שתף קטע נבחר

צילום: EPA

בצה"ל ישאירו חלק מהחיילים העורפיים והעובדים הלא-חיוניים בבית

בעקבות הנחיות הממשלה החדשות, האוסרות התקהלות של יותר מ-10 בני אדם במרחב אחד - הודיעו בצה"ל כי הרמטכ"ל כוכבי הנחה את מפקדי הזרועות, האגפים והפיקודים לקיים הערכות מצב באשר להגעתם של חיילים עורפיים ועובדים לשירות

 

אביב כוכבי (צילום: שאול גולן)
הרמטכ"ל אביב כוכבי(צילום: שאול גולן)

בעקבות ההנחיות החדשות בנוגע להתמודדות עם התפשטות נגיף הקורונה, בצה"ל הודיעו אמש (שבת) כי ישאירו חלק מהחיילים העורפיים והעובדים הלא-חיוניים בבתים.

 

ההנחיות החדשות:

איסור התקהלות של עד 10 אנשים

שמירה על מרחק של שני מטרים האחד מהשני

נתניהו: "מי שלא חייב לצאת לעבודה – שלא ייצא"

גני הילדים והפעוטונים בכל הארץ ייסגרו

מסעדות, חדרי כושר וכל בית עסק הקשור לתרבות הפנאי ייסגרו

בתי מרקחת, מרכולים ובנקים יישארו פתוחים

 

 

   

מדובר צה"ל נמסר: "בהמשך להערכת המצב המתמשכת למניעת התפשטות נגיף הקורונה ולשמירה על רציפות תפקודית בצה"ל הנחה ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, את מפקדי הזרועות, האגפים והפיקודים לקיים הערכות מצב באשר להגעתם של חיילים עורפיים ועובדים לשירות. יושם דגש על הגעה של חיילים ועובדים ההכרחיים לשימור המוכנות, הרציפות התפקודית והתהליכים המבצעיים בלבד, וזאת ממחר - יום ראשון. הודעות פרטניות יימסרו לחיילים על ידי מפקדיהם. הנחיות נוספות ימסרו ככל שידרש. יש להתעדכן באתר צה"ל".

 

אינפו הנחיות קורונה חדשות ()

גם גיוס מאות הצעירים למחזור מרץ יתקיים היום בבקו"ם כסדרו - אך ללא הורים ברחבת המתגייסים ובהתאמה להגבלות החדשות של משרד הבריאות. גיבוש הטיס שתוכנן להתקיים היום נדחה, וכך גם הגיבושים לשייטת 13 ולשייטת הצוללות של חיל הים שבוטלו.

 

השבוע צפויים להתקיים מפגשים של קצינים בפיקוד העורף עם ראשי רשויות ובעלי תפקידים ברשויות המקומיות כחלק מתהליך הסיוע במסגרת הסיוע למניעת ההתפשטות. בנוסף, ייתכנסו ועדות משק לשעת חירום לשם תכנון וחשיבה משותפת בין משרדי הממשלה לרשויות המקומיות. לשם כך יגויסו קציני יחידות הקישור לרשויות המקומיות לכמה ימי מילואים.

 

מוקדם יותר אתמול הודיע צה"ל כי הלוחמים ביחידות הקרביות שחוזרים לבסיסים יידרשו להיערך לשהות ממושכת של כחודש מבלי לצאת לבתיהם. 

 

אמש הודיע ראש הממשלה על ההנחיות החדשות בצל התפשטות הנגיף, בהן איסור פתיחת גני ילדים, איסור התקהלויות של יותר מ-10 בני אדם וסגירה של כל בתי העסק בתחום הבילוי והפנאי.

 

נתניהו אמר ש"אנחנו עדיין בעיצומו של משבר בינלאומי", אבל מצבה של ישראל טוב ביחס לשאר המדינות בעולם. "הקרב הוא קודם כל קרב על החיים והקרב הוא כמובן על הבריאות של הציבור. הנשיא טראמפ הכריז מצב חירום בארה"ב, הבורסות עולות ויורדות. המדינות מאמצות אחת אחרי השנייה את ההחלטות שאנחנו קיבלנו. יש תוחלת למאמצים שלנו". 


פורסם לראשונה 14/03/2020 21:46

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
הרמטכ"ל אביב כוכבי
צילום: שאול גולן
מומלצים