שתף קטע נבחר

צילום: EPA

משרד התחבורה: הימנעו מנסיעות לא חיוניות בתחבורה ציבורית

משרד התחבורה קרא לציבור להימנע מנסיעות לא חיוניות, בעקבות ההנחיות החדשות בנוגע להתמודדות עם התפשטות נגיף הקורונה. מיום ג' - יופסק התשלום במזומן

 

קו 18 דן תל אביב (צילום: נדב אבס )
המגבלה על התקהלות לעד 10 בני אדם לא תחול בשלב זה בתח"צ(צילום: נדב אבס )

בעקבות ההנחיות החדשות בנוגע להתמודדות עם התפשטות נגיף הקורונה - קרא הלילה (שבת) משרד התחבורה לציבור להימנע מנסיעות לא חיוניות בתחבורה ציבורית. כמו כן, מיום ג' - יופסק התשלום במזומן. עם זאת, למרות הצעדים החדשים שעליהם הכריזה הממשלה - לפי שעה בתחבורה הציבורית לא חלה ההגבלה על ההתקהלות לעד 10 בני אדם או שמירת המרחק של שני מטרים.

 

עוד נמסר כי התחבורה הציבורית ממשיכה לפעול כסדרה, אולם בעקבות ההחלטה על סגירת מוסדות החינוך, ומקומות הבילוי - הופסקו קווי התלמידים והאקדמיה. שירות קווי לילה הופסק, והופסקה פעילות קווי תחבורה ציבורית אל מוקמות הבילוי.בפעילות כלל הקווים ניתן להתעדכן בטלפון ב*8787 וביישומונים השונים.

אינפו הנחיות קורונה חדשות ()

 

"בדיונים שנערכו בשעות האחרונות בהשתתפות שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', מנכ"לית המשרד קרן טרנר, מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית אמיר אסרף וגורמי המקצוע במשרד, נקבע כי החל מיום שלישי הקרוב יופסק התשלום במזומן בכלל אמצעי התחבורה הציבורית בישראל, במטרה לצמצם את המגע בין הנוסעים לנהגים", נמסר. "ציבור הנוסעים נדרש להיערך מראש באמצעות הצטיידות בכרטיס רב-קו. מי שאין ברשותו כרטיס יוכל לקנות עד ליישום ההנחיה כרטיס רב-קו אנונימי אצל נהג האוטובוס ולהשתמש בו".

 

את כרטיסי הרב-קו ניתן להטעין באינטרנט בעזרת קורא כרטיסים, בטלפון הנייד בטלפונים התומכים, ובאלפי נקודות הטענה ברחבי הארץ, ובהם בסניפי הדואר, רשתות הפארם. את מיקומן של כלל נקודות ההטענה ומידע על נקודות השירות ניתן למצוא באתר המידע לנוסע בתחבורה הציבורית.

קו 69 רמת גן (צילום: נדב אבס )
מיום ג' - יופסק התשלום במזומן(צילום: נדב אבס )

בשלב זה, מעבר לצמצום קווי הלילה והקווים לקמפוסים לא יתקיימו ביטולי קווים נוספים. באגד הודיעו אמש על הורדת שירות בשעות השפל של 10%. מעבר לכך הודיעו הערב בחברה כי התנועה מחר תתקיים כסדרה ומדגישים את ההגבלות שכבר פורסמו בעבר על התחבורה הציבורית: איסור עמידה באוטובוסים בינעירוניים ומרחק מנהג האוטובוס באוטובוסים העירוניים

.

בתוך כך, רכבת ישראל מסרה כי 34 מפקחי הרכבת נמצאים בבידוד מתוך מצבה של 250 פקחים. יחד עם זאת, אין שינוי בתפעול הרכבת למעט ביטול הקווים שהודיעה עליו הרכבת כבר בשבוע שעבר: קו באר שבע צפון האונ'- דימונה, בית שמש- ירושלים מלחה, לוד- ראשל"צ הראשונים, רכבות הלילה בין תחנות באר שבע מרכז ות"א ההגנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נדב אבס
התחבורה הציבורית ממשיכה לפעול כסדרה
צילום: נדב אבס
מומלצים