שתף קטע נבחר

צילום:  AFP, EPA

עובד ישראלי נדבק בקורונה: השגרירות ביוון נסגרה לשבועיים

הישראלי העובד באתונה נדבק לאחר שהיה על טיסת הצליינים מיוון, והדביק את אשתו ובתו. בשל כך, תיסגר השגרירות ותעבור את החיטוי הנדרש, במקביל לאיתור מסלול העובד והאנשים שפגש. "השגריר והצוות הדיפלומטי במצב רפואי מצוין", נמסר

יוון קורונה נגיף וירוס תיירים אתונה (צילום: AFP)
אתונה בצל הקורונה(צילום: AFP)

בעקבות הפרסום היום (שני) כי עובד בשגרירות ישראל באתונה נדבק בנגיף הקורונה לאחר שהיה על טיסת הצליינים מיוון, והדביק את אשתו ובתו, הוחלט כי שגרירות ישראל במקום תיסגר למשך שבועיים. בזמן זה יעבור המקום חיטוי ויתקיים בירור אודות המקומות שבהם הוא ביקר והאנשים שעמם הוא נפגש.

תמונת מצב חולים מאושפזים ()

כאמור, העובד בשגרירות נדבק בווירוס לאחר ששהה באותה הטיסה שבה היו הצליינים היוונים שחזרו מביקור בישראל ומצרים, ואובחנו בנגיף. ישראל עדכנה בדברים את משרד הבריאות - שפרסם את מסלול הטיסות של העובד:

 

"הישראלי טס לישראל ב-1 במרץ מאתונה, בטיסת אל על בשעה 10:40. מיד לאחר שובו הוא טס למומביי בטיסת אל על 71 שהמריאה בשעה 20:15.

ב-5 במרץ הוא טס בטיסת אל על 72 ממומביי לתל-אביב בשעה 22:50. ב-6 במרץ הוא טס בטיסה AEGEAN 922 מתל אביב לאתונה בשעה 05:40".

 

במשרד הבריאות קראו לכל מי שהיה בטיסות הללו להיכנס באופן מיידי לבידוד בית למשך 14 יום, ולדווח על כך באתר המשרד.

 

שגרירות ישראל באתונה פרסמה הודעה רשמית שבה נכתב: "כאמצעי זהירות ודאגה לבריאות הציבור, שגרירות ישראל ביוון תיפתח מחדש ב-23 במרץ לאחר סגירה מרצון למשך שבועיים מאז שנמצא כי עובד השגרירות אובחן עם וירוס הקורונה. השגריר יוסי עמרני והצוות הדיפלומטי ימשיכו לעבוד מבתיהם. אנחנו מודים לממשלת יוון על תמיכתה ושיתוף הפעולה, ומבטיחים לכולם שהשגריר והצוות הדיפלומטי במצב רפואי מצוין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים