שתף קטע נבחר

צילום: שאול גולן

הגבלות הקורונה: יבוטלו אירועים עם יותר מ-2,000 איש, הימנעו מביקורים בבתי חולים

משרד הבריאות מרחיב את ההגבלות בניסיון לבלום את המשך התפשטות נגיף הקורונה בישראל. יש להימנע מביקורים בבתי חולים ובמוסדות לקשישים. במקרה שבו יש צורך במלווה, יש להסתפק באדם אחד. במקביל, המשטרה תאכוף את הנחיות הבידוד: "מקבלים את המידע על החוזרים מחו"ל"

 

 

משרד הבריאות הרחיב הערב (יום ג') את ההגבלות בניסיון לבלום את התפשטות ההדבקה בנגיף הקורונה. בין היתר נקבע כי לא יתקיימו אירועים עם יותר מ-2,000 איש. מספר זה יתעדכן בהתאם להתפתחויות: "יש לשקול נחיצות אירועים", נמסר ממשרד הבריאות. כמו כן, יש להימנע מביקורים בבתי חולים ובמוסדות לקשישים. במקביל, הודיעה משטרת ישראל כי תאכוף את הנחיות הבידוד. מהמשטרה נמסר כי "בעקבות הוראת השעה שניתנה אמש, המורה לכל אזרח ששב מחו"ל להימצא בבידוד למשך 14 ימים מרגע הגיעו ארצה, משטרת ישראל תפעל לאכיפה מוגברת לוודא הימצאותם של השבים ארצה בבידוד כנדרש.

 

"החל מהערב, נתונים אודות השבים ארצה ימצאו במערכות המידע המשטרתיות על מנת לאפשר לשוטרים לאכוף ולוודא את הימצאותם בבידוד כמתחייב. בנוסף, משטרת ישראל ומשרד הבריאות הקימו צוותי משימה יעודיים, צוותים המורכבים משוטרים ופקחים של משרד הבריאות בכדי למנוע את הפרות הבידוד, במטרה למנוע את התפשטות הנגיף. שוטרים ופקחים של משרד הבריאות מוודאים שכלל האנשים הנמצאים בבידוד מקיימים את ההנחיות של משרד הבריאות. חשוב להדגיש שרובם המכריע של מחוייבי הבידוד נשמע להוראות ומגלה אחריות אזרחית". 

 

במשרד הבריאות הוסיפו לגבי ההנחיות לקשישים, כי "אם יש צורך במלווה לבית חולים או למוסד לקשישים, יש להסתפק במלווה אחד. אנשים עם סימפטומים אינם רשאים ללוות חולים או לבקר במוסדות לאוכלוסייה הקשישה. משרד הבריאות שב וממליץ לאוכלוסיית הקשישים ובפרט לקשישים עם מחלות רקע ולאנשים עם מערכת חיסון חלשה, לצמצם מגעים ככל הניתן תוך שמירה על שגרת החיים".

 

התפרצות הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet 

 

בצהריים הודיע משרד הבריאות על אבחון 8 ישראלים נוספים, ובמשרד הבריאות פרסמו מסלול חלקי של חלק מהנדבקים. לפי הודעת המשרד, אחד החולים הוא תושב הדרום שחזר לארץ ב-27 בפברואר מטיול משפחתי באזרבייג'ן, שם אובחנו עד כה תשעה מקרי קורונה בלבד.

 

 

 

 

 

מוקדם יותר הודיע משרד הבריאות על קבוצת תיירים מגרמניה שביקרה בשבוע שעבר בארץ ונדבקו בקורונה. בהודעה נכתב כי התיירים היו "במגע הדוק" עם כומר מבית ג'אלא שאירח אותם בבית וחלה בנגיף - ולאחר קבלת ההודעה על כך שהו בבידוד עד לשובם לגרמניה. מהחקירה האפידמיולוגית שנערכה לקבוצה עלה כי התיירים עזבו את ישראל אתמול בשתי טיסות של אל על: LY357 לפרנקפורט ו-LY353 למינכן.

 

 

 
 
קו 18 דן תל אביב (צילום: נדב אבס )
אוטובוס של "דן" בתל אביב(צילום: נדב אבס )

חיטוי תיאטרון הצפון בקריית חיים (צילום: תיאטרון הצפון)
חיטוי תיאטרון הצפון בקריית חיים(צילום: תיאטרון הצפון)

נתב
נתב"ג(צילום: רויטרס)

 

לנוכח החשש מהתפשטות נגיף הקורונה עודכנו הערב גם ההנחיות למסגרות בתי האבות והדיור המוגן ברחבי הארץ, והן החדשות כוללות מניעה של כניסת אורחים אליהם. לפי ההנחיות, מפגשים עם מבקרים יוכלו להתקיים מחוץ לשערי המסגרות, ובתנאי שהמבקר עצמו לא נמצא בבידוד ולא נחשף בעצמו לאנשים שנמצאים בבידוד.

 

"בשל רגישות האוכלוסייה המבוגרת ושמירה על בריאותם, ביקורי משפחות יוכלו להתקיים רק בחוץ. בנוסף, כלל המסגרות החוץ-ביתיות שבפיקוח המשרד הונחו להכין מתחמי בידוד בשטחי המסגרת המיועדים לדיירים חסרי עורף משפחתי", נמסר ממשרד העבודה והרווחה. כמו כן, "המחלקות לשירותים חברתיים ברשויות התבקשו להכין רשימה של מבודדים שפנו לקבל סיוע, והמשרד הקפיא קבלת מתנדבים מחו"ל למסגרות הרווחה".

 

 נתב
(צילום: יאיר שגיא)

 

 

תחנת הרכבת בנתב"ג תיסגר לנוחתים מחו"ל

מוקדם יותר היום הוחלט כי ממחר תיסגר תחנת הרכבת בנתב"ג לכל מי שנוחת בישראל. הנסיעה מתחנת נתב"ג תתאפשר רק לעובדי נמל התעופה וצוותי האוויר – שיזוהו באמצעות תג עובד. נוסעי טיסות הפנים יוכלו להשתמש בשירותי הרכבת עם הצגת כרטיס טיסה. החלטה זו התקבלה בעקבות ההנחיה שפורסמה אמש, שלפיה כל מי ששב לארץ מחוץ לגבולותיה - ייכנס לבידוד ביתי למשך שבועיים.

 

צוותי הביטחון של הרכבת יהיו אחראים על אכיפת הנהלים החדשים, שייכנסו לתוקף מחר. משרד התחבורה, הרשות הארצית לתחבורה ציבורית ורכבת ישראל קוראים לציבור להישמע להוראות הפקחים, וממי שנדרש להיות בבידוד - לא לבצע נסיעות בתחבורה הציבורית כדי לא לסכן את כלל הציבור.

 

כמו כן, ל-ynet נודע כי חברת התעופה הטורקית טורקיש איירליינס, שנחשבת לאחת מחברות התעופה הזרות הגדולות ביותר שפועלת בישראל, מתכוונת לצמצם בצורה דרמטית את פעילותה לנוכח הנחיות הבידוד החדשות לשבים מחו"ל.

 

כיום מפעילה חברת התעופה הטורקית מעל 50 טיסות שבועיות בקו תל אביב-איסטנבול - בין שש לתשע טיסות ביום. החל ממחר תרד החברה לארבע טיסות יומיות בלבד (28 בשבוע) והחל מה-13 בחודש, תפעיל החברה שתי טיסות יומיות בלבד, כלומר 14 טיסות בשבוע בלבד. חברת התעופה תמשיך את פעילותה בישראל אולם בצורה מצומצמת לנוכח הנסיבות.

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות המרכז הרפואי פדה פוריה
בית החולים פוריה בטבריה
צילום: דוברות המרכז הרפואי פדה פוריה
מומלצים