שתף קטע נבחר

צילום: EPA

קורונה בכפר יונה: השכבות נשלחו לבידוד, כמעט כל התלמידים לא הגיעו

יום לאחר שמשרד הבריאות הנחה לשלוח לבידוד את תלמידי שכבת ד' בבית הספר "דרך" ואת תלמידי שכבת ו' בבית הספר "הדר" עקב הידבקות שני ילדים בנגיף - גם רוב התלמידים האחרים לא הגיעו. בינתיים נסגר אחד מבתי הספר למשך שבועיים

  

בהלת קורונה בכפר יונה: בשני בתי הספר היסודיים בעיר בשרון, שבהם לומדים שני ילדים מאובחנים עם נגיף קורונה, פקדו הבוקר (יום ה') תלמידים בודדים את ספסל הלימודים. לפי ההנחיות, רק תלמידי השכבות שבהם לומדים שני הילדים אמורים לשהות בבידוד, אולם הורים רבים בחרו להימנע משליחת ילדיהם לשני בתי הספר. בינתיים, הורים רבים הביעו חשש מפני התפשטות הווירוס. אחד מהם אמר: "מפחדים לשלוח את הילדים". אחרת הוסיפה כי שלחה את בנה לבית הספר "כי לא מצאתי לו סידור אחר". בינתיים, בעקבות מקרי ההידבקות, נסגר בית הספר "הדר" למשך שבועיים (בין 8 ל-22 במרץ) והחזרה ללימודים תתבצע ב-23 במרץ. כל תלמידי בית הספר הוכנסו לבידוד.

 

כמו כן, תלמידי שכבות ד' ו-ה' מבית הספר "דרך" - כולל אנשי הצוות החינוכי שבאו במגע כזה או אחר עם התלמיד שאובחן כחיובי לנגיף - ישהו בבידוד עד 18 במרץ ויחזרו ללימודים יום למחרת. גני הילדים "פעמון" ו-"קשת", כמו גם הצוותים החינוכיים, ישהו גם בם בבידוד עד 22 במרץ ויחזרו ללימודים ב-23 במרץ.

 

התפשטות הקורונה - עדכונים אחרונים

מניין חולי הקורונה בישראל הגיע ל-100

מקרה מוות ראשון מקורונה ביוון: אחד הצליינים שביקרו בישראל

דיפלומט באיחוד האירופי: "טראמפ לא תיאם את ההודעה על איסור הטיסות"

ארה"ב: ליגת ה-NBA השהתה את פעילותה בעקבות התפשטות הקורונה

השחקן טום הנקס ואשתו נדבקו בנגיף הקורונה באוסטרליה

 

לפני שפורסמה הנחיית העירייה, למרות הנחיית משרד הבריאות שלפיה 200 תלמידים ישהו בבידוד ביתי - הבוקר זה נראה אחרת: בכניסה לבית ספר "הדר" לא נצפתה המולה של התלמידים המגיעים ללימודים. "בדרך כלל בשעה הזאת אי אפשר לזוז פה", אמר אחד ההורים שהגיע עם בתו לבית הספר, אך כשראה שהמוסד החינוכי שומם - הם שבו על עקבותיהם. "החלטתי שלא צריך לקחת סיכון."

בית ספר הדר (צילום: עמית הובר )
בית הספר "הדר"(צילום: עמית הובר )

בית ספר הדר (צילום: עמית הובר )
(צילום: עמית הובר )

ליד בית ספר "דרך" טיילה אם עם בתה הלומדת במוסד החינוכי. "החלטתי לא לשלוח אותה. למה צריך לקחת סיכון? אני לא יכולה להגיד בוודאות שהילדה שלי לא הייתה ליד הילד החולה. הנהגת ההורים לקחה אחריות והודיעה בבוקר שלא לשלוח את הילדים. אני חוששת גם לילד הקטן שלי שנמצא בגן עם הילד שאביו חלה. אמרו לנו שהוא לא נדבק, אך אי אפשר לדעת. בכל מקרה, אם הילדים שלי יתבקשו להיות בבידוד אני לא מתכוונת לסגור אותם בחדר. הם קטנים מדי. נבודד את כל הבית - גם אם יהיה חשש שאני אדבק".

 

במקביל, עיריית מודיעין הודיעה הלילה כי מורה בתיכון עירוני ה' בעיר נדבקה אף היא בקורונה. המורה, תושבת העיר, שוהה בבידוד מאז יום שבת האחרון ביחד עם בני משפחתה, שלא אובחנו כחולים. במהלך הימים שבהם לימדה היא שהתה במחיצת 94 תלמידים ו-80 מאנשי הצוות החינוכי, שלפי הנחיית משרד הבריאות ישהו בבידוד מלא עד ליום שישי 20 במרץ.

 

מהעירייה נמסר גם כי בתום התייעצות שקיים ראש העיר חיים ביבס עם גורמי המקצוע במשרד הבריאות ובמינהל החינוך הוחלט שהחל מהבוקר ועד ליום ראשון הקרוב לא יתקיימו לימודים בבית הספר. לפי העירייה, בית הספר יתארגן לקיום לימודים עם צוות מצומצם בשבוע הבא.

 

העירייה הוסיפה כי במהלך הלילה והבוקר ייצרו הרשויות קשר אישי עם כל אחד ואחת מ-94 התלמידים ו-80 אנשי הצוות, ויודיעו להם שעליהם לשהות בבידוד באופן מיידי.

 

 

"צוותי בית הספר שלא באו במגע עם המורה יכינו תוכנית לימודים בימים חמישי ושישי כדי לקלוט את תלמידי בית הספר שלא באו במגע עם המורה", נמסר מהעירייה. "זאת, בניסיון להשיב את שגרת הלימודים עד כמה שניתן עם צוות הוראה מצומצם, כבר ביום ראשון הקרוב".

 

הסתדרות המורים: "לסגור את בתי הספר"

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, קראה הבוקר לסגירת מוסדות החינוך ברחבי הארץ בשל התפשטות נגיף הקורונה. "אני קוראת לראש הממשלה לגלות אחריות לאומית לבריאות הציבור, ובכללם תלמידי ישראל, מחנכי ישראל ובני משפחותיהם כדי לעצור את התפשטות הנגיף ואת הקורבנות הבאים", כתבה במסרון שנשלח לעובדי ההוראה. היא הוסיפה בפנייה לנתניהו: "אני מבקשת ממך להורות על סגירת מוסדות החינוך בארץ - גני הילדים ובתי הספר".

 

אתמול הבהירו במשרד החינוך כי הלימודים בבתי הספר יתקיימו היום כסדרם, וכי ילדי הגני והתלמידים ישובו מחופשת הפורים כמתוכנן. בכך, הזימו במשרד את השמועות על "גשר" בין חופשת הפורים לחופשת הפסח במערכת החינוך, שהופצו בימים האחרונים. מורים ברחבי הארץ הביעו זעם על הכוונה להמשיך בשגרה, וטענו כי בזמן שהמדינה מונעת התקהלויות במקומות סגורים של יותר מ-100 בני אדם, בפועל הם באים במגע עם מאות תלמידים ועובדי הוראה אחרים בחללים סגורים.

 

"מפקירים אותנו", אמר אתמול ל-ynet מורה בתיכון ממרכז הארץ. לדבריו, "אין שום הצדקה לפתוח את בתי הספר. האינטראקציה בין התלמידים מתקיימת באופן קבוע בתוך חדרי המורים ובכיתות הקטנות. בנוסף, חדרי השירותים הם צפופים מאוד. אני למשל הולך לראות, לפגוש וללמד מחר לפחות 200 תלמידים. בהפסקות יש התקהלויות גדולות של תלמידים, בוודאי יותר ממאה. ואנחנו בישראל, התלמידים פה כל הזמן מתחבקים, לוחצים ידיים ונוגעים אחד בשני".

 

בתוך כך, מנתוני משרד החינוך עולה כי כ-15 אחוזים מהתלמידים לא הגיעו לבתי הספר ברחבי הארץ. כך למשל, במחוז הצפון הגיעו 85 אחוזים (בחיפה כ-90 אחוזים); במחוז המרכז כ-90 אחוזים (בתל אביב כ-80 אחוזים ובירושלים 75 אחוזים). במחוז הדרום - כ-80 אחוזים ובמחוז ההתיישבותי כ-85 אחוזים.

 

 

 

אדיר ינקו השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית הובר
בית הספר הדר בכפר יונה
צילום: עמית הובר
מומלצים