לשים אותם בבידוד לתקופה מסוימת. בכל מקרה זו לא החלטה שלי".

   

  לשאלה האם היה מבטל טיסות, משיב פרופ' אדלר כי לא היה עושה זאת. "אני חושב שמגזימים לגמרי עם מה שקורה כאן. משרד הבריאות נורא התגאה עד עכשיו ובצדק שהוא יודע על כל חולה קורונה מאיפה הוא בא ולאן, אבל הנה התגלה הראשון שלא ידוע איך נדבק.

   

  "מעכשיו זה יילך ויגבר. אי אפשר לעצור את זה. מדובר במגפה שבהחלט ההתמודדות איתה היא מורכבת, גם כלכלית. לדעתי משרד הבריאות צריך להראות מנהיגות רפואית לא כלכלית. צריך לנקוט כאן גישה שלא תכניס את הציבור לפאניקה כל כך מיותרת", הוא מסכם.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים