שתף קטע נבחר

לוי-אבקסיס: "לא אמליץ לנשיא על גנץ. וגם לא על נתניהו"

אחרי שהטילה פצצה וספגה ביקורות קשות, ח"כ אורלי לוי-אבקסיס משיבה אש בריאיון בלעדי המתפרסם הבוקר במלואו ב"ידיעות אחרונות". בגידה בפרץ? "ידע את עמדותיי ועם רובן הסכים". חבירה לליכוד? "רוצה להחליף את שלטון נתניהו". דיל למינוי אביה לנשיא? "קשקוש"

אורלי לוי אבקסיס (צילום: טל שחר )
אורלי לוי-אבקסיס(צילום: טל שחר )

יו"ר גשר אורלי לוי-אבקסיס קוראת לממשלת חירום לאומית ומבהירה כי לא תמליץ לנשיא על בני גנץ - אך גם לא על בנימין נתניהו. הודעתה ביום שלישי השבוע, כי לא תתמוך בממשלת מיעוט שתישען על תמיכת הרשימה המשותפת, התקבלה בהלם מוחלט ובזעם בגוש השמאל. בכירים במפלגת העבודה-גשר-מרצ סיפרו כי בשעות הלילה למחרת הפרסום התקיימה "שיחה קשה" בין היו"ר עמיר פרץ, לבין מספר שתיים שלו. "פרץ חש נבגד", אמרו, "במיוחד כי היא הייתה מעודכנת במהלך לפני ואחרי הבחירות וגם ידעה על השיחות שלו עם גנץ".

 

בריאיון בלעדי, שמתפרסם ביום במלואו ב"ידיעות אחרונות", אומרת לוי-אבקסיס כי פרץ "ידע את עמדותיי ועם רובן הסכים". בציוץ שפרסמה הבוקר בטוויטר, לאחר שיחה לילית בין ראש הממשלה נתניהו לבין יו"ר כחול לבן גנץ, הביעה לוי-אבקסיס תמיכה בהקמת ממשלת אחדות: "המערכה להגנה על חיי אזרחינו מחייבת גיוס כל הכוחות והמוחות. שום תירוץ לא יצדיק עמידה מן הצד בשעת חירום זו. אין לי ספק שזו כמיהתם של רוב רובם של אזרחי המדינה. זהו צו השעה וצריך לכונן ממשלת חירום לאומית". 

אורלי לוי אבקסיס (צילום: טל שחר )
לוי-אבקסיס. "זה צו השעה, צריך לכונן ממשלת חירום לאומית"(צילום: טל שחר )

"אנשי מרצ מתפארים בקולות שלא ממש קיימים, כפי שהוכח בתוצאות הבחירות", אמרה ח"כ לוי-אבקסיס בריאיון ל"ידיעות אחרונות", ריאיון ראשון אחרי הפצצה שהטילה. "

 

עוד אתמול דווח כי פרץ עדיין מנסה לשכנע את לוי-אבקסיס להמליץ על יו"ר כחול לבן בני גנץ לנשיא. פרץ סיפר למקורביו כי הוא מעריך שלוי-אבקסיס נשברה בעקבות מסכת לחצים שהופעלה עליה מצד סביבתה הקרובה ומצד רבנים.

עמיר פרץ ואורלי לוי מהעבודה -גשר בסיור בקניון עזריאלי (צילום: דנה קופל)
"אי אפשר לומר שהוא הופתע". לוי-אבקסיס ופרץ(צילום: דנה קופל)

מה תמליצי לנשיא?

"האופציה להקים ממשלה בתמיכת היבא יזבק - שהביעה תמיכה בסמיר קונטאר, טרוריסט שפל שרוצץ גולגלת של ילדה בת ארבע - היא לא טובה. נקודה. מבחינתי עדיף ללכת לבחירות נוספות, מאשר להקים ממשלת מיעוט בגיבוי תומכי טרור. בכל מקרה אני לא אמליץ לנשיא על גנץ, כדי לא לאפשר לו להקים ממשלת מיעוט בתמיכת בל"ד, וגם לא אמליץ על נתניהו. אם מישהו מצפה או חושב שאני אמליץ על ביבי, אז זה לא יקרה".

 

את שוללת קטגורית את נתניהו? את שייכת למחנה "רק לא ביבי"?

"ההתנגדות שלי לנתניהו היא עקרונית. אני רוצה להחליף את שלטונו כי אני רוצה להחליף את המדיניות האנטי-חברתית שלו. המסר 'רק לא ביבי' לא מספק אותי. אני היחידה שהצעתי תוכנית חברתית חלופית. גשר הביאה מצע מפורט וייחודי שהשקעתי בו ימים רבים של חשיבה. הצבעתי נגד התקציב האנטי-חברתי בממשלה שהייתי חברה בה. התנגדתי למתווה הגז. דאגתי להשמיע את הקול השפוי והנקי שלי ושילמתי על זה מחיר".

  

הריאיון המלא - היום ב"מוסף לשבת" ב"ידיעות אחרונות"

 

יובל קרני ומורן אזולאי השתתפו בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל שחר
ח"כ אורלי לוי-אבקסיס
צילום: טל שחר
מומלצים