שתף קטע נבחר

ארקיע וישראייר מפסיקות לטוס לחו"ל, וויזאייר לא תגיע לארץ

בעקבות הנחיות הבידוד לחוזרים מחו"ל, הודיעה ארקיע על ביטול מיידי של הטיסות לחו"ל. ישראייר - מהשבוע הבא. כינוס חירום באל על. חברת וויזאייר תפסיק את טיסותיה לארץ מ-12 בחודש

 

מטוס ארקיע (צילום: ערן גרנות)
מטוס ארקיע(צילום: ערן גרנות)

חברת התעופה ארקיע מבטלת באופן מיידי את כל טיסותיה הבינלאומיות. ישראייר הודיעה כי הטיסות יבוטלו לפי שעה מתחילת השבוע הבא עד לסוף חודש מרץ בגלל הנחיות הבידוד החדשות והמחמירות לכל החוזרים מחו"ל. גם וויזאייר הודיעה על הפסקת טיסותיה לארץ מ-12 במרץ עד ל-23 במרץ.

 

בחברת ארקיע הודיעו כאמור על הפסקת פעילות בינלאומית מיידית. שני מטוסי האיירבוסים A321 החדשים עוברים לפעילות פנים ארצית בלבד. החברה תגביר את תדירות הטיסות לאילת.

 

מנכ"ל ארקיע אינטרנשיונל עוז ברלוביץ' אמר ל-ynet: "ההחלטה של ראש הממשלה סגרה את הפעילות הבינלאומית באופן סופי כי אנשים לא מעוניינים לטוס. אנחנו נעבור לקו לאילת, נגביר את התדירות ל-10 טיסות ביום. זה הזמן עכשיו לטוס לאילת".

 

בחברת ישראייר ציינו כי בעקבות הודעת ראש הממשלה בנימין נתניהו החברה תפעל להחזיר את כל נוסעיה השוהים בחו"ל עד לסוף השבוע. הטיסות הפנימיות מחיפה ומנתב"ג לנמל התעופה רמון ימשיכו כרגיל. "זוהי שעה קשה לענף התעופה והתיירות במדינת ישראל", מסרו.

 

עוד נמסר כי "החברה מקפיאה את טיסותיה הבינלאומיות החל מה-14 במרץ ועד לסוף מרץ. בשלב זה אין שינוי בלוח הטיסות לאפריל. טיסות מיוחדות שנחכרו, כגון טיסות סקידיל וטיסת ז'זוב - ייצאו כמתוכנן. הפעילות הפנים-ארצית ממשיכה כסדרה".

 

 

אל על ערכה דיון חירום בעקבות הנחיות הבידוד החדשות. מנכ"ל אל על גונן אוסישקין אמר כי "אל על רואה ערך עליון בשימור נתיבי האוויר לישראל וממנה גם בשעת חירום ולכן תוסיף להפעיל טיסות לאמריקה, אירופה ואפריקה וזאת בהתאם לביקושים ולצורך".

 

למרות הירידה המשמעותית בביקוש לטיסות עתידיות, מסרה אל על כי תמשיך להפעיל טיסות בהתאם לביקושים, מתוך אחריות לאומית לשמר ככל שניתן את נתיבי האוויר מישראל ואליה פתוחים. החברה נאלצת לדחות את מועד פתיחת הנתיבים החדשים לשיקגו, לטוקיו ולדיסלדורף.

 

לאחר ביצוע הערכת מצב באל על הוחלט על ביצוע שינויים והתאמות מסחריות בלוח הטיסות. החברה מאפשרת ללקוחות המחזיקים בכרטיסי טיסה שמועד תחילת נסיעתם עד 31/3/20 לדחות או להקפיא כרטיס הטיסה ליציאה עד 28/2/21 ללא תשלום דמי שינוי וטיפול (בכפוף לשינויים במחיר כרטיס הטיסה ככל שיחולו).

  

ביטולי הטיסות של וויזאייר ישפיעו על היעדים הבאים: וינה, סופיה, ורנה, בודפשט, דברצן, ריגה, וילנה, קטוביץ, קרקוב, ורשה, בוקרשט, קלוז'-נאפוקה, לאסי, סיביו, טימישוארה, לונדון-לוטון. נוסעים שהזמינו את הטיסות ב-wizzair.com או באפליקציית החברת יקבלו הודעה בדוא"ל, שבמסגרתה יוצע להם להזמין טיסה מחדש ללא עלות, ביטול עם החזר מלא או 120% החזר מחיר הנסיעה המקורי בקרדיט החברה.

 

בכיר במשרד התיירות המליץ לישראלים להקדים את טיסותיהם חזרה לארץ מרחבי העולם מוקדם ככל שניתן מאחר שעם ביטולי טיסות וקווים של חברות התעופה ההגעה לישראל אמורה להיות מסובכת ומסורבלת יותר. "ההחלטה הזאת תפסה אותנו בהפתעה", אמר הגורם. "בבוקר דיברו על החלטה בתוך 72 שעות ועכשיו ההודעה הזאת תפסה אותנו. זה ברור שעוד חברות תעופה יפסיקו לפעול בישראל בגלל חוסר כדאיות ובגלל שזה כבר לא כלכלי להפעיל טיסות לישראל".

 

מוקדם יותר הוחלט כי כל ישראלי ששב מחו"ל מ-20:00 הערב נדרש להיכנס לבידוד ביתי. לגבי תיירים, ההחלטה תיכנס לתוקפה בעוד שלושה ימים. להחלטה הזו קדם ויכוח סוער בין השרים. כמה מהם התנגדו לצעד דרסטי של חובת בידוד כוללת. תיירים שאין להם כתובת קבועה יסורבו וייאלצו לשוב על עקבותיהם. נתניהו דחה את ההמלצה של משרד הבריאות להטיל סגר אווירי על ישראל.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי "אחרי יממה של דיונים מורכבים קיבלנו החלטה: כל מי שיגיע לישראל מחו"ל ייכנס לבידוד של 14 יום. זו החלטה קשה, אבל היא חיונית כדי לשמור על בריאות הציבור - ובריאות הציבור קודמת לפני הכול. ההחלטה הזאת תהיה בתוקף לשבועיים, במקביל אנחנו מקבלים החלטות כדי לשמור על כלכלת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים