שתף קטע נבחר

צילום: EPA

גני הילדים, הפעוטונים, בתי הקפה והמסעדות נסגרים

נתניהו הודיע כי כל בית עסק הנוגע לתרבות הפנאי ייסגר: "שמרו על מרחק של שני מטרים האחד מהשני". הוא הוסיף כי מרכולים, בתי מרקחת ובנקים יפעלו: "המלאי מספיק". גני ילדים, פעוטונים והחינוך המיוחד ייסגרו. הנחיה חדשה: איסור התקהלות של יותר מ-10 בני אדם במרחב אחד

 

 

 

הגבלות וצעדים נוספים במשק: ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר הערב (שבת) הצהרה על הצעדים החדשים בנוגע להתמודדות עם התפשטות נגיף הקורונה. נתניהו אמר שמקומות הבילוי ייסגרו, וקרא למי שלא חייב לצאת לעבודה - "שלא ייצא". הוא הוסיף שהמרכולים, בתי המרקחת והבנקים ימשיכו לפעול. עם זאת, גני הילדים, הפעוטונים והחינוך המיוחד לא יפעלו. ynet העביר את הצהרת ראש הממשלה בשידור ישיר.

 

אינפו הנחיות קורונה חדשות ()

נתניהו אמר ש"אנחנו עדיין בעיצומו של משבר בינלאומי", אבל מצבה של ישראל טוב ביחס לשאר המדינות בעולם. "הקרב הוא קודם כל קרב על החיים והקרב הוא כמובן על הבריאות של הציבור. הנשיא טראמפ הכריז מצב חירום בארה"ב, הבורסות עולות ויורדות. המדינות מאמצות אחת אחרי השנייה את ההחלטות שאנחנו קיבלנו. יש תוחלת למאמצים שלנו".

 

בנימין נתניהו (צילום: משרד רה
"מי שלא חייב לצאת לעבודה – שלא ייצא". נתניהו(צילום: משרד רה"מ )

ראש הממשלה הוסיף כי "זה אירוע מתגלגל, המחלה משתנה. אני בקשר עם מנהיגים, אנחנו מנסים כל הזמן להקדים את המחלה ואת העולם, בסך הכול אנחנו עושים את זה. אנחנו חיביים להתקדם עם התפתחות האירוע. אנחנו נערכים תוך כדי תנועה ולכן כל יום-יומיים אנחנו מביאים את ההחלטות החדשות. זה לא זבנג וגמרנו, אני מעריך שיש לנו אפשרות לא ררק להתגבר על המשבר אלא גם לנצח את הנגיף. זה מחייב את כולנו לעבור לשגרת חיים חדשה למשך הזמן הדרוש ולהיערך שוב בצעדים שיאפשרו לנו לגביל את קצב ההתפשטות של המחלה להבטיח שמערכות הבריאות שלנו עומדות בנטל.

 

"היעד כאן זה הצלת חיים. אנחנו יכולים לנצח אותו וזה תלוי בצעדים של כל אחד מכם אזררחי ישראל וכן עלינו לעשות הכול כדי לא לדביק ולא להידבק. האויב הוא בלתי נראה ואנחנו רוצים לאתר אותו. קודם כל עלינו לאתר את החולים ואנחנו מפעילים את כל האמצעים שבידינו, אמצעים דיגיטיליים שקיבלנו למען מאבק בטרור. אין ברירה, אנחנו עומדים בפני מלחמה שדורשת צעדים מיוחדים, הצעדים לא פשוטים והיא דורשת פגיעה מסויימת בפרטיות. האמצעי הזה נוסה בווהאן וישראל היא אחת המדינות היחידות שיש לה את היכולת הזאת ואנחנו נשתמש בה". 

   

 

נתניהו התייחס להסתערות על המרכולים: "בגלל שהייתה הסתערות על רשתות המזון, אין לזה שום סיבה, יש לנו מלאים מכאן ועד הודעה חדשה, המזון מגיע דרך הים. המלאים מלאים, אתם תראו את זה חוזר. גם לפסח יש לנו מזון די והותר ואין שום מחסור, זה יכול להיות רגעי כי אנשים לא האמינו למה שאמרתי עכשיו והסופרמקטים ימשיכו לתפקד. תרופות - לא יהיה שום מחסור, המלאים מלאים והאספקה סדירה. בתי המרקחת ימשיכו לעבוד. בנקים, כסף, אשראי, שירותי הבנקאות ימשיכו לעבוד כרגיל. תחנות דלק כנ"ל.

 

"מה שאנחנו כן עושים, כל מה שקשור לתרבות הפנאי יופסק החל ממחר בבוקר. אני מבין לליבם של מסעדנים ותיאטרון, וראיתי שכמה מהתאטרות פעלו באחריות ואני מאוד מעריך את זה. היום אנחנו נותנים הנחייה ברורה וזה ייפסק ממחר בבוקר. מה שקשור למסחר, לשירותים, יימשך אבל בתנאים מגבילים, זה אומר שאנחנו לא חונקים, אנחנו מהדקים על מנת לשמור את תנאי ה-2 מטר. מי שלא חייב להיות במקום מסוים - שלא יהיה". עם זאת, יש לציין כי מסעדות עדיין יוכלו לבצע שירותי "טייק-אווי".

   

התפשטות הקורונה - עדכונים אחרונים

מניין החולים בישראל עלה ל-193

במשטרה ובמערכת הביטחון נערכו למצב חירום

אדלשטיין: "הכנסת תושבע כמתוכנן ביום שני"

משרד הבריאות מנסה להרגיע: "לא להסתער על המרכולים"

שוטרים הוצבו מחוץ למרכולים בשל ההסתערות

במערכת החינוך נערכים לסגירת הגנים והחינוך המיוחד

צה"ל מחריף צעדים: קורא לחיילים להיערך לשהות ממושכת

 

  

 
ראש שירותי בריאות הציבור פרופ' סיגל סדצקי אמרה כי "גם אם נבדוק בדיקות מעבדה נרחבות אנחנו לא נצליח לאתר את כל האנשים ולמנוע את כל התחלואה, אחת הבעיות במחלה הזאת, היא שאנשים עלולים להדביק כשאין להם תסמינים בכלל ולכן אין לנו דרך לאתר אותם, בגלל זה אנחנו יוצאים בהנחיות לציבור הרחב. אנחנו מדברים על כללי התנהגות חדשים. שילוו אותנו משך כל ההתפרצות. הכללים האלה, ריחוק חברתי, אלו כללים קשים ליישום, כלל 2 המטר, המרחק שמבטיח לנו שלא נהיה באזור הרסס של הווירוס. מעבר לכך היגיינה אישית, עיטוש ושיעול למרפק ולא ליד. התקהלויות לא אפשריות בכל מקרה, אנחנו מבקשים שלא יהיו יותר מעשרה אנשים במרחב אחד וגם אותם עשרה אנשים צריכים לשמור מעל 2 מטר".

 

מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד אמר כי גני הילדים והפעוטונים יצטרפו למוסדות הלימוד שכבר הושבתו. "מעונות היום ישבתו החל ממחר בבוקר. בנוסף, במגזר העסקי ובמשק, הוסכם שכל תרבות הפנאי, אולמות אירועים, כנסים, חדרי כושר, כל תרבות הפנאי תצומצם".  

 

בעקבות ההנחיות החדשות, דובר צה"ל הודיע כי חלק מהחיילים העורפיים לא יגיעו לבסיסים. "בהמשך להערכת המצב המתמשכת למניעת התפשטות נגיף הקורונה ולשמירה על רציפות תפקודית בצה"ל הנחה הערב ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, את מפקדי הזרועות, האגפים והפיקודים לקיים הערכות מצב באשר להגעתם של חיילים עורפיים ועובדים לשירות. יושם דגש על הגעה של חיילים ועובדים ההכרחיים לשימור המוכנות, הרציפות התפקודית והתהליכים המבצעיים בלבד, וזאת ממחר, יום ראשון", נמסר.

 

 
מוקדם יותר הודיעה המשטרה כי היא נערכת למצב חירום וכי "כל מה שלא חיוני - יישאר סגור". גם במערכת הביטחון נערכו למצב חירום. הערב דיווח משרד הבריאות כי מניין הנדבקים בנגיף בישראל עלה ל-193. 
 
בהערכת מצב שהתקיימה במשטרת ישראל נאמר כי הממשלה צפויה להכריז על מצב חירום במשק ועל הפחתת הפעילות. במשטרה אמרו כי "המשמעות בהקטנת פעילות המשק הינה הפעלת מעין סגר נושם: מה שלא חיוני יישאר סגור. המקומות הפתוחים יהיו פתוחים על-פי דין". כמו כן, "אם משטרת ישראל לא תוכל לטפל לבד, הצבא יסייע למשטרה או שהצבא ייקח על עצמו אחריות. צה"ל נערך לאפשרות של העברת מקל ויבנה בתי חולים גדולים/זמניים". שר הביטחון נפתלי בנט הורה למערכת הביטחון להיערך למצב של "משק לשעת חירום".  
 

 

 

 

בתוך כך, נתניהו מעוניין לבצע מעקב ואיכון סלולרי של חולים פוטנציאליים בקורונה כדי לוודא שהם לא מפרים את הבידוד ולברר עם מי באו במגע. מכיוון שמדובר בהפרת פרטיות, ראש הממשלה היה צריך לבקש את הסכמת משרד המשפטים למהלך כיוון שזאת הפעם הראשונה שישראל תבצע איכון סלולרי של אזרחים שלא במסגרת חקירת טרור.

 

בכך אימצה ישראל את הצעד שנקטה טייוואן, שבלמה בהצלחה את התפשטות הנגיף. "קיבלתי פנייה ממשרד הבריאות לאמצעים דיגיטליים", אמר נתניהו בהצהרתו מוקדם יותר הערב, "השתמשו בהם למאבק בטרור. נמנעתי עד היום כראש ממשלה להפעיל את האמצעים האלה בציבור האזרחי אבל אין ברירה. אנו נאבקים במלחמה שמחייבת לנקוט באמצעים מיוחדים".

 

צילום: בני דודפור  (צילום: בני דודפור )
תור מחוץ למרכול ברמלה(צילום: בני דודפור )

טיב טעם אשדוד (צילום: רועי עידן )
טיב טעם אשדוד(צילום: רועי עידן )

טיב טעם אשדוד (צילום: רועי עידן )
טיב טעם אשדוד(צילום: רועי עידן )

טיב טעם באר שבע (צילום: הרצל יוסף)
טיב טעם באר שבע(צילום: הרצל יוסף)

במשרד הבריאות מנסים להרגיע את הציבור לנוכח הבהלה וההסתערות על המרכולים. מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, אמר אחר הצהריים כי במקרה של הקשחת צעדים, הסופרים יישארו פתוחים. "אין טעם להסתער עליהם. המערכת נערכת אבל בכל תסריט אפשרי הסופרים ישארו פתוחים. אני מבקש מהציבור לנהוג באחריות ולהקשיב להנחיות הגורמים המוסמכים לכך". גם מטעם ראש הממשלה נמסר כי מפעלי המזון ממשיכים וימשיכו לפעול כסדרם: "לרשתות המזון יש מלאי גדול. ייבוא המזון לישראל נמשיך. אין צורך לאגור מזון. הנגישות לרשתות המזון והפארם תימשך".

 

השר לביטחון פנים גלעד ארדן אמר הערב כי במשטרה נערכו לתרחישים שונים, ושוטרים הוצבו מחוץ למרכולים. "הצבת שוטרים ליד מרכזי מזון נעשתה אך ורק רק כדי לשמור על הסדר הציבורי, כיוון שצפינו שעלולה להיות הגעה מוגברת של אזרחים", אמר ארדן. "אין סיבה להגעה הדחופה לסופרים כי לפי כל התרחישים שהוצגו למשטרה ולמשרדי, עסקים חיוניים כמו חנויות מזון ובתי מרקחת ועוד - ישארו פתוחים וזמינים לציבור הרחב".  

 

אדלשטיין: "הכנסת תושבע כמתוכנן ביום שני"

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין הבהיר הערב כי הכנסת ה-23 תושבע ביום שני כמתוכנן. "חשיבותו של פיקוח פרלמנטרי בתקופת משבר אינה מוטלת בספק וזאת מטרתו העיקרית של בית הנבחרים", מסר אדלשטיין. "על אופן ביצוע ההשבעה יוחלט לאחר הערכת מצב נוספת שאקיים מחר עם גורמי המקצוע השונים".

 

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן התייחס הערב למשבר הקורונה: "בעת הזאת, ישראל ביתנו תעמוד לצד הממשלה בכל הנדרש למאבק בקורונה", הוא צייץ בטוויטר. "לאור המצב ועל מנת להקל על תהליכי קבלת ההחלטות, אנו קוראים להקים ממשלת חירום שתורכב מהליכוד ומכחול לבן בלבד, שתטפל אך ורק במשבר הקורונה. תמיכתנו בממשלה תהיה מובטחת גם בלי להיות חלק ממנה".

 

במערכת החינוך נערכים לסגירת הגנים והחינוך המיוחד החל ממחר - זאת לאחר שביום חמישי הודיעה הממשלה על סגירת כל בתי הספר, למעט הגנים והחינוך המיוחד. בכך תושלם השבתת מערכת החינוך וכל 2.3 מיליון תלמידי ישראל ישהו בביתם החל ממחר ועד למועד שאינו ידוע בשלב זה.

 

ברקע הדיונים הכלליים על החרפת הצעדים, גם בצה"ל מעדכנים ומקשיחים את התנהלות הצבא: בהודעת דובר צה"ל אחר הצהריים נמסר כי כלל המשרתים ייקראו מחר לחזור לבסיסיהם, וכי על הלוחמים ביחידות הקרביות להיערך לשהות ממושכת של כחודש מבלי לצאת לבתיהם.

תורי ענק בטיב טעם ראשון לציון ()
תורי ענק בטיב טעם ראשון לציון

בתום התייעצויות במשרדי הממשלה ושיחות אישיות שקיים עם צמרת האוצר במהלך כל סוף השבוע, הודיע יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד כי יכנס הערב את ראשי ההסתדרויות והאיגודים המקצועיים במשק לתדרוך לגבי ההיערכות הנדרשת ולגבש את הצעדים המעשיים שיתמכו במשק בתקופת החירום הצפויה.

 

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מסר הערב: "מדינת ישראל עומדת בפני אתגר חסר תקדים אל מול סכנות נגיף הקורונה, ואנו בייעוץ המשפטי לממשלה פועלים יחד עם הממשלה להעמיד לרשותה את כל הכלים המשפטיים הדרושים לצורך התמודדות עימו. בהמשך להתפתחויות מסוף השבוע האחרון, שוחחתי הערב עם המשנים ליועץ המשפטי לממשלה. אני באופן אישי, יחד עם משניי, נמשיך לעמוד לרשותכם לצורך התייעצות והנחייה כפי הנדרש. לצורך כך, אנחנו נכנסים למודל עבודה של מצב חירום על כל המשתמע מכך".

 

היועמ"ש מסר עוד כי "בהמשך הלילה ומחר בבוקר אקיים שיחות עם היועצים המשפטיים העוסקים בנושא, ונסדיר את דרכי העבודה המשותפת לימים הקרובים. אני סומך עליכם ובטוח שביחד נדע להעניק את הייעוץ המשפטי המיטבי לממשלה בתקופה מאתגרת זו".

 

בתוך כך, משרד החוץ האמריקני פרסם הערב אזהרת מסע ברמה 3 לישראל ולגדה המערבית. משרד החוץ קורא לאזרחים לשקול מחדש נסיעות לאזורים אלה, בשל מגבלות תנועה ונוהלי בידוד שעליהם החליטו ממשלת ישראל והרשות הפלסטינית בשל הקורונה.


6 ( )
( )

מדפים ריקים בסופר בירכא ()
מדפים ריקים בסופר בירכא

 

מסלולי השהייה של החולים החדשים

משרד הבריאות פרסם את המקומות והזמנים בהם שהו חלק מהחולים החדשים:

 

חולים מספר 133, 137, 138 ו-142: גברים בשנות ה-30 וה-40 לחייהם ממרכז הארץ, שהיו בחופשה באישגל באוסטריה. ב-28.2 הם שהו על טיסה מנתב"ג למינכן של חברת ישראייר, המראה ב-12:15 ונחיתה ב-16:00. ב-7.3 - טיסת ישראייר מספר 6H 262, המראה ממינכן ב-16:15, נחיתה בנתב"ג ב-20:30.

 

חולה מספר 134: גבר בשנות ה-70 לחייו מצפון הארץ שכעת מאושפז בבית חולים. הוא ביקר אצל רופא המשפחה וכן במכונים של קופת חולים לצורך בדיקות דם וצילום רנטגן. במסגרת החקירה האפידמיולוגית אותרו כל המגעים ההדוקים והם קיבלו הודעה פרטנית. הוא לא ביקר במקומות נוספים.

 

חולה מספר 135: אשה בשנות ה-70 לחייה ממרכז הארץ, שחזרה מטיול מאורגן ממצרים ב- 5.3. טיסת חזור ב-5.3 מקהיר לנתב"ג בחברת אייר סיני, מספרה 4D 054, המראה ב- 08:55, נחיתה בארץ ב-10:15. ב-8.3 בשעה 13:00 נסעה בקו 67 של חברת דן מתחנת ביאליק/שוטרת לתחנת בן גוריון/הרצל.

 

חולה מספר 136: משרת קבע בצה"ל שחזר מחו"ל. מבדיקה ראשונית עלה כי הוא שהה בבידוד מרגע חזרתו ארצה ולא הגיע ליחידתו. מצבו קל. כמה משרתים מהיחידה ששהו עימו בחו"ל נמצאים גם הם בבידוד. מדובר בחולה המאומת הרביעי שאותר בצה"ל. חיל הרפואה עורך את החקירה האפידימיולוגית יחד עם משרד הבריאות במטרה לאתר מגעים נוספים.

 

חולים מספר 140 ו-143: גברים בשנות ה-30 לחייהם ממרכז הארץ, שחזרו מסן פרנסיסקו. טיסת חזור באל על ב-8.3, מספרה LY022, המראה מסן פרנסיסקו בשעה 00:30. נחיתה בנתב"ג ב-9.3 בשעה 00:20.

 

חולה מספר 141: חולה בשנות ה-40 לחייה, ממרכז הארץ. חזרה מלונדון. 5.3 : טיסת אל על LY316, המראה מלונדון ב-14:30, נחיתה בארץ ב-21:30. 6.3: 21:00-21:30 מוקד רפואה דחופה מכבי, רח' הנצח 3, רמת השרון. 6.3: 21:30-22:15 סופרפארם צמרות, רח' צמרות 2, הרצליה.

 

חולה מספר 146: גבר בשנות -30 לחייו ממרכז הארץ, חזר מלונדון ב-9.3 בטיסה מספר 4451 של חברת Wizz air. ב-9 במרץ נסע ברכבת שיצאה ב-21:35 מנתב"ג לתחנת קריית מוצקין, החליף רכבת לכיוון כרמיאל שיצא ממוצקין ב-22:20, והגיע לתחנת כרמיאל בשעה 23:56.

 

חולה מספר 147: חולה בשנות ה-40 לחייה ממרכז הארץ. חזרה מבריטניה ב-10 במרץ. טסה ללונדון ב-4 במרץ בטיסת 162BA של בריטיש איירוויז, והמריאה ב-9 במרץ בטיסת 163BA. נחתה בנתב"ג ב-04:45 ב-10 במרץ ושהתה בבידוד ביתי.

 

חולים מספר 148, 149, 151 ו-154: מדובר בבני משפחה של חולה ידוע. בני המשפחה היו בבידוד מיום האבחנה של החולה הידוע.

 

חולה מספר 150: אישה בשנות ה-40 לחייה ממרכז הארץ. חזרה מארה"ב ב-9 במרץ. המריאה לניו יורק ב-1 במרץ בטיסת אל על LY011, והמראיה ב-8 במרץ בטיסת LY008. נחתה בנתב"ג ב-9 במרץ בשעה 17:00 ושהתה מאז בבידוד ביתי.

 

חולה מספר 153: אישה בשנות ה-40 לחייה ממרכז הארץ. חזרה משני טיולים ביוון ובבריטניה. טסה לאתונה ב-23 בפברואר. ב-29 בפברואר טסה מזקינטוס לאתונה בחברת סקיי-אקספרס 421O, ולאחר מכן טסה מאתונה לתל אביב בחברת AEGEAN 3928A. נחתה בנתב"ג בשעה 00:30 ב-1 במרץ. ב-3 במרץ טסה ללונדון בשעה 07:00 עם חברת VIRGIN טיסה מספר 454. חזרה ב-8 במרץ עם חברת WIZ בטיסה 94451W. היא ביקרה ב-9 במרץ בין 10:30 ל-11:10 בסניף אשדוד של חברת פלאפון, ובין 12:00 ל-12:15 הייתה בסופר "מרקט בעיר" בגן יבנה.

 

חולה מספר 155: גבר בשנות ה-50 לחייו ממרכז הארץ. בא במגע עם חולה מאומת. החקירה האפידמיולוגית של משרד הבריאות ממשיכה ותפורסם בקרוב.

 

חולה מספר 158: חולה בשנות ה-40 לחייה ממרכז הארץ שחזרה מצרפת ב-3.3. החולה המריאה ב-27 בפברואר בטיסת אייר פראנס 1120AF בשעה 15:55 לפריז, וחזרה ב-3 במרץ עם אותה החברה לנתב"ג, ונחתה ב-23:25.

 

חולה מספר 163: צעירה ממרכז הארץ בשנות ה-20 לחייה שחזרה מארצות הברית ב-9 במרץ. משרד הבריאות ציין כי האוכלוסייה שבאה במגע הדוק עם החולה קיבלה הודעה אישית. פרטי הטיסות ומסלולה יימסרו בהמשך.

 

חולים מספר 165, 166 ו-167: תושבי אזור אשקלון שחזרו לאחרונה מלונדון. שלושת החולים טסו בטיסה EZY2084 ב-5 במרץ בשעה 15:00, וחזרו בטיסה EZY2083 שהמריאה בחזרה בתאריך 10 במרץ ב-07:00. לאחר הנחיתה לקחו השלושה שאטל מהטרמינל לחניון לטווח ארוך.

 

חולה מספר 170: נערה בשנות העשרה לחייה ממרכז הארץ שבאה במגע עם חולה מאומת.  האוכלוסייה שבאה במגע הדוק עם החולה קיבלה הודעה אישית.

 

חולה מספר 171:  גבר בשנות העשרים לחייו ממרכז הארץ שבא במגע של חולה ידועה. הגבר ביקר במסעדת "אלבי" ביפו בתאריך 7 במרץ בין השעות 17:00-12:00, ב-9 וב-10 במרץ היה בכל שעות הפעילות של מועדון "זוזו" (רוטשילד 32, תל אביב), וב-9 במרץ ביקר גם בסניף בנק הפועלים ברחוב ישראל גורי 34 בתל אביב בין 13:00-12:00. ב-12 היה החולה בחנות "מיניסינו" שבקניון הזהב בראשון לציון בין 16:30-15:00. אנשים שבאו עימו במגע קיבלו הודעה באופן אישי.

 

חולה מספר 172: אישה בשנות ה-50 לחייה מירושלים ששבה מצרפת. ב-1 במרץ המריאה בטיסה LY323 מנתב"ג לפריז בשעה 09:00, וחזרה בטסית LY324 שנחתה בתל אביב בשעה 20:00. מנמל התעופה שבה האישה במונית של חברת "נשר" בשעה 21:30 לכיוון שכונת הר נוף. לפי משרד הבריאות, מי שבא במגע עם החולה תודרך באופן פרטני. כל הנוכחים על הטיסה ובמונית השירות מתבקשים להיכנס לבידוד.

 

חולה מספר 175: תושב אזור חיפה שחזר מטנריף ב-3 במרץ ונכנס לבידוד למחרת. מצבו בינוני. החולה טס למדריד בטיסה IB3317 שהמריאה ב-25 בפברואר בשעה 06:00, והמשיך לטנריף בטיסה IB3940 שהמריאה ב-13:45. ב-3 במרץ חזר החולה מטנריף למדריד בטיסה IB943 שהמריאה ב-11:05, ואת טיסת ההמשך לתל אביב ממדריד (IB3316) שהמריאה ב-17:00. לאחר הנסיעה חזר במונית "עמל" לביתו. ב-4 במרץ ביקר החולה בסניפי "רמי לוי" ו"הום סנטר" בקניון חיפה בין 12:00-10:00. כל מי שבא עימו במגע אישי קיבל הודעה אישית. 

 

חולים 177, 178, 179, 180, 181, 182 ו-195: בני זוג וחמשת ילדיהם מאזור ירושלים שנחשפו לחולה 129. האוכלוסייה שבאה במגע הדוק עם החולים קיבלה הודעה אישית. החקירה האפידמיולוגית בעניינים עדיין מתבצעת.

 

כדי למנוע מחסור: התעשייה הישראלית תמשיך לייצר

"משרד הבריאות והתאחדות התעשיינים סיכמו על שורת המלצות למפעלים להמשך פעילות תחת הקורונה ומניעת הידבקות בין העובדים . בין ההמלצות: הפרדה בין עובדים קריטיים באותו תפקיד, ביטול גורף של טיסות לחו"ל, ביטול ביקורים של גורמי חוץ במפעלים ועוד".

 

נשיא התאחדות התעשיינים, ד"ר רון תומר, אמר כי "המשק הישראלי נמצא באחד האתגרים הגדולים בתולדותיו. אני שמח שבעת הזו הממשלה פתחה ערוצי הדברות מקצועיים עם התעשייה הישראלית ונבטיח ביחד את המשך הפעילות התעשייתית ואת המשך הספקת המוצרים למשק הישראלי. נאפשר לתעשייה הישראלית להמשיך לפעול בתנאים שהוסכמו עם משרד הבריאות ונבטיח שמנוע הצמיחה של המשק ימשיך לפעול גם לאחר המשבר ולסייע ביציאה ממנו".


פורסם לראשונה 14/03/2020 20:04

 

איתמר אייכנר, מורן אזולאי, איתי בלומנטל, יואב זיתון, טובה צימוקי ואדיר ינקו השתתפו בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בני דודפור
"פחות מ-10 אנשים במרחב"
צילום: בני דודפור
מומלצים