שתף קטע נבחר

צילום: EPA

ראש ישיבה ובן 9 חלו בקורונה, מאות תלמידים לבידוד

הרב דוב זינגר, ראש ישיבת "מקור חיים", אובחן כחולה עם שובו מארה"ב. מצבו טוב. לאחר שבן 9 מאזור חלה בקורונה: 465 תלמידים ו-26 עובדי הוראה מבית ספרו ייכנסו לבידוד ביתי. אמו: "למד"א לקח יומיים להגיע, משרד הבריאות מתקשר כל שעה ולא יודע איך לטפל בזה"

 

 

ראש ישיבה וילד בן 9 חלו בקורונה, מאות תלמידים ייכנסו לבידוד ביתי: הבוקר (יום ד') נודע כי החולה ה-67 שנדבק בנגיף הוא הרב דוב זינגר, דמות מוכרת בציונות הדתית וראש ישיבת "מקור חיים" שבכפר עציון. הישיבה תישאר סגורה עד ליום ראשון.

 

הרב שב מארצות הברית ב-2.3, אך הקפיד שלא לפקוד את הישיבה מאז. אתמול נמסר כי ילד בן 9 מאזור חלה בקורונה. בעקבות זאת 465 תלמידים ו-26 עובדי הוראה מבית ספרו יוספטל ייכנסו לבידוד. הילד היה בבית הספר יומיים לפני שנכנס לבידוד בעקבות שובו ממדריד.

 

דב זינגר (מתוך אתר הישיבה )
דמות מוכרת בציונות הדתית. הרב דוב זינגר(מתוך אתר הישיבה )
 

אמו של הילד מאזור סיפרה כי "הילד מרגיש מצוין. הוא חזר מספרד ב-2 במרץ ובשבת בלילה גילה תסמינים. התקשרנו למד"א, ושלחו לנו ביום שני בדיקה. הוא היה בבידוד מיום רביעי, מהרגע שנתנו הנחיה. למד"א לקח יומיים להגיע, משיקולים שלהם. הילד כרגע בבית בגלל שזה מקרה ראשון של ילד בגיל הזה. משרד הבריאות מתקשר אלינו כל שעה והם לא יודעים איך לטפל בזה. החום שלו היה 38.3, והוא העלה חום רק פעם אחת. אני מרגישה בסדר גמור, אבל גם אנחנו כרגע עוד לא יודעים איך להתנהל".

 

הרב זינגר, שמתגורר בתקוע, נמצא בביתו ולא אושפז. מצבו טוב. אתמול שהה הרב בהלוויה באלון מורה של אחד מתלמידיו, ו-12 בני אדם שנכחו לידו הוכנסו לבידוד.

 

גורמים בישיבת "מקור חיים" הגיבו בתדהמה להודעה בעניינו של הרב זינגר: "מאז קבלת ההודעה אנחנו פשוט בהלם. מנסים להבין מי בא עם הרב במגע ומה המשמעות כלפי התלמידים. הם צפויים לחזור ללימודים בתחילת השבוע הבא, אבל כרגע לא ברור מה יקרה. אנחנו  מאחלים לרב החלמה מהירה".

 

בהודעת שפרסמה הישיבה הבוקר נכתב: "התבשרנו אמש כי הרב דוב נושא את נגיף הקורונה. הרב כמעט ולא היה בישיבה מאז חזרתו ארצה. צוות מצומצם מעובדי הישיבה קיים איתו פגישות ביום חמישי ועל כן צוות זה נכנס לבידוד וקיבל הנחיות ראשניות. בשלב זה לא יתקיימו לימודים או סיורים עד יום ראשון הקרוב. לגבי שאר תלמידי ומורי הישיבה, אנו מחכים להוראות משרד הבריאות על מנת להבין בדיוק מי חייב בבידוד".

 

 

ראש מועצת אפרת, עודד רביבי, התייחס לנושא בהודעה שפרסם בפייסבוק: "הרב ביקש למסור שהוא חש בטוב. נמצא בביתו ופועל על פי הנחיות משרד הבריאות. בשלב זה ונוכח מצבו הרפואי הוא לא מועבר לאישפוז. כל מי שמכיר את הרב דוב יודע שמדובר במחנך אחראי ובמנהיג גדול. לא מפתיע אותי שהוא הסכים כל כך מהר לחשוף את זהותו, והכול במטרה לייצר מעט יציבות ובריאות במציאות המטורפת שבה אנו מצויים".

 

משרד הבריאות עדכן הבוקר כי מספר חולי הקורונה בארץ עלה ל-76. מתוך 76 חולי הקורונה, 63 מאושפזים כעת בבתי החולים. מצב נהג אוטובוס התיירים ממזרח ירושלים, שהסיע את קבוצת הצליינים מיוון שנדבקה בקורונה, עדיין מוגדר קשה. הוא מאושפז בבית החולים פדה פוריה בטבריה, שם עדכנו הבוקר כי אין שינוי במצבו, והוא עדיין מורדם ומונשם. מצבם של שישה חולים אחרים מוגדר בינוני. שלושה מתוך 76 החולים החלימו ושוחררו.

 

לראשונה, שלושה חולים מאושפזים כעת בבית ולא בבתי החולים, שניים מהם מבוטחים בקופת חולים "מכבי", שמסרו כי "במהלך הלילה הועברו לטיפול מכבי, שני חולי קורונה מאובחנים מאזור הדרום. מצבם טוב. אנחנו נערכים לקליטה של חולים נוספים בכל רחבי הארץ".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך אתר הישיבה
דוב זינגר
מתוך אתר הישיבה
מומלצים