שתף קטע נבחר

הופסקו כל משחקי ליגות הכדורגל

בעקבות משבר הקורונה הנחה משרד הבריאות את מנהלת הליגה וההתאחדות לכדורגל להפסיק את הפעילות בכל הליגות לגברים ונשים. יו"ר המנהלת, ארז כלפון: "אנו בעיצומו של משבר, על כולנו לנהוג באחריות"

כל משחקי ליגות הכדורגל הופסקו בעקבות משבר הקורונה. מנהלת הליגה וההתאחדות לכדורגל הודיעו היום על עצירת הפעילות בליגת העל, הלאומית והליגות הנמוכות לגברים ונשים.

 

תחילה הודיעה ההתאחדות לכדורגל על הפסקת הפעילות בליגות הנמוכות (א'-ג') ובליגות לנשים בעקבות שיחה שקיים הבוקר המשנה למנכ"ל הבריאות, פרופסור איתמר גרוטו, עם יו"ר ההתאחדות אורן חסון. לאחר מכן שוחח גרוטו עם יו"ר מנהלת הליגה ארז כלפון ובסיום השיחה הוחלט להפסיק גם את משחקי ליגת העל והלאומית.

  

"נדע להתמודד ונחזור מחוזקים". כלפון (צילום: מינהלת הליגות לכדורגל) (צילום: מינהלת הליגות לכדורגל)
"נדע להתמודד ונחזור מחוזקים". כלפון(צילום: מינהלת הליגות לכדורגל)
 

 

גרוטו הנחה את כלפון להפסיק את משחקי הליגות עד לסוף חודש מרץ בשלב זה. במהלך השבוע האחרון של חודש מרץ תתבצע הערכת מצב ועל בסיסה יוחלט לגבי המשך הפעילות החל מחודש אפריל.

 

כלפון: "בלב כבד אנו נאלצים להודיע על עצירת משחקי הכדורגל בליגות המקצועניות וזאת בהתאם להנחיות הגורמים המקצועיים במשרד הבריאות. בעת זו, בה אנו נמצאים בעיצומו של משבר עולמי, על כולנו לנהוג באחריות ולהישמע להנחיות הגופים המקצועיים על מנת לשמור על בריאות הציבור. הכדורגל מהווה ציר מרכזי בחברה הישראלית ועצירתו מסמלת את המשבר הקשה אשר פוקד אותנו, אולם אנו בטוחים כי בהתנהגות אחראית נוכל להתמודד עם הווירוס שתקף אותנו ולחזור לשגרה מחוזקים. אנו ממשיכים להיות בקשר רציף עם כל הגורמים המקצועיים ונקווה כי המשבר יחלוף במהרה ונוכל לשוב ולקיים את משחק הכדורגל האהוב כל כך על כולנו. אני מאחל בריאות איתנה לכל עם ישראל ומייחל כי נצא מחוזקים מהמשבר שפוקד אותנו".

 

מכבי חיפה מול הפועל באר שבע (צילום: עוז מועלם)
ייתכן שהמשחקים יחזרו באפריל(צילום: עוז מועלם)

 

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון, מסר: "הקצב בו הדברים משתנים בימים אלה הוא דרמטי, ומה שאתמול בערב נראה כאפשרי והיה בחזקת מותר הפך הבוקר לאסור. אני סומך במאת האחוזים על השיקולים שמנחים את הגורמים המקצועיים במשרד הבריאות והנחיתי מיידתית לעדכן את כל המועדונים על ההחלטה. עצירת הליגות החובבניות היא צעד כואב נוסף עבור הכדורגל הישראלי, אבל לא נותרה ברירה. נדע לצלוח יחד גם את המשבר הזה ולצאת מחוזקים. איחולי בריאות טובה לכולם וסוף שבוע משפחתי נעים".

 

 


פורסם לראשונה 13/03/2020 10:35

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מינהלת הליגות לכדורגל
ארז כלפון
צילום: מינהלת הליגות לכדורגל
מומלצים