שתף קטע נבחר

עקב הנחיות הקורונה: הפסיכומטרי הקרוב נדחה

אלפים שעומדים בפני הגשת מועמדות ללימודים אקדמיים יישארו בחוסר ודאות: הבחינה הפסיכומטרית הקרובה הייתה אמורה להתקיים בתחילת אפריל, אבל ל-ynet נודע כי אמש הוחלט לדחות אותה. החלטה סופית לגבי הבגרויות עדיין לא התקבלה

 

 

פרסום ראשון: בעקבות ההנחיות החדשות מאתמול בדבר סגירת מערכת החינוך על רקע החשש מהתפשטות נגיף הקורונה, הוחלט לדחות את מועדי הבחינה הפסיכומטרית. הבחינות תוכננו להתקיים ב-6-7 באפריל, אך בתום שיחה בין המרכז הארצי לבחינות והערכה (מאל"ו), שאמון על קיום הבחינות, לבין ועד ראשי האוניברסיטאות (ור"ה) – הוחלט לדחות אותה וכעת מחפשים אחר פתרונות לנושא.

 

מדובר במועד האביב של הבחינה הפסיכומטרית, והוא נחשב לגדול במיוחד. ההחלטה, שנובעת מההנחיות החדשות, תותיר אלפי נבחנים בחוסר ודאות, כאשר חלקם עומדים בפני הגשת מועמדות ללימודים אקדמיים כבר בשנה הבאה.

 

 

הבחינה לא תתקיים בתחילת אפריל (צילום: יריב כץ, "ידיעות אחרונות") (צילום: יריב כץ,
הבחינה לא תתקיים בתחילת אפריל(צילום: יריב כץ, "ידיעות אחרונות")

דחיית הבחינה הפסיכומטרית נובעת מהרחבת הצו שניתן אתמול לאוניברסיטאות ובו נכתב כי "במוסד להשכלה גבוהה אסורה הוראה פרונטלית וכן קיום בחינות הדורשות נוכחות בקבוצה". מאחר והבחינות הפסיכומטריות מתקיימות במוסדות להשכלה גבוהה – המשמעות היא בפועל שלא ניתן לקיימן.

 

מהמרכז הארצי לבחינות ולהערכה נמסר בעקבות הפרסום ב-ynet: "בעקבות הנחיות משרד הבריאות, הבחינה הפסיכומטרית הקרובה נדחית (מועד אפריל). במהלך השבוע הקרוב יקיימו מאל"ו וועד ראשי האוניברסיטאות דיונים בנושא לגבי חלופות ההולמות את הנחיות משרד הבריאות. ציבור הנבחנים יעודכן בהתאם".

 

כחלק מההנחיות שעליהן הודיע אמש ראש הממשלה בנימין נתניהו, הופסקו היום הלימודים בבתי הספר בחינוך הרגיל באופן גורף ובכל הכיתות. בתי הספר של החינוך המיוחד ימשיכו לפעול כרגיל, אך תלמידי החינוך המיוחד המשולבים בבתי הספר הרגילים לא ילמדו גם כן. ההנחייה אמנם לא חלה על גני הילדים, אך גננות רבות מחו על כך לא הגיעו הבוקר לגנים. בתל אביב מתוך 600 גנים, רק 50 פעלו.

 

בנוגע לקיום בחינות הבגרות עדיין לא התקבלה החלטה סופית. אחד הכיוונים המשמעותיים שנשקלים כעת הוא קבלת הציונים הפנימיים של התלמידים בבתי הספר כציון הסופי בתעודת הבגרות. בנוסף, נשקלת גם האפשרות לדחות חלק ממועדי הבחינות.

 

במשרד החינוך אמרו כי בבתי הספר ובאוניברסיטאות יחל מעבר ללמידה מרחוק, אולם יש לציין כי מעבר בסדר גודל שכזה, שבו ישתתפו כמיליון וחצי תלמידים, הוא תקדימי ומעולם לא התקיים. לכן צפויים שיבושים וקשיים במעבר ללימודים מרחוק, במיוחד בשלב הראשון ובמיוחד בבתי הספר.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
הבחינה לא תתקיים באפריל
צילום: יריב כץ
מומלצים