שתף קטע נבחר

נדבקי "ספינת הקורונה" החלימו - ושוחררו מבית החולים ביפן אחרי כחודש

עודד ורוחלה עופרים מגבעת השלושה היו הישראלים הראשונים שנדבקו בנגיף, לאחר ששהו על ספינת ה"דיימונד פרינסס". מאז הפינוי מהספינה היו מאושפזים השניים בית חולים צבאי ביפן, וכעת התקבלו בדיקות תקינות, והם ישובו לישראל

 

 

הישראלים הראשונים שנדבקו בקורונה בספינת ה"דיימונד פרינסס" החלימו, שוחררו מביה"ח בטוקיו ובקרוב ישובו הביתה. עודד ורוחלה עופרים מגבעת השלושה, היו מבין 15 הישראלים הנצורים בספינה ביפן והם הישראלים הראשונים שנדבקו בקורונה, כשהחלה ההתפרצות בספינה.

 

התפרצות הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

 

עודד ורוחלה עופרים הישראלים שנדבקו בקורונה על ספינת ה
עודד עופרים עם הצוות הרפואי

 

בני הזוג עופרים הורדו מהספינה לפני יותר מחודש, והועברו לבית חולים צבאי המרוחק שעת וחצי נסיעה מטוקיו. במשך שהותם בבית החולים נבדקו מספר פעמים בכדי לגלות האם הם עדיין נושאים את הנגיף. רוחלה עופרים נמצאה שלילית ונקייה מהנגיף לפני כשבועיים, אך החליטה להישאר בבית החולים בטוקיו יחד עם בעלה עודד עד אשר בדיקותיו ימצאו שליליות גם הן.

 

הבוקר, אחרי כמעט חודש אשפוז, הבדיקות של השניים הגיעו שליליות והם נמצאו נקיים מהנגיף. השניים שוחררו מבית החולים, נפרדו מהצוות הרפואי שליווה אותם, וכעת הם נמצאים במלון בטוקיו. ביומיים הקרובים הם צפויים להגיע חזרה לביתם בישראל. במשרד הבריאות טרם התקבלה החלטה אם לדרוש מהזוג עופרים לשהות בבידוד לשבועיים נוספים.


עודד ורוחלה עופרים הישראלים שנדבקו בקורונה על ספינת ה
רוחלה עופרים עם הצוות הרפואי

 

הזוג סיפר כי אחרי מסע ארוך בחודש האחרון והאי וודאות בכל נושא הקורונה לאורך הדרך, הם מרגישים תחושה של שחרור מהכלא. "אנו שמחים להשתחרר סוף סוף בחזרה הביתה", אמרו. המשפחה נמצאת בקשר עם משרד הבריאות ויפעלו בהתאם לדרישות המשרד בנוגע לחזרתם. אליהו אליוביץ, דובר המשפחות שהיו על הספינה, הוסיף כי המשפחה תפעל בהתאם לדרישות, ואם יהיה צורך תשהה בבידוד לשבועיים נוספים, שכן היא רואה לנגד עינה את טובת האזרחים.

 

בשבוע שעבר תשעה מנוסעי ספינת התענוגות "דיימונד פרינסס" שאושפזו בבידוד בבית החולים שיבא בתל השומר שוחררו. הם נבדקו כמה פעמים ונמצאו שליליים להימצאות נגיף הקורונה.

 

"אנחנו שמחים שהצלחנו לעמוד במשימה ובדרישות המחמירות של משרד הבריאות", אמרה ניקול בן דוד בצאתה מהבידוד. היא הוסיפה כי בידוד נוסף אחרי שכבר שהתה בבידוד בספינה היה קשה, אבל "בירכנו על כך כל העת בגלל שהיה חשוב לנו לצאת נקיים ובטוחים ועל כך אנחנו מודים למשרד הבריאות ולמרכז הרפואי שיבא על הסיוע". היא הוסיפה כי "בספינה עבדנו יותר בלהרגיע את ההיסטריה של המשפחות ושל התקשורת. אתם הייתם יותר בהיסטריה מאיתנו". 

 

 

בשיבא עדיין מאושפזת בבידוד נפרד שלווה דהאן, אשתו של שמעון דהאן שהייתה על הספינה. שלווה תשוחרר רק לאחר שבדיקותיה יצאו שליליות, והיא תוכל לשוב לביתה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים