שתף קטע נבחר

צילום: EPA

עובד נתב"ג נדבק "ממקור לא ידוע", 3 מאושפזים בבית

עלה ל-76 מספר חולי הקורונה בארץ. אחד מהם: ראש ישיבת "מקור חיים", הרב דוב זינגר. לא ידוע ממי נדבק עובד רשות שדות התעופה. הוא חלה בדלקת ריאות, שוחרר מאיכילוב - ונבדק רק בעקבות התעקשות של רופאה מתמחה. לראשונה: 3 חולי קורונה מאושפזים בביתם ולא בבתי החולים

 

 

 

ראש ישיבה תיכונית בגוש עציון נדבק בקורונה, וחולה שני בארץ שמקור הדבקתו אינו ידוע: משרד הבריאות עדכן הבוקר (יום ד') כי מספר חולי הקורונה בארץ עלה ל-76. אחד החולים הוא הרב דוב זינגר, ראש הישיבה התיכונית "מקור חיים" בגוש עציון. הרב, שחזר מארצות הברית, לא הגיע לישיבה מאז הגעתו לארץ. הוא מסר שהוא חש בטוב. הרב קיים פגישות עם צוות מצומצם של גורמים בישיבה, והם ייכנסו לבידוד. לפחות כרגע לא נראה שכל תלמידי הישיבה ייכנסו לבידוד ביתי.

 

עדכונים אחרונים

בישראל: בין הנדבקים החדשים - ילד בן 9 מאזור

בארה"ב: יותר מאלף נדבקים, בית כנסת במוקד ההתפרצות בניו יורק

בבריטניה: שרה נדבקה בקורונה , נפגשה עם מאות בפרלמנט

אישור ליריבת מכבי ת"א, לא לרופאים : "כאוס בקבלת החלטות"

 

מקור הדבקתו של "חולה מספר 71", אחראי מערכות אחזקה וכיבוי ברשות שדות התעופה בנתב"ג, אינו ידוע. זהו החולה השני בארץ שנדבק בנגיף אף שלא שהה בחו"ל בתקופה האחרונה ולא נדבק מחולה מאומת. לפי ההודעה, החולה - גבר בשנות השישים לחייו ממרכז הארץ - מאושפז בבידוד. החולה הראשון שמקור הדבקתו אינו ידוע הוא עובד מד"א, שגם אשתו ושני ילדיו נדבקו.

 

דב זינגר (מתוך אתר הישיבה )
הרב דב זינגר(מתוך אתר הישיבה )

נתב
נתב"ג, היום(צילום: מוטי קמחי )

נתב
נתב"ג(צילום: מוטי קמחי )

חולה מספר 71 הגיע ביום ראשון לבית החולים איכילוב עם חשד לדלקת ריאות, הוא אושפז במחלקה פנימית ואחרי כמה שעות כשמצבו השתפר הוא שוחרר לביתו. אתמול הוא שב לאיכילוב בטענה שעדיין אינו חש בטוב. מכיוון שלא עמד בהגדרות משרד הבריאות לביצוע בדיקה לאיתור הנגיף לא ערכו לו את הבדיקה. רק אחרי שרופאה מתמחה התעקשה שהוא יעבור את הבדיקה, אכן נמצא שהוא חולה קורונה והוא כעת מאושפז במחלקת טיפול נמרץ באיכילוב, ומצבו טוב. כתוצאה מכל כ-10 אנשי צוות  - אחיות, רופאים וכוח עזר, נדרשו להיכנס לבידוד בית.

 

גורם בבית החולים איכילוב התייחס לכך שהחולה הוא עובד רשות התעופה ואמר: "אני לא מבין איך עובדים שנמצאים במגע עם אנשים ששבים מחו"ל לא נכללים בקריטריונים של מי שצריך לעבור בדיקות קורונה".

 

 

מדוברות רשות שדות התעופה נמסר לגבי חולה מספר 71: "מדובר בעובד שלא היה במתקני רש"ת בעשרת הימים האחרונים, ולאור העובדה שקיים רישום מדויק של הפגישות הן הועברו למשרד הבריאות אשר מקיים את החקירה האפדימיולוגית הקשורה לעובד. עובדים אשר באו במגע ישיר איתו לפני עשרה ימים נשלחו לביתם לבידוד ודווחו כנדרש".

  

מתוך 76 חולי הקורונה, 63 מאושפזים כעת בבתי החולים. מצב נהג אוטובוס התיירים ממזרח ירושלים, שהסיע את קבוצת הצליינים מיוון שנדבקה בקורונה, עדיין מוגדר קשה. הוא מאושפז בבית החולים פדה פוריה בטבריה, שם עדכנו הבוקר כי אין שינוי במצבו, והוא עדיין מורדם ומונשם. מצבם של שישה חולים אחרים מוגדר בינוני. שלושה מתוך 76 החולים החלימו ושוחררו.

 

לראשונה, שלושה חולים מאושפזים כעת בבית ולא בבתי החולים, שניים מהם מבוטחים בקופת חולים "מכבי", שמסרו כי "במהלך הלילה הועברו לטיפול מכבי, שני חולי קורונה מאובחנים מאזור הדרום. מצבם טוב. אנחנו נערכים לקליטה של חולים נוספים בכל רחבי הארץ".

 

 

הבוקר פורסם המסלול שעבר חולה נוסף, "מספר 72". החולה, בן 34 מתל אביב, נסע לחופשת סקי מאורגנת באוסטריה בחברת "סקי דיל" בין 27 בפברואר ל-5 במרץ. הוא נכנס לבידוד מתאריך חזרתו ארצה ומאז לא היו לו מגעים נוספים. הוא המריא מנתב"ג בטיסת אל על LY347 לציריך ב-7:30 בבוקר ב-27 בפברואר, ושב ב-5 במרץ בטיסה שהמריאה מציריך ב-12:40.

   

אמש הרחיב משרד הבריאות את ההגבלות בניסיון לבלום את התפשטות ההדבקה בקורונה. בין היתר נקבע כי לא יתקיימו אירועים עם יותר מ-2,000 איש. מספר זה יתעדכן בהתאם להתפתחויות: "יש לשקול נחיצות אירועים", נמסר ממשרד הבריאות. כמו כן, יש להימנע מביקורים בבתי חולים ובמוסדות לקשישים.

 

במשרד הבריאות הוסיפו לגבי ההנחיות לקשישים, כי "אם יש צורך במלווה לבית חולים או למוסד לקשישים, יש להסתפק במלווה אחד. אנשים עם סימפטומים אינם רשאים ללוות חולים או לבקר במוסדות לאוכלוסייה הקשישה. משרד הבריאות שב וממליץ לאוכלוסיית הקשישים ובפרט לקשישים עם מחלות רקע ולאנשים עם מערכת חיסון חלשה, לצמצם מגעים ככל הניתן תוך שמירה על שגרת החיים".

 

במקביל, הודיעה המשטרה כי היא תאכוף את הנחיות הבידוד: "בעקבות הוראת השעה שניתנה, המורה לכל אזרח ששב מחו"ל להימצא בבידוד למשך 14 ימים מרגע הגיעו ארצה, משטרת ישראל תפעל לאכיפה מוגברת לוודא הימצאותם של השבים ארצה בבידוד כנדרש". משמעות ההודעה היא שכל שוטר ברחבי הארץ יקבל את המידע הרלוונטי שיועבר ממסופי הכניסה לישראל למחשבי המשטרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
נתב"ג, היום
צילום: מוטי קמחי
מומלצים