שתף קטע נבחר

צילום: EPA

מספר הנדבקים בקורונה בישראל הגיע ל-75, בהם ילד בן תשע

מספר הנדבקים בקורונה בישראל עלה ב-25 ביממה. החולים האחרונים: ילד מכיתה ג' באזור, תושב גוש עציון שנדבק בארה"ב וחזר מניו יורק ובן 68 מהצפון שביקר במסעדות רבות ובשלוחת שגרירות ארה"ב בתל אביב. כמה מהחולים חזרו מהקלאסיקו במדריד. כל הפרטים

 

 
מספר חולי הקורונה בישראל ממשיך לעלות ואמש (יום ג') הוא הגיע ל-75. בין הנדבקים החדשים - 25 ביממה האחרונה - ילד בן תשע מאזור שחזר ממדריד, איש קבע בצה"ל, תושב גוש עציון ששב מניו יורק וגם בן 68 מהצפון שחזר מחופשה בטנריף ובילה בארץ במספר רב של מסעדות. האחרון אף שהה בשלוחת שגרירות ארצות הברית בתל אביב.
 
התפרצות הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

מחלקה ייעודית לחולי קורונה נפתחה בבי
מחלקה ייעודית לחולי קורונה בבי"ח השרון(צילום: רמי זרנגר)

נתב
נתב"ג(צילום: EPA)

חולה מספר 59 הוא גבר בן 60 מאזור הדרום שחזר לארץ מספרד לאחר שנסע לקלאסיקו במדריד. הוא שב לארץ בטיסת ארקיע שנחתה ב-2.3 ב-23:30. הוא שב לאחר חצות מנתב"ג לביתו בבאר שבע וישב עם משפחתו בקרון ריק, כך לפי משרד הבריאות. מכרים שפגש במקום העבודה קיבלו הודעה אישית. האיש שוהה בבידוד ביתי בימים האחרונים.

 

חולה מספר 60 הוא גבר בן 29 תושב ירושלים שאובחן אתמול כחיובי לנגיף. הוא הגיע בטיסה מצ'כיה וקודם לכן היה בגרמניה. הוא נחת ב-9.3 לפנות בוקר בטיסת ישראייר מפראג לישראל בטיסה שמספרה 6H 7762 . 

 

חולה מספר 61 הוא גבר בשנות ה-60 לחייו ממרכז הארץ. הוא חזר מטיול מאורגן מטנריף ב-4 במרץ בטיסת סוויס 256LX שנחתה ב-3:30 לפנות בוקר. אל טנריף הוא הגיע מציריך בטיסה של חברת "אדלווייס אייר" שמספרה WK214. מטנריף אל ציריך הוא הגיע בטיסה מספר WK215.

 

 

 

חולה מספר 62 הוא גבר מצפון הארץ בן 68 שחזר מטנריף בטיסת אל על LY396 ממדריד לתל אביב ב-1.3 ב-12:30.  במהלך טיולו בטנריף הוא שהה במלון H10 פלאיה. במדריד הוא שהה במלון "קלמנט" שליד נמל התעופה ועם שובו לישראל הוא נסע ברכבו הפרטי ליישוב מגוריו שבצפון. למחרת, ב-2.3, הוא שהה במרכול "קינג סטור" בכרמיאל בין 10:00 ל-12:00 ולאחר מכן הגיע לקלפי ביישוב יובלים, למשך כחצי שעה. ב-13:45 הוא סעד במסעדת "ויווינו" שבכרמיאל. ב-3.3, בין 11:30 ל-12:00, שהה בחדר הטיפולים שליד חדר הכושר במתקן המועדון הכפרי "משגב. בין 14:30 ל-14:45 הגיע לפיצריית "הפיצה המטיילת" ביישוב רקפת ובערב - בין 20:00 ל-22:00 - היה בפאב "דיוק" שבשדרות מוריה בחיפה.

 

יום למחרת, ב-4.3, שהה החולה במסעדת "תבל" שבמועדון "משגב" בין 13:30 ל-14:20 ולאחר מכן, בין 15:30 ל-16:00 בסניף מקדונלד'ס שבמדרחוב בכרמיאל. יממה לאחר מכן, ב-5.3, הגיע ללשלוחת השגרירות האמריקנית ברחוב הירקון שבתל אביב. הוא שהה שם כשעתיים - בין 10:30 ל-12:30. אחרי כשעה הגיע לחנות היקרות "פרי וירק" שבכביש הראשי בטמרה ובין 14:30 ל-14:45 שהה בפיצריית "הפיצה המטיילת" שברקפת.

 

חולה מספר 63 הוא גבר בשנות ה-40 לחייו, ממרכז הארץ, שחזר מאוסטריה בתאריך 6.3. נדבק ממגע של חולה מאומת.

 

חולה מספר 64 הוא איש קבע בצה"ל בן 23 ממרכז הארץ, חזר ממדריד בב-9.3 נכנס לבידוד באותו יום ומאז לא היו לו מגעים נוספים. מצה"ל נמסר כי מדובר בחולה המאומת השני בצבא: "מבדיקה ראשונית עולה כי הוא שהה בבידוד מנחיתתו ועד לאימות הבדיקה". עוד נמסר מצה"ל כי "חיל הרפואה, בשיתוף משרד הבריאות, מקיים חקירה אפידמיולוגית מקיפה לאיתור המגעים וממצאיה יפורסמו".

 

חולה מספר 65 הוא גבר בשנות ה-30 לחייו, ממרכז הארץ. חזר מז'נבה דרך איסטנבול ב-7.3. 

 

חולה מספר 66 הוא ילד בן 9 מאזור שחזר ממדריד בטיסה UX1301 של "אייר אירופה". הילד לומד בכיתה ג' בבית הספר "יוספטל" באזור, ושם ממתינים להנחיות משרד הבריאות בנוגע לבידוד אפשרי של תלמידים.

 

חולה מספר 67 הוא גבר בשנות ה-60 לחייו מגוש עציון, שהיה במגע עם חולה מאומת בארצות הברית. הוא חזר לישראל ב-2.3. בטיסת אל על מספר LY2 מניו יורק לתל אביב שיצאה ב-17:30 ונחתה ב -2.3 ב-10:00.

 

חולים מספר 68 ו-69 מדרום הארץ. שבו מצרפת ב-8.3.

 

חולה מספר 70 הוא גבר בשנות ה-40 לחייו מבקעת הירדן. הוא הגיע מאוסטריה דרך גרמניה ב-7.3.

 

 

יש לציין כי בהודעות רבות של משרד הבריאות לגבי מסלולי הנדבקים נפלו טעויות בימים האחרונים - במספרי הטיסות של הנדבקים, מקומות המגורים ופרטים נוספים.

 

 
חיטוי תיאטרון הצפון בקריית חיים (צילום: תיאטרון הצפון)
חיטוי תיאטרון הצפון בקריית חיים(צילום: תיאטרון הצפון)

קו 18 דן תל אביב (צילום: נדב אבס )
הפרדה באוטובוסים בתל אביב(צילום: נדב אבס )
 

הורחבו ההגבלות, המשטרה תאכוף בידוד ביתי

משרד הבריאות הרחיב הערב את ההגבלות בניסיון לבלום את התפשטות ההדבקה בקורונה. בין היתר נקבע כי לא יתקיימו אירועים עם יותר מ-2,000 איש. מספר זה יתעדכן בהתאם להתפתחויות: "יש לשקול נחיצות אירועים", נמסר ממשרד הבריאות. כמו כן, יש להימנע מביקורים בבתי חולים ובמוסדות לקשישים.

 

במשרד הבריאות הוסיפו לגבי ההנחיות לקשישים, כי "אם יש צורך במלווה לבית חולים או למוסד לקשישים, יש להסתפק במלווה אחד. אנשים עם סימפטומים אינם רשאים ללוות חולים או לבקר במוסדות לאוכלוסייה הקשישה. משרד הבריאות שב וממליץ לאוכלוסיית הקשישים ובפרט לקשישים עם מחלות רקע ולאנשים עם מערכת חיסון חלשה, לצמצם מגעים ככל הניתן תוך שמירה על שגרת החיים".

 

במקביל, הודיעה משטרת ישראל כי היא תאכוף את הנחיות הבידוד. החל מאמש נכנס למאגר המידע המשטרתי כל המידע על החוזרים מחו"ל והמשטרה תוכל לאכוף את הבידוד הביתי, "בעקבות הוראת השעה שניתנה אמש, המורה לכל אזרח ששב מחו"ל להימצא בבידוד למשך 14 ימים מרגע הגיעו ארצה, משטרת ישראל תפעל לאכיפה מוגברת לוודא הימצאותם של השבים ארצה בבידוד כנדרש". משמעות ההודעה היא שכל שוטר ברחבי הארץ יקבל את המידע הרלוונטי שיועבר ממסופי הכניסה לישראל למחשבי המשטרה.

 

ממלא מקום המפכ"ל, ניצב מוטי כהן, אמר כי "מדובר בציבור נורמטיבי שנדרש להיכנס לבידוד ועד כה ניכר כי הוא קשוב להנחיות משרד הבריאות ומגלה אחריות". עוד הוסיף והדגיש כי "משמעת אזרחית מצילה חיים".


פורסם לראשונה 10/03/2020 21:08

 

יואב זיתון השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רמי זרנגר
מחלקת הבידוד בבית חולים לב השרון
צילום: רמי זרנגר
מומלצים