שתף קטע נבחר

תוכניות החתונה שונו בגלל הקורונה: "נתחיל חיים עם חובות"

האיסור על התקהלויות של יותר מ-100 איש פוגע בזוגות שאמורים להינשא בשבועות הקרובים. "כשהודיעו על ההנחיה החדשה פרצתי בבכי", סיפרה אפרת מירוחם. סטס מראשון לציון: "זה תרחיש שאף אחד לא דמיין. לא יודע אם נוכל לקבל את הכסף בחזרה"

סטס מיטניק ואבישי אילני ()
"זה תרחיש שאף אחד לא דמיין". ההזמנה לחתונה של סטס מיטניק ואבישי אילני

ההנחיה החדשה של משרד הבריאות, ולפיה ייאסרו התקהלויות ציבוריות של יותר מ-100 בני אדם, היכתה בהלם כלות וחתנים שעתידים להתחתן בימים הקרובים - וכעת נאלצים לבטל, לדחות או לצמצם את האירוע שאותו תכננו זמן רב. "זה לא הולך לקרות, ממש כמו בסיוטים", אמרה צעירה שאמורה להתחתן בעוד כשבוע.

 

אפרת רפאלוב בת ה-28 מירוחם היא אחת מהכלות שנפגעו בעקבות ההנחיה החדשה על רקע התפשטות נגיף הקורונה. "החתונה אמורה להתקיים בעוד קצת יותר משבוע עם כ-300 מוזמנים", סיפרה. "בשבוע שעבר המשפחות שלנו שאלו מה עושים עם האירוע ודיברו על לדחות או אפילו לבטל את האירוע, אבל חשבנו שזו סתם פאניקה".

 

היא הוסיפה: "תכננתי את היום הזה הרבה זמן, וכשהודיעו על ההנחיה החדשה פרצתי בבכי. זה כנראה לא הולך לקרות, ממש סיוט. כלות חולמות לפעמים בלילה על כך שדברים משתבשים, אבל דבר כזה לא חשבתי שיקרה. בהלכה אסור לדחות חתונות, אז כנראה שנעשה אירוע מצומצם בבית כנסת ונחגוג בהזדמנות אחרת את החתונה, אבל זה כבר לא יהיה אותו הדבר".

אפרת רפאלוב ()
"ממש כמו בסיוטים". אפרת רפאלוב וארוסה

אפרת רפאלוב טבעות ()
יהיה אירוע מצומצם בבית הכנסת. הטבעות של רפאלוב ובן זוגה

רפאלוב מודאגת גם מהעניין הכספי: "שילמנו מקדמות לספקים, ואני לא יודעת מה הולך לקרות. אם מבטלים את שמלת הכלה, עדיין צריך לשלם 50 אחוז, וכך גם לצלם הווידאו. עם האולם אפילו לא דיברנו ולא יודעים מה הם יחליטו. אני לא חושבת שיחזירו לנו מקדמות. זה להתחיל את החיים עם חובות, אבל אנחנו מנסים להישאר רגועים ולהגיד שהכל לטובה".

 

כלה נוספת שעתידה להתחתן בעוד פחות משבוע היא שרית שפירא, בת 22 מירושלים. "חיכינו עד להנחיה הסופית והיה מתח, לא חלמתי שזה מה שיהיה", סיפרה. "נפל עלינו כמו פצצה. זה מצחיק כי אני מתחתנת באזור הדרום, והתפללתי שלא יהיה ירי רקטות בחתונה, אבל אז נפל משהו אחר. לאלוהים יש תוכניות אחרות. אני מאוד מתבאסת. פתאום הכל השתבש".

 

על הדילמה איך לנהוג אמרה שפירא כי "אנחנו מתלבטים אם לעשות רק חופה ביום שני ואת המסיבה אחר כך, או לדחות הכל. הארוס שלי כן רוצה חופה ביום שני, אבל אני לא. מבחינה הלכתית אישרו לנו לדחות את החופה. עם הספקים עדיין לא בדקנו. מבחינת האולם יש עניין שנקרא 'כוח עליון' והוא תקף, אבל יש מצב שנפסיד הרבה כסף. לא חלמתי שככה תיראה החתונה שלי. זה מבאס מאוד, מקווה שיהיה בסדר".

סטס מיטניק ואבישי אילני ()
סטס מיטניק ואבישי אילני

  ()
 

אדם נוסף שאמור להתחתן בשבוע הבא הוא סטס מיטניק, בן 31 מראשון לציון. "החתונה אמורה להיות בעוד שבוע בדיוק באולמי דוריה עם 250 מוזמנים. בדיוק במקרה היינו אצל הרב שאמור לחתן אותנו, ולקראת סוף הפגישה קיבלנו הודעות מחברים על ההחלטה החדשה. זה מבאס מאוד. מאחד עד מאה? מיליון".

 

לדבריו, "חיכינו לחתונה שנה שלמה מאז ההצעה, תכננו את החתונה הרבה זמן. הכל היה סגור, זה תרחיש שאף אחד לא דמיין. סוג של סיוט, ומנסים להתמודד עם זה. נישן על זה לילה ונראה מה אנחנו עושים".

 

הוא הוסיף: "האולם לא יודע לתת תשובות כי זה תרחיש שאף אחד לא חלם עליו. בבוקר נתקשר לספקים ונבדוק, כי שילמנו הרבה מקדמות, ואני לא יודע אם נוכל לקבל את הכסף בחזרה. לא ככה רצינו להתחתן, אבל אנחנו מנסים לשמור על אופטימיות".

 

אבישי אילני, ארוסתו של מיטניק, הוסיפה כי "זה בעיקר מבלבל ואנחנו לא יודעים מה לעשות - לקיים את החתונה, לדחות או לבטל - למרות שלא נהוג לבטל תאריך שכבר קיים. ידעתי שהאירוע יהיה מצומצם בעקבות הקורונה, אבל לא חשבתי שעד כדי כך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חתונה בשבוע הבא. לדחות או לבטל?
מומלצים