שתף קטע נבחר

צילום: EPA

המשטרה תאכוף הנחיות הבידוד: "מקבלים מידע על החוזרים מחו"ל"

מהערב יימצאו נתונים על אודות השבים ארצה במערכות המידע המשטרתיות: "משמעת אזרחית מצילה חיים"

 

נתב
נתב"ג, היום(צילום: AP)

 

הנחיות משרד הבריאות מתרחבות - וגם משטרת ישראל נכנסת לתמונה: מהערב (יום ג') ייכנס למאגר המידע המשטרתי המידע על החוזרים מחו"ל והמשטרה תוכל לאכוף את הבידוד הביתי, "בעקבות הוראת השעה שניתנה אמש, המורה לכל אזרח ששב מחו"ל להימצא בבידוד למשך 14 ימים מרגע הגיעו ארצה, משטרת ישראל תפעל לאכיפה מוגברת לוודא הימצאותם של השבים ארצה בבידוד כנדרש". משמעות ההודעה היא שכל שוטר ברחבי הארץ יקבל את המידע הרלוונטי שיועבר ממסופי הכניסה לישראל למחשבי המשטרה.

 

התפרצות הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

 

ממלא מקום המפכ"ל, ניצב מוטי כהן, אמר כי "מדובר בציבור נורמטיבי שנדרש להיכנס לבידוד ועד כה ניכר כי הוא קשוב להנחיות משרד הבריאות ומגלה אחריות". עוד הוסיף והדגיש כי "משמעת אזרחית מצילה חיים".

 

 
 
 
 

 

בהודעת המשטרה נאמר כי "החל מהערב, נתונים על אודות השבים ארצה יימצאו במערכות המידע המשטרתיות על מנת לאפשר לשוטרים לאכוף ולוודא את הימצאותם בבידוד כמתחייב. בנוסף, משטרת ישראל ומשרד הבריאות הקימו צוותי משימה יעודיים, צוותים המורכבים משוטרים ופקחים של משרד הבריאות בכדי למנוע את הפרות הבידוד ובמטרה למנוע את התפשטות הנגיף".

 

תחנת רכבת נתב
תחנת הרכבת בנתב"ג תיסגר לחוזרים ארצה(צילום: עמית הובר)

נתב
(צילום: EPA)

 

במשטרה מסרו עוד כי "שוטרים ופקחים של משרד הבריאות מוודאים שכלל האנשים הנמצאים בבידוד מקיימים את ההנחיות של משרד הבריאות. חשוב להדגיש שרובם המכריע של מחוייבי הבידוד נשמע להוראות ומגלה אחריות אזרחית.  אנו פונים לציבור האזרחים ומבקשים להישמע להנחיות והוראות משרד הבריאות בנושא, שכן התעלמות מהן משבשים את המאמץ הלאומי במאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל. אנו קוראים לכלל הציבור לנהוג באיפוק ובאחריות".

 

ההגבלות מתרחבות: יבוטלו אירועים עם יותר מ-2,000 איש, הימנעו מביקורים בבתי חולים

כאמור, משרד הבריאות הרחיב הערב את ההגבלות בניסיון לבלום את התפשטות ההדבקה בנגיף הקורונה. בין היתר נקבע כי לא יתקיימו אירועים עם יותר מ-2,000 איש. מספר זה יתעדכן בהתאם להתפתחויות: "יש לשקול נחיצות אירועים", נמסר ממשרד הבריאות.

 

במשרד הבריאות הוסיפו לגבי ההנחיות לקשישים, כי "אם יש צורך במלווה לבית חולים או למוסד לקשישים, יש להסתפק במלווה אחד. אנשים עם סימפטומים אינם רשאים ללוות חולים או לבקר במוסדות לאוכלוסייה הקשישה. משרד הבריאות שב וממליץ לאוכלוסיית הקשישים ובפרט לקשישים עם מחלות רקע ולאנשים עם מערכת חיסון חלשה, לצמצם מגעים ככל הניתן תוך שמירה על שגרת החיים".

 

מוקדם יותר היום הוחלט כי ממחר תיסגר תחנת הרכבת בנתב"ג לכל מי שנוחת בישראל. הנסיעה מתחנת נתב"ג תתאפשר רק לעובדי נמל התעופה וצוותי האוויר – שיזוהו באמצעות תג עובד. נוסעי טיסות הפנים יוכלו להשתמש בשירותי הרכבת עם הצגת כרטיס טיסה. החלטה זו התקבלה בעקבות ההנחיה שפורסמה אמש, שלפיה כל מי ששב לארץ מחוץ לגבולותיה - ייכנס לבידוד ביתי למשך שבועיים.

 

צוותי הביטחון של הרכבת יהיו אחראים על אכיפת הנהלים החדשים, שייכנסו לתוקף מחר. משרד התחבורה, הרשות הארצית לתחבורה ציבורית ורכבת ישראל קוראים לציבור להישמע להוראות הפקחים, וממי שנדרש להיות בבידוד - לא לבצע נסיעות בתחבורה הציבורית כדי לא לסכן את כלל הציבור.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים