שתף קטע נבחר

בני משפחת עובד מד"א שנדבק ממקור לא ידוע נושאים את הנגיף

רעייתו של העובד ושני ילדיהם נמצאו חיוביים בבדיקה שנערכה להם. "אנחנו עדיין מנסים לעכל את העניין", אמרה האישה ל-ynet. "זו לא חוויה טובה". עשרות ילדים במעון שבו היא מלמדת נכנסו לבידוד. מניין החולים בישראל עומד על 50 בני אדם

 

הקורונה בישראל (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

מסתעפת ההדבקה ממקור לא ידוע: לאחר שעובד במגן דוד אדום אובחן שלשום כנושא קורונה, מתברר כי גם רעייתו של האיש ושניים מילדיהם, בני 18 ו-21, נמצאו חיוביים לנגיף. הבעל, שהוגדר על ידי משרד הבריאות כ"חולה מספר 29", הוא הישראלי הראשון שמקור הדבקתו בקורונה עדיין לא ידוע. האישה ושני הילדים אושפזו בבית חולים השרון בפתח תקווה. בבית החולים ציינו כי מצבם קל.

 

"אנחנו עדיין מנסים לעכל את העניין", אמרה אשתו של העובד במד"א ל-ynet. "זו לא חוויה טובה, בעלי נמצא בבידוד בבית חולים, מצבו טוב, ואנחנו מדברים כל הזמן".

 

הידיעה על הידבקות בני משפחה נוספים העלתה את רמת החרדה במקום מגוריהם. ועד היישוב פרסם הודעה מיוחדת ובה הנחיות לתושבים. בין היתר התבקשו כל מי שבאו במגע עם בני המשפחה לשהות בבידוד. האישה עובדת במעון שבו לומדים עשרות ילדים, ובשל כך הונחו הוריהם להכניס גם אותם לבידוד.

 

לפני שאובחנה כנשאית, אמרה האישה: "אני נמצאת בבידוד עם הילדים שלי, אנחנו בעיקר מתפללים שהכול יחלוף מבלי שחלילה המצב יחמיר. כרגע אנחנו מרגישים טוב ונמצאים כל הזמן בקשר הדוק עם משרד הבריאות כדי לעדכן בכל התפתחות".

 

ביישוב שבו מתגוררת המשפחה מנסים לבדוק עם מי נפגש כל אחד מקרבה בימים האחרונים. במייל שהופץ לתושבים צוין כי "מי שבא במגע קרוב של 15 דקות במהלך 14 הימים האחרונים צריך להיכנס לבידוד. אם מופיעים תסמינים של חום מעל 38 מעלות, שיעול וקושי בנשימה, או תסמין נשימתי אחר יש לפנות למוקד 101".

 

משרד הבריאות פרסם אתמול את רשימת המקומות שבהם נכח חולה מספר 29. הוא מאושפז בבידוד בבית החולים בילינסון בפתח תקווה. להלן המקומות והתאריכים בהם נכח, המחייבים את האנשים שהיו בקרבתו להיכנס לבידוד:

 

1. בתאריך 28.2 בין השעות 17:00-18:30 בית כנסת חב"ד ביישוב ענב.

 

2. בתאריך 29.2 בין השעות 10:30-12:30 בית כנסת חב"ד ביישוב ענב.

 

3. בתאריך 1.3 בין השעות 17:00-18:30 סופר אושר עד בפתח תקווה.

 

19:30-21:00 הקניון הגדול בפתח תקווה. חנויות גלי, זארה, אלדו, ספרינג, סושייה אושי אושי ובית קפה ניו דאלי.

 

4. בתאריך 2.3 בין השעות 17:00-17:30 קלפי במועדון ביישוב ענב.

 

5. בתאריך 3.3 בין השעות 11:00-12:30 בית אבות נווה אורה, רחוב ארגמן ירושלים מחלקת תשושי נפש.

 

6. בתאריך 3.3 בין השעות 12:30 עד 13:30 קניון רב שפע ברחוב שמגר בירושלים, בקומה האחרונה, בשתי חנויות: אביזרים לפורים וחנות לבייגלה

 

7. בתאריך 7.3 שבת זכור תפילת שחרית בין השעות 09:30 ל 10:00 עזרת גברים בית הכנסת חסידים בטלז סטון.

 

8. בתאריך 7.3 בין השעות 19:30-20:00 נבדק במוקד רפואי באלעד ברחוב רבי עקיבא.

 

כל מי ששהה במקומות שצוינו לעיל בימים ובשעות המפורטים מעלה מתבקש להיכנס לבידוד ביתי לפי הוראת משרד הבריאות ולדווח על כך באתר משרד הבריאות או במוקד משרד הבריאות בטלפון *5400. אם במהלך הבידוד מופיעים תסמינים של חום או שיעול או קושי בנשימה יש להתקשר באופן מיידי למוקד 101 של מד"א על מנת לברר צורך בבדיקת הנגיף.

 

בית החולים בילינסון בפתח תקווה עדכן ביום ראשון כי האיש הגיע עצמאית למוסד הרפואי עם מחלת חום, ולאחר בירור נמצא שהוא נושא את נגיף הקורונה וסובל מדלקת ריאות. מצבו יציב.

 

 

 

עוד נמסר מבית החולים כי "כיוון שהאיש אינו עונה לקריטריונים כפי שהוגדרו של חולה קורונה, הוא טופל בשלב הראשוני ככל חולה רגיל המגיע למיון. אנשי צוות שהיו עמו במגע טרום האבחנה נשלחו לבידוד. החולה מאושפז במתחם מבודד בחדר בידוד תקני עם לחץ שלילי שמונע יציאת אוויר מהחדר למחלקה ומטופל על ידי צוות מיומן וממוגן באופן מלא. כל הצוותים שמטפלים בחולה עברו הדרכה קפדנית באשר להתמגנותם ומלווים על ידי יחידת למניעת זיהומים וצוות משרד הבריאות".

 

במד"א אמרו בנוגע לעובד כי "עם קבלת הידיעה ממשרד הבריאות, פעלנו לאיתור מהיר של כל מי שהיה במגע עם העובד במהלך השבועיים האחרונים, כדי שידווחו למשרד הבריאות וייכנסו לבידוד". במד"א הדגישו כי העובד לא היה חלק מ'צוות הקורונה' והוא לא בא במגע עם מטופלים שנחשדו כמי שנדבקו בנגיף.

 

מנכ"ל מד"א אלי בין אמר: "מד"א נמצא בחזית המאבק במגפת הקורונה ובהגשת רפואת חירום לכלל תושבי המדינה. הצוותים שלנו פועלים מתוך תחושת שליחות אמיתית וכך ימשיכו חרף כל הסכנות והאיומים".

 

רענן בן צור השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
בני משפחתו של עובד מד"א נדבקו
צילום: AFP
מומלצים